XnView: problem z otwieraniem wielu plików w jednym oknie

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Nie wiem czy ta najnowsza wersja jest jakaś skopana czy co, bo w starszej wersji na Win 7 mogłam otworzyć kilka obrazów w jednym oknie i np. wybrać wyświetlanie: "sąsiadująco pionowo" albo "sąsiadująco poziomo", żeby sobie porównać obrazy. Tutaj mimo że w ustawieniach wyświetlarki zaznaczam otwieranie wielu plików w jednym oknie, to i tak otwierają mi się w osobnych i nie wiem jak zmusić program do takiego sposobu działania, jak miałam w Win 7

2024-03-11-084959.png


Dodam, że jak otwieram te obrazy klikając na nie, to każdy otwiera się w osobnym oknie, a jak otworzę jeden kliknięciem, a następny plik obrazu przeciągam i upuszczam na okno programu, to ten pierwszy się zamyka i otwiera ten upuszczony

@Edycja:
Jednak problem rozwiązany. Trzeba było te wszystkie opcje odznaczyć. Nie wiem gdzie tu sens i logika?
Aczkolwiek i tak trzeba otworzyć najpierw 1 plik dwuklikiem, a następne przeciągać na okno programu. Otwieranie kolejnych poprzez klikanie w pliki nadal otwiera w osobnych oknach
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Nie wiem czy ta najnowsza wersja jest jakaś skopana czy co, bo w starszej wersji na Win 7 mogłam otworzyć kilka obrazów w jednym oknie i np. wybrać wyświetlanie: "sąsiadująco pionowo" albo "sąsiadująco poziomo", żeby sobie porównać obrazy. Tutaj mimo że w ustawieniach wyświetlarki zaznaczam otwieranie wielu plików w jednym oknie, to i tak otwierają mi się w osobnych i nie wiem jak zmusić program do takiego sposobu działania, jak miałam w Win 7

@Edycja:
Jednak problem rozwiązany. Trzeba było te wszystkie opcje odznaczyć. Nie wiem gdzie tu sens i logika?
Aczkolwiek i tak trzeba otworzyć najpierw 1 plik dwuklikiem, a następne przeciągać na okno programu. Otwieranie kolejnych poprzez klikanie w pliki nadal otwiera w osobnych oknach

A próbowałaś korzystać z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, ulepszonej wersji XnView?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zainstalowałam XnView MP i ku mojemu zdumieniu, tu w ogóle nie ma opcji wyświetlania okien sąsiadująco, więc muszę wrócić do klasycznej wersji, bo bardzo często korzystam z tej opcji. Szkoda, miał być lepszy, a usunęli taką przydatną funkcjonalność :(
No chyba, że jest to teraz gdzieś skitrane, ale powinno być w menu Widok. Przejrzałam chyba wszystko zarówno w przeglądarce jak i wyświetlarce, ale nie znalazłam tej opcji :(
Jest opcja Porównaj, ale ona jest też w klasycznej wersji i to nie jest to samo
 
Ostatnia edycja:

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Jak ta wersja nie ma takiej opcji to pobierz wcześniejszą :) Taka mała rada na przyszłość zachowuj sobie instalki programów za free ,bo one raczej są ograniczane w funkcjach niż dostają nowe.Tak w ramach zasady nowsze lepsze wrogiem dobrego :) Ewentualnie sprawdż sobie faststone viewer ja sie na to przesiadłem właśnie z xnview.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ewentualnie sprawdż sobie faststone viewer ja sie na to przesiadłem właśnie z xnview
A co było powodem tej przesiadki? W czym lepsza jest przeglądarka FastStone?
Kojarzę, że dawno temu ją testowałam, ale jednak wybrałam XnView. No ale to było wiele lat wstecz i nie pamiętam, skąd u mnie ten wybór, zwłaszcza, że był to tylko krótki test, nie używałam jej na dłuższą metę.
Co do XnView, to ten MP ma trochę bardziej przyjazny i ergonomiczny interfejs, nie trzeba się przeklikiwać przez menu, żeby znaleźć jakąś opcję. W wersji klasycznej niektóre opcje są w dziwnych miejscach, ale poza tym bardzo lubię ten program, używam od dawna i się do niego już bardzo przyzwyczaiłam
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Co do XnView, to ten MP ma trochę bardziej przyjazny i ergonomiczny interfejs, nie trzeba się przeklikiwać przez menu, żeby znaleźć jakąś opcję.

A propos wersji MP, zauważyłem jedną opcję w ustawieniach o którą być może Ci chodziło:

0.jpeg
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A propos wersji MP, zauważyłem jedną opcję w ustawieniach o którą być może Ci chodziło:
Niestety nie o to chodziło. Wersja MP i owszem, otwiera wiele plików w jednym oknie jako zakładki, ale w wersji klasycznej otwierały się te pliki w takich subokienkach, które można było mieć otwarte jednocześnie i dowolnie sobie ustawić obok siebie, zmieniać ich wymiary, nasunąć nawet częściowo jedno na drugie. Tutaj takich subokienek w ogóle nie ma i nie ma opcji Widok -> wyświetlaj okna sąsiadująco... :(
Właściwie to wyświetlanie obrazów w zakładkach jednego okna bez tej opcji nie jest mi do niczego potrzebne, bo i tak nie widzę tych obrazów jednocześnie. To była funkcjonalność podobna do Porównaj, ale dająca nieco inne możliwości.
Widziałam posty, w których ludzie o to pytają i podobno nie zamierzają tej opcji przywrócić w wersji MP.
Sama nie wiem co teraz zrobić, bo podoba mi się ten interfejs w MP. Może jednak spróbuję poużywać tej opcji Porównaj jako zamiennika, a jak się nie sprawdzi, to wrócę do Classic
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Niestety nie o to chodziło. Wersja MP i owszem, otwiera wiele plików w jednym oknie jako zakładki, ale w wersji klasycznej otwierały się te pliki w takich subokienkach, które można było mieć otwarte jednocześnie i dowolnie sobie ustawić obok siebie, zmieniać ich wymiary, nasunąć nawet częściowo jedno na drugie. Tutaj takich subokienek w ogóle nie ma i nie ma opcji Widok -> wyświetlaj okna sąsiadująco... :(
Właściwie to wyświetlanie obrazów w zakładkach jednego okna bez tej opcji nie jest mi do niczego potrzebne, bo i tak nie widzę tych obrazów jednocześnie. To była funkcjonalność podobna do Porównaj, ale dająca nieco inne możliwości.
Widziałam posty, w których ludzie o to pytają i podobno nie zamierzają tej opcji przywrócić w wersji MP.
Sama nie wiem co teraz zrobić, bo podoba mi się ten interfejs w MP. Może jednak spróbuję poużywać tej opcji Porównaj jako zamiennika, a jak się nie sprawdzi, to wrócę do Classic

Ty chcesz żeby się obrazy otwierały w osobnych oknach?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ty chcesz żeby się obrazy otwierały w osobnych oknach?
Coś w tym rodzaju, tylko w XnView Classic, to były takie podokienka, które można było sobie dowolnie układać i np. usunąć wybrany obraz z poziomu programu. Te subokienka nie miały pasków narzędzi, ale każde z osobna można było aktywować i korzystać wtedy z paska narzędzi okna głównego. Nie chcę mieć obok siebie otwartych okien głównych z tymi wszystkimi paskami. Z tego co wyczytałam w sieci, to wersja MP po prostu tej opcji nie posiada
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Sprawdź sobie jeszcze Faststone image viewer i Ifranview. Faststone ma coś takiego ale czy sprosta Twoim wymaganiom to nie wiem.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A tak w ogóle, to by mi się przydały dwie przeglądarki obrazów. Jedna z bardziej rozbudowaną funkcjonalnością, gdzie można po otwarciu jeszcze ten obraz jakoś tam edytować, jak właśnie np. XnView, a druga tylko i wyłącznie do błyskawicznego podglądu w oknie bez żadnych pasków, tak aby grafika mogła zająć całą dostępną powierzchnię tego okna.
Przetestuję ten FastStone w takim razie
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A tak w ogóle, to by mi się przydały dwie przeglądarki obrazów. Jedna z bardziej rozbudowaną funkcjonalnością, gdzie można po otwarciu jeszcze ten obraz jakoś tam edytować, jak właśnie np. XnView, a druga tylko i wyłącznie do błyskawicznego podglądu w oknie bez żadnych pasków, tak aby grafika mogła zająć całą dostępną powierzchnię tego okna.
Przetestuję ten FastStone w takim razie

A to jako ta druga przeglądarka nie może być systemowa od MS?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A to jako ta druga przeglądarka nie może być systemowa od MS?
Niby może, ale ma pasek na górze i na dole.
Kiedyś miałam coś takiego, że jak się najechało na plik obrazu kursorem i kliknęło w spację, to się otwierał podgląd w okienku bez żadnych pasków, ale nie pamiętam nazwy tego programu... To by było najwygodniejsze, móc kliknięciem otwierać w XnView, a takim skrótem sam podgląd
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Niby może, ale ma pasek na górze i na dole.
Kiedyś miałam coś takiego, że jak się najechało na plik obrazu kursorem i kliknęło w spację, to się otwierał podgląd w okienku bez żadnych pasków, ale nie pamiętam nazwy tego programu... To by było najwygodniejsze, móc kliknięciem otwierać w XnView, a takim skrótem sam podgląd

No i co że ma pasek :scratch po co sobie tworzyć takie niby problemy

Taki podgląd po kliknięciu spacji to ma program "QuickLook" i uwaga dla Ciebie to będzie kolejny problem - trzeba mieć sklep MS który wyłączyłaś :sarkazm

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry