XnView: problem z otwieraniem wielu plików w jednym oknie

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Taki podgląd po kliknięciu spacji to ma program "QuikLook"
Faktycznie, fajny programik. A sklep MS przecież zawsze można sobie włączyć, gdzie tu problem? Aczkolwiek pobrałam ze strony Instalki.pl
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
A tak w ogóle, to by mi się przydały dwie przeglądarki obrazów. Jedna z bardziej rozbudowaną funkcjonalnością, gdzie można po otwarciu jeszcze ten obraz jakoś tam edytować, jak właśnie np. XnView, a druga tylko i wyłącznie do błyskawicznego podglądu w oknie bez żadnych pasków, tak aby grafika mogła zająć całą dostępną powierzchnię tego okna.
Przetestuję ten FastStone w takim razie
w fast stone masz w opcjach otwórz skojarzone w pełnym oknie i masz bez pasków,a jak chcesz cośedytowav to kursor do boku i pojawi sie menu
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
A co było powodem tej przesiadki? W czym lepsza jest przeglądarka FastStone?
Kojarzę, że dawno temu ją testowałam, ale jednak wybrałam XnView. No ale to było wiele lat wstecz i nie pamiętam, skąd u mnie ten wybór, zwłaszcza, że był to tylko krótki test, nie używałam jej na dłuższą metę.
Co do XnView, to ten MP ma trochę bardziej przyjazny i ergonomiczny interfejs, nie trzeba się przeklikiwać przez menu, żeby znaleźć jakąś opcję. W wersji klasycznej niektóre opcje są w dziwnych miejscach, ale poza tym bardzo lubię ten program, używam od dawna i się do niego już bardzo przyzwyczaiłam
Nie wiem w czym lepsza ,ale jakoś tak bardzeij mi przpadła do gust. Lubie proste programiki z nie przesadzonym interfejsem ,ale funkcjonalne :)
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Coś w tym rodzaju, tylko w XnView Classic, to były takie podokienka, które można było sobie dowolnie układać i np. usunąć wybrany obraz z poziomu programu. Te subokienka nie miały pasków narzędzi, ale każde z osobna można było aktywować i korzystać wtedy z paska narzędzi okna głównego. Nie chcę mieć obok siebie otwartych okien głównych z tymi wszystkimi paskami. Z tego co wyczytałam w sieci, to wersja MP po prostu tej opcji nie posiada
A to jest opcja okna ,sąsiadująco?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
@d0r0t@ Ten programik też jest fajny
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Działa podobnie jak QuickLook, ale ma możliwość ustawień, np. skrótów klawiaturowych i więcej. Można przetestować przez 7 dni, potem wymaga licencji za jakieś $12. Nie jest to duża kwota, a być może warto ;)

P.S. Programiści też muszą jeść i mieć coś aby im nie kapało :hehe
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
No to problem naprawiony
Problem był już dawno naprawiony, ale chyba nie czytałeś wątku od początku ;) Teraz chodzi o to, że zainstalowałam wersję MP, bo miała być lepsza, ale ta wersja owej opcji nie posiada. Jednak pod innymi względami podoba mi się bardziej, więc pisałam, że na razie spróbuję używać zamiast tych sąsiadujących okienek opcji Porównaj, ale jeszcze sobie przetestuję ten FastStone, może okaże się kompromisem
 
Do góry