Zakup komputera stacjonarnego

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Panowie, pytanie jak w temacie.
przymierzam się do zakupu PC stacjonarnego - do gier (jak znam życie jeszcze kilka wiosen zanim dzieci z tego wyrosną).
Mam do was (niejednokrotnie praktyków w temacie) następujące pytania:
  1. kupować gotowca czy składać?
  2. jeśli składać to kogo polecacie?
  3. jeśli gotowca to co polecacie?
  4. czy budżet (tylko na jednostkę główną) 5000 zł wystarczy? jeśli nie to do jakiej kwoty go zwiększyć, aby to miało sens?
  5. Przy okazji jaki monitor (np. do 800 zł)
Za wszelkie wskazówki lub podpowiedzi dziękuje.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tutaj zawsze mają jakieś rozsądne zestawy i można jakiś rabat wywalczyć :)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wziąłem na szybko jeden z zestawów z AMD do 6500zł i wartość proponowanego zestawu to 6383zł i samemu poszukałem tych samych podzespołów w innych sklepach i "złożyłem" za 6294zł. To tylko taki przykład. W innych może być tak, że coś będzie droższe albo tańsze. Dlatego proponuje przejrzeć taki gotowy zestaw i poszukać czy gdzieś nie będzie taniej. :)
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2639
Reakcje/Polubienia
3114
Witam

Podepnę się by nie tworzyć kolejnego wątku.. Chce wymienić swojego 10 letniego "biurowca" od Della na coś nowego. Bez dedykowanej grafiki bo w gry nie gram, choć w moim zestawie jest niezła zintegrowana grafa. Wyczarowałem sobie takie coś w x-komie za 1930 zeta w małej budzie..

- Obudowa Krux Trek
- Zasilacz BeQuiet System Power 9 500 WAT 80 PLUS Bronze
- Płyta Gigabyte B550 DSH
- Procesor AMD 5 5600G
- RAM 2x8 GB Patriot 3766 mhz
- Dysk Lexar 512 M.2 PCIe NMVe NM620


Co myślicie o komponentach ? Może jakieś korekty, podpowiedzi ? Nie chce przekraczać 2k.
 
Ostatnia edycja:

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Jak dla mnie fajny zestaw i chyba nic lepszego do 2k się nie ulepi obecnie ,jedynie co to durzuciłbym to ok 80 zł do dysku 1tb ,bo miejsca na dane nigdy dość ale to już zależy od potrzeb używającego kompa :)
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2639
Reakcje/Polubienia
3114
Jak dla mnie fajny zestaw i chyba nic lepszego do 2k się nie ulepi obecnie ,jedynie co to durzuciłbym to ok 80 zł do dysku 1tb ,bo miejsca na dane nigdy dość ale to już zależy od potrzeb używającego kompa :)

Dzięki za podpowiedź.
Nie nie ma potrzeby większego dysku systemowego. Dysk 1TB na dane dorzucę ze starego kompa. Czytałem że pod procki ryzen 5 trzeba zaktualizować bios, ale skoro ma opcję Q-Flash, to powinno pójść łatwo przez USB :)
Generalnie wydaje mi się komp za tę cenę jest ok.
Pozdro.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2639
Reakcje/Polubienia
3114
Kupiłem to co planowałem za 2k. Bios płyty zaaktualizowany od razu przez sklep x-kom. Miła sprawa. Od razu była możliwość upgradu do Win 11 bez grzebania w ustawieniach, Nota bene win 11 już od wczoraj hula bardzo fajnie. Chodzą programy i mini gierki jak "warblade" sprzed 20 lat. drukarka canon sprzed 15 lat, tez rozpoznana. Na razie bez przygód. Start windy w 10 sek.
 
Do góry