Zdjęcia Google będą zapisywać obejrzane filmy w pamięci urządzenia

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Jeśli wierzyć doniesieniom android.com Zdjęcia Google (aplikacja sama w sobie bardzo fajna) będą po najnowszej aktualizacji (tj. od wersji 3.4) zapisywać obejrzane filmy w pamięci urządzenia. Google chce zaoszczędzić w ten sposób użytkownikom transferu danych, który tracimy na przeglądanie filmów przechowywanych w chmurze.
Niby chwalebnie, gdyż obejrzany w aplikacji film automatycznie zostanie zapisywany w pamięci podręcznej programu, w związku z czym jego kolejne odtworzenie będzie znacznie szybsze i nie wymaga już pobierania kolejnych danych z Internetu.. Z drugiej strony oznacza to zajmowanie miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia, gdyż pobrany fimik będzie przechowywany w pamięci cache programu. Sumując: zrobię filmik, zapisze mi się na karcie (oszczędzam sobie w ten sposób miejsce w pamięci telefonu), potem zsynchonizuję z dyskiem Google, obejrzę w zdjęciach Google i automatycznie zapisze mi się w pamięci telefonu. Czyli będę miał go i na karcie i w telefonie, a miejsce w telefonie jest dla mnie jest bezcenne. Dla mnie ta zmiana jest niekorzystna i odpuszczę sobie najnowszą aktualizację.
 
Do góry