Zgranie i przekonwertowanie plików audio z CD

Status
Zamknięty.

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
380
Reakcje/Polubienia
414
Poszukuję programu do zgrania i przekonwertowania plików audio z CD na dysk twardy komputera.
Jest mi znany taki program jak EZ CD Audio Converter, ale jest programem płatnym.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Poszukuję programu do zgrania i przekonwertowania plików audio z CD na dysk twardy komputera.
Jest mi znany taki program jak EZ CD Audio Converter, ale jest programem płatnym.
Sprecyzuj prosze, o co Ci chodzi:
- program wykonujacy cyfrowa kopie audio CD na dysk twardy?
- program konwertujacy sciezki audio CD na mp3?
- oba warianty naraz?

sprawdz sobie stare ale jare
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


ewentualnie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, ma tez wersje free
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Polecam
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, w sieci znajdziesz poradniki jak skonfigurować. Tym programem zrobisz najbardziej wiarygodny Rip.
 

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
380
Reakcje/Polubienia
414
Chodzi o program konwertujacy sciezki audio CD na mp3.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55905
Poszukuję programu do zgrania i przekonwertowania plików audio z CD na dysk twardy komputera.
fre:ac
Funkcje
-konwerter plików MP3, MP4 / M4A, WMA, Ogg Vorbis, FLAC, AAC, WAV i Bonk, obsługuje dowolną kombinację formatów
-zintegrowany ripper CD z obsługą bazy danych tytułu CDDB/freedb, nie trzeba ręcznie wpisywać nazw ścieżek
-przenośna aplikacja, dzięki czemu możemy go zabrać ze sobą (np. na pamięci USB) i używać na dowolnym komputerze. Będzie również przechowywać swoje pliki konfiguracyjne na dysku przenośnym
-zoptymalizowany pod kątem wielu rdzeni do przyspieszenia konwersji na nowoczesnych komputerach, zaoszczędzimy czas i szybko wykonamy pracę
-pełna obsługa Unicode dla znaczników i nazw plików, przez co może obsługiwać nie tylko alfabet łaciński, ale także japoński, cyrylicę, arabski lub indyjski. Jeśli lubimy muzykę z całego świata, poprawnie oznaczy nam pliki
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
380
Reakcje/Polubienia
414
Zakupiłem FreeRIP MP3 Converter Pro, jest w tej chwili w promocji za 5$. Przetestowałem działanie programu na jednej płycie CD i wg mnie jest Ok.
Dziękuję Spamtrash za podpowiedź.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Świetny jest EAC, wymaga jedynie wstępnej konfiguracji poddania ścieżki do Lame. Jednak polecałbym inny program, a mianowicie: CDex
jest dostępny tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Prosty, darmowy, w języku polskim między innymi. Jest również w wersji Portable
Prezentacja :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1668
Reakcje/Polubienia
1766
EZ CD Audio Converter Free jest bezpłatnie w sklepie z aplikacjami Windows. Ma jakiś istotne ograniczenia w porównaniu do wersji Pro?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
EZ CD Audio Converter Free jest bezpłatnie w sklepie z aplikacjami Windows. Ma jakiś istotne ograniczenia w porównaniu do wersji Pro?

Ograniczenia!
Ograniczenia wersji darmowej opisano w witrynie producenta (sekcja Download). Na przykład w edycji Free brakuje korekcji błędów podczas zgrywania płyt Audio CD, a także możliwości wyodrębniania ścieżek dźwiękowych z materiałów wideo. Poza tym ripowanie płyt i konwertowanie nagrań audio na inny format przebiegają z mniejszą prędkością (jednak wcale nie aż tak powolnie). Za pomocą witryny autorskiej można nabyć licencję na wersję Ultimate.

Wbrew informacjom, które są dostępne w różnych serwisach hostujących oprogramowanie, edycja Free nie ogranicza się tylko do funkcji ripowania ścieżek audio z płyt Audio CD.
info z programosy.pl
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
416
Reakcje/Polubienia
461
Miasto
szczecin
Takie opcje robiłem na Total Commanderze, rip i szybka konwersja.
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Stosuje PerfectISO (był z Kompter Światem darmo) , ale można bez problemu skorzystać z darmowego i niezłego Ashampoo Music Studio
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Poszukuję programu do zgrania i przekonwertowania plików audio z CD na dysk twardy komputera.
Jest mi znany taki program jak EZ CD Audio Converter, ale jest programem płatnym.
Polecam ten program i jego ostatnią darmową wersje.Ewentualnie jak używasz może Ashampoo Burning Studio do nagrywania płyt to ma też wbudowany taki moduł.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
380
Reakcje/Polubienia
414
Dzięki, dzięki duże za odezwy i pomoc w tym temacie. Myślę, iż można już zamknąć ten temat.
Jak wspomniałem, w dniu wczorajszym zakupiłem FreeRIP MP3 Converter Pro. W mojej ocenie jest dobry.
Przeglądając swoje archiwum z programami odnalazłem swego czasu zakupiony program Zortam Mp3 Media Studio.
Dokonuje ripowania z płyt CD (ale tylko z wersji 32 bit). Dysponuje wieloma funkcjami i prostą obsługą.
Szkoda, że program nie jest w j.polskim. Kilka lat temu wysłałem tłumaczenie i było wdrożone we wcześniejszych wersjach.
Zrezygnowano tak myślę z powodu małego zainteresowania tym programem w Polsce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry