Co czytamy dla odprężenia, wypoczynku

A

Anonymous

Henryk Skwarczyński „Zabiłem Piotra Jaroszewicza”-bardzo ciekawy i pouczający wywiad-niestety trudny do zweryfikowania-przynajmniej dla przeciętnego czytelnika :scratch
 

thorsten

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
115
Reakcje/Polubienia
6
a ja pod koniec miesiąca ,czytam już tylko etykiety na butelkach. :wariat
i wbrew pozorom można całe mnóstwo ciekawych rzeczy się dowiedzieć. :scratch
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Igor Kostin "Czarnobyl" i Merle Hilbk "Czarnobyl Baby".Bardzo ciekawe książki można się dowiedzieć trochę o Prypeci jak i samej elektrowni w Czarnobylu w szczególnie w reportażu Igora Kostina który sam był w miejscu katastrofy kiedy to wszystko się wydarzyło :dziwak
 
A

Anonymous

"Jest legendą. Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi"-elegancki zbiór opowiadań na kanwie klasyka horroru :ok
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Moja ulubiona literatura to fantastyka naukowa i powieści grozy, ulubiony autor jeżeli chodzi o ten gatunek Stephen King .
To co bym polecił tego autora to książka do której często wracam ,, Lśnienie '' / nakręcono też kultowy już film o tym samym tytule / i Smętarz dla zwierzaków , polecam te pozycje tym którzy lubią się bać .

:wariat
:)
 
A

Anonymous

A ja się wziąłem za cykl : "Gone" Michaela Granta-niby książka dla nastolatków :wariat - a wciąga jak cholera-przypominając swoim klimatem najlepsze pozycje S.Kinga :ok

wIDg6.png
 
A

Anonymous

Graham Masterton-„Krzywa Sweetmana”-reedycja jednej z pierwszych książek autora z 1979r.Gościu był wtedy w mistrzowskiej formie :ok nie to co teraz-kiedy klepie dla kaski byle co...
Intrygująca akcja,wiarygodnie zarysowane portrety psychologiczne bohaterów...a i dla Marsellusa coś się znajdzie czyli realistyczne opisy ostrego dymanka :szydera
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Właśnie skończyłem -Helikopter w ogniu - Mark Bowden
4441.jpg

„Helikopter w ogniu” książka amerykańskiego dziennikarza Marka Bowdena opisująca przebieg amerykańskiej operacji wojskowej w Mogadiszu w Somalii w 1993, która przerodziła się w trwającą cały dzień i noc bitwę z lokalnymi bojówkami i mieszkańcami.

Tytuł książki pochodzi od nazwy amerykańskich śmigłowców użytych w tej akcji - UH-60 Black Hawk, z których dwa zostały zestrzelone (angielski komunikat Black Hawk down w terminologii wojskowej oznacza Black Hawk został zestrzelony, przetłumaczony na język polski Black Hawk/Helikopter w ogniu).

Ten rajd wojskowy stał się najbardziej intensywną potyczką na bliski dystans (walki miejskie) w wojskowej historii Stanów Zjednoczonych od czasu wojny wietnamskiej i stał się później znany jako „Bitwa w Mogadiszu”, będąca elementem operacji Gothic Serpent.

W kolejce czeka Afgańcy. Ostatnia wojna imperium
Braithwaite_Afgancy.jpg

W grudniu 1979 roku wojska sowieckie wdarły się do Afganistanu. Specnaz w efektownej i błyskawicznej akcji zajął strategiczne punkty w stolicy. Pałac prezydencki w Kabulu został zdobyty, a sam prezydent zginął z bronią w ręku. Tak rozpoczęła się wojna, która dla Rosjan stała się tragedią tak wielką jak dla Amerykanów Wietnam.

:ok :ok :ok
 

Areopagita

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
1044
Reakcje/Polubienia
15
Miasto
różne
Polecam Wańkowicza, zwłaszcza jego gawędziarskie wspomnienia, np. Tędy owędy. Czytam regularnie co kilka lat i zawsze coś mnie rozbawi nowego.
 
A

Anonymous

Robert Cichowlas-"Szósta era"-Prastary duch Azteków...budzi się w Poznaniu :szydera i rozpoczyna totalną eksterminację mieszkańców Wielkopolski :wariat fajna książeczka w stylu cyklu Mastertona o Manitou :ok
 
A

Anonymous

Marcin Mortka-"Martwe Jezioro"-pierwszy raz czytam książkę tego autora i jestem mile zaskoczony :ok
Klimat,sposób narracji,humor...bardzo podobne do cyklu Sapkowskiego o Wiedźminie.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
e7c437b0d268d77789a0f1d8d77d2aa8.jpg

Napisane na podstawie autentycznych wydarzeń opowiadanie, przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii.
Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się tam wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekończący się horror. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata – Bang Kwang.Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu – jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia.
Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.
Po przeczytaniu tej książki powiem tylko tyle ..piekło na ziemi istnieje !!
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
W6XgL.jpg
jaan0.jpg
sdLDQ.jpg
:ok :ok :ok
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
nie bede moze oryginalny ale ta ksiazka zrobila na mnie duze wrazenie. Pasja, perfekcjonizm, sporo inteligentnych przemyslen czlowieka ktory pogodzil praktycyzm ze sztuka nie idac w zasadzie na zadne kompromisy..i postawil na swoim. W glebi duszy czul sie artysta wrazliwym na piekno ktore zamykac mialo sie w prostocie i funkcjonalnosci, byl propagatorem nowych trendow stajac czesto w sprzecznosci z konwencja, wystarczajaco uparty by zmieniac swiat..

steve_jobs_cover_3d_front_flat.jpg
 
Do góry