Co czytamy dla odprężenia, wypoczynku

A

Anonymous

Marcin Ciszewski-"Mróz"-dawno nie czytałem czegoś tak emocjonującego :ok
FAKTY: Nadkomisarz Jakub Tyszkiewicz. Zwykły glina z Komendy Stołecznej.. Rutynowe śledztwo...
SCENERIA: Nowa epoka lodowcowa, temperatura -60 stopni Celsjusza, kilkumetrowa warstwa śniegu, zerwane przez wiatr linie energetyczne...
AKCJA: Trzęsienie na najwyższych szczeblach władzy w państwie...
REZULTAT: Na żądanie premiera Tyszkiewicz ląduje w samym centrum kataklizmu...
K5X4U.png
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18463
Reakcje/Polubienia
39232
Miasto
Gdzieś w Polsce
Bajki dla dzieci :)

Królestwo - Clive'a Cussler'a
Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z bohaterami Złota Spartani, Zaginionego imperium Nowe przygody Sama i Remi Fargo, których pasja poszukiwania skarbów prowadzi do nadzwyczajnych odkryć i śmiertelnego ryzyka: od Tybetu, Nepalu, Indii i Chin po Bułgarię Sam i Remi Fargo nieraz szukali skarbów, ale nie ludzi. Teraz teksaski potentat naftowy zwraca się do nich z prośbą: zaginął jego ojciec, a potem detektyw, który miał go odnaleźć. Sam i Remi postanawiają ich odszukać, choć od początku cała ta historia budzi ich podejrzenia... Nie przeczuwają jednak, że zostaną uwikłani w niebezpieczny proceder, natrafią na tajemniczy kufer sprzed wieków, statek powietrzny wyprzedzający o stulecia swoją epokę i znalezisko, które może zrewolucjonizować historię ewolucji. A w końcuodkryją coś, o czym poszukiwacze skarbów nawet nie śmieliby marzyć...

Krolestwo_Clive-Cussler-Grant-Blackwood,images_product,21,978-83-241-4188-3.jpg
 
A

Anonymous

Andrzej Ziemiański-"Za progiem grobu"-niezły kryminał,jednego z głównych pisarzy polskiego nurtu fantasy.
Pozwolę sobie zacytować pierwsze wersy książki...po których Marsellus na pewno po nią sięgnie :zawsty
Andrzejewski leżał w nawale światła wielkiego solarium.Onanizował się,jęcząc cicho do trzymanej przy uchu komórki.Po drugiej stronie w Białymstoku odległym jakieś pięćset kilometrów od Wrocławia,w podobnym solarium leżała jego kochanka i robiła dokładnie to samo.Chwilowo nie mogli się zobaczyć,więc wymyślili taka metodę na uprawianie seksu.A wybór samego miejsca ? Solarium to poniekąd miejsce publiczne,samo w sobie już podniecające.Niby nikt nie mógł wejść i zobaczyć co wyczyniają,ale sama świadomość,że tuż obok,za cienką ścianką,siedzi dziewczyna z obsługi i niczego nie podejrzewa,stawała się dodatkową podnietą.
:szydera
 

malakas

Świeżak
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
16
Reakcje/Polubienia
0
Ostatnio nie za wiele bo czas nie pozwala, ale jestem fanem klasyki. Mój ulubiony autor to Alistair MacLean.
Przeczytałem dużo jego tytułów i mogę powiedzieć, że jeden lepszy od drugiego. Współczesna literatura jakoś mnie nie ciągnie.. :)
 
A

Anonymous

Cieniutko u nas z rozwijaniem własnego intelektu :szef A przecież :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Małgorzata i Michał Kuźmińscy -"Klątwa Konstantyna:
Tajemnice, morderstwa i klątwa w Krakowie, jakiego nie znacie. Latem 1945 roku świat po wojnie jeszcze nie wie, jaki będzie. Wywiad amerykański wysyła do Krakowa dwóch agentów: Michaiła Mikołajewicza Romanowa, niegdyś najgorszego szpiega III Rzeszy, oraz cichociemnego na dziejowym bezrobociu – Andrzeja „Segala” Mewę. Mają znaleźć zaginiony testament Konstantyna. Do Krakowa wyrusza też Awner Koen, bojownik palestyńskiej organizacji Szai, żeby szukać zemsty na konfidentach i szmalcownikach. Tropem tajemnicy sprzed wieków podąża również jednooki major NKWD. Kto w tej grze jest pionkiem, a kto rozgrywa gambit? Czy testament istnieje? I czy istnieje jeszcze tamto miasto?

Gorzka ale ciekawa książka o pierwszych miesiącach rządów czerwonej hołoty w Polsce z grą wywiadów w tle.
 

pkolasa

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
230
Reakcje/Polubienia
8
Hornet napisał:
Marcin Ciszewski-"Mróz"-dawno nie czytałem czegoś tak emocjonującego :ok
Hornet, a czytałeś może (tego samego autora) serię WWW?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(w tej kolejności)?
Jeśli nie, to polecam, wszystkim zresztą. Trochę czasami naiwna fantastyka, ale fajnie to odpręża.
W tej ostatniej części, pojawia się, znany skądinąd, Jakub Tyszkiewicz.

A jeśli chodzi o podobne do "Mrozu", to całkiem niezła jest
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
...
 
A

Anonymous

pkolasa napisał:
Hornet napisał:
Marcin Ciszewski-"Mróz"-dawno nie czytałem czegoś tak emocjonującego :ok
Hornet, a czytałeś może (tego samego autora) serię WWW?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(w tej kolejności)?
Jeśli nie, to polecam, wszystkim zresztą. Trochę czasami naiwna fantastyka, ale fajnie to odpręża.
W tej ostatniej części, pojawia się, znany skądinąd, Jakub Tyszkiewicz.

A jeśli chodzi o podobne do "Mrozu", to całkiem niezła jest
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
...
Tak....czytałem ostatnią część czyli www.ru2012.pl-elegancka rzecz :ok "Czerwoną Apokalipsę"-łyknę jak będę miał dojście-dzięx za info :)
Przeczytałem...150 stron "Igrzysk Śmierci"-Suzanne Collins-crap jak .... :( ,nic w tej książce nie ma ciekawego...luknę jeszcze na film...na IMDb ocena 7.3,może będzie lepszy od knigi...
 
A

Anonymous

23016448_1.jpg

Autor, w oparciu o źródła żydowskie, przede wszystkim o ”Historię Żydów” Graetza, ukazuje prawdziwą historię narodu żydowskiego, od czasów biblijnych do okresu poprzedzającego wybuch II wojny światowej. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się problematyką żydowską
:dziwak
 
A

Anonymous

marsellus napisał:
Autor, w oparciu o źródła żydowskie, przede wszystkim o ”Historię Żydów” Graetza, ukazuje prawdziwą historię narodu żydowskiego, od czasów biblijnych do okresu poprzedzającego wybuch II wojny światowej. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się problematyką żydowską
:dziwak
A.D.1933 :scratch A teraz mamy 2012-i nie zauważyłem,żadnego zmierzchu Żydków a wręcz przeciwnie : ich ekspansję :eek:
 
A

Anonymous

David Baldacci-"Zbaw nas ode złego"
Fedir Kuczin jest potworem - niebezpiecznym, okrutnym zbrodniarzem, byłym pracownikiem KGB, który tuż przed upadkiem ZSRR zbiegł do Kanady. Świetnie się kamuflując, funkcjonuje jako szanowany biznesmen, podczas gdy prowadzi zbrodnicze interesy - handel żywym towarem, bronią, narkotykami. Właśnie rozwija nowy plan, którego powodzenie może kosztować życie milionów ludzi na całym świecie. Miejscem sfinalizowania transakcji ma być spokojna sielska Prowansja. Kuczinowi depczą po piętach - niezależnie od siebie - dwie międzynarodowe grupy antyterrorystyczne. Agentką jednej z nich jest atrakcyjna Reggie Campion, a liderem drugiej twardy mężczyzna bez imienia - Shaw. Wkrótce obie grupy muszą połączyć siły, by walczyć z mordercą na śmierć i życie w kanadyjskiej tundrze
Po kilku słabszych pozycjach,Baldacci wrócił do formy,sprawnie napisana kniga-dobre tempo akcji,nie przynudza,w sam raz do poduszki czy też do pociągu na trasie : Kraków-Kołobrzeg :dziwak
 

lukasamd

Świeżak
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
26
Reakcje/Polubienia
0
pkolasa napisał:
Hornet, a czytałeś może (tego samego autora) serię WWW?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(w tej kolejności)?
Jeśli nie, to polecam, wszystkim zresztą. Trochę czasami naiwna fantastyka, ale fajnie to odpręża.
W tej ostatniej części, pojawia się, znany skądinąd, Jakub Tyszkiewicz.

A jeśli chodzi o podobne do "Mrozu", to całkiem niezła jest
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
...

Co do serii Ciszewskiego - podpisuję się rękami i nogami. Po prostu mnie "zmiotła". W ogóle Warbooki są więcej niż udane (może nie do końca trafione, bo nie wszystko Ciszewskiego było z Enderu) - po lekturze Stalowej Kurtyny człowiek ma chęć iść na wojnę z Białorusią... nie wiadomo jak to opisać, opisy które tam są budzą w człowieku jakieś przywiązanie do narodu i patriotyzm, którego nigdy by się nie spodziewał.
Całkiem mocny jest również Upał - niejako kontynuacja "Mrozu", z tym, że osadzona podczas Euro jakie mieliśmy :)

A obecnie czytam Cienką Czerwoną Linię. Oglądał film, ale nie spodziewałem się, że książka będzie się tak diametralnie różnić. Zupełnie inaczej pokazuje wojnę - nie z ogółu, ale pojedyncze klęski i dramaty żołnierzy biorących w niej udział. Jeszcze nie skończyłem, ale już teraz polecam.
 
A

Anonymous

Siergiej Łukjanienko'"Brudnopis"

Dwudziestokilkuletni Kirył Maksymow, manager w firmie komputerowej, właściciel skromnej kawalerki i psa wraca pewnego dnia do domu i zastaje tam nieznajomą kobietę. Przekonany, że to złodziejka wzywa milicję, woła sąsiadów na świadków ale cała sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana - okazuje się, że Natalia Iwanowa jest nie tylko zameldowana w tym mieszkaniu - i to od 3 lat! - ale ma również dokumenty potwierdzające prawo własności. Więcej! Mieszkanie Kiryła wygląda jak po remoncie - zmieniona glazura, terakota, meble, kolor ścian. Ba! Nawet pies nie poznaje swojego pana!

Bardzo ciekawa pozycja s/f o światach równoległych,fajnie poprowadzona intryga z nieoczekiwanym zakończeniem...Ruskie jednak umieją pisać książki :ok
 

cień

Świeżak
Dołączył
15 Wrzesień 2012
Posty
33
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Mazowsze
Ja polecam książki Codyego Mcfadyena, a szczególnie maskę śmierci. Poza tym opowiadania Jefferego Deavera.
 
A

Anonymous

Martyna Ochnik-Oszołomy

Oszołomy to pierwsza powieść, której akcja związana jest z katastrofą smoleńską.
Trzydziestoletniego Maćka polityka zupełnie nie obchodzi. Jednak za sprawą zagadkowego zdjęcia otrzymanego w mailu zostaje wplątany w bieg zdarzeń, na które nie będzie już miał wpływu... aż do końca. Niełatwe wybory, teorie spiskowe, ukryte sprężyny zdarzeń, społeczności blogerskie, kibole. A kim jest oszołom? – niby wiadomo…

Liczyłem na więcej...może dlatego,że sam (jak powiedziała ciocia mojej dziewczyny do mnie :szydera) jestem : Oszołomem :klawik..Niezbyt wciągająca fabuła ze słabo zarysowanymi postaciami...bardziej felieton publicystyczny niż powieść...
 
Do góry