Problem z programem GIMP

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Wszystko zaczęło się od tego, że chciałam sobie zainstalować najnowszą wersję obok starszej. Nie było to możliwe bez kombinowania, więc użyłam sposobu z tego poradnika: i zainstalowałam obie wersje.
Niestety, być może na skutek dokładnego czyszczenia po wcześniejszym kombinowaniu bez poradnika, GIMP 2.8., mimo że normalnie się uruchamiał, to nie działał prawidłowo. GIMP 2.10 wydawał się działać prawidłowo, ale dokładnie nie testowałam. Odinstalowałam więc 2.10, jednak odinstalowanie 2.8 okazało się niemożliwe - po prostu program znikł z listy zainstalowanych. Zainstalowałam więc jeszcze raz 2.8 tak, żeby się nadpisał i wtedy odinstalowałam, przeczyściłam rejestr i pobrałam GIMP 2.8 portable. Niestety, on też nie działa prawidłowo. Nie wiem już, co teraz zrobić. Niestety nie mam punktu przywracania systemu. Ktoś ma pomysł jak to naprawić?
W rejestrze pomimo czyszczenia tymi wszystkimi cleanerami zostało jeszcze sporo kluczy dotyczących GIMP-a, ale nie wiem które z nich mogę bezpiecznie usunąć
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55914
Zainstalowałam więc jeszcze raz 2.8 tak, żeby się nadpisał i wtedy odinstalowałam, przeczyściłam rejestr i pobrałam GIMP 2.8 portable. Niestety, on też nie działa prawidłowo. Nie wiem już, co teraz zrobić. Niestety nie mam punktu przywracania systemu. Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

Revo ma w swojej bazie log do usuwania GIMP'a

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Wszelkie pozostałe po GIMP-e pliki i foldery pousuwałam. Podejrzewam, że powstał jakiś problem w rejestrze. Takie klucze mi tam pozostały:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie wiem które mogę bezpiecznie usunąć.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Użyłam tego Revo wg poradnika i niby coś tam odinstalował, a po ponownym uruchomieniu i wpisaniu "gimp" znów znajduje to samo, więc nie wiem, o co tu chodzi :(
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55914
Wszelkie pozostałe po GIMP-e pliki i foldery pousuwałam. Podejrzewam, że powstał jakiś problem w rejestrze. Takie klucze mi tam pozostały:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie wiem które mogę bezpiecznie usunąć.

Wpisy powiązane z GIMP z HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\...... możesz usunąć, a wtedy te z HKEY_USERS/S-1-5-21 ...... same się usuną
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
OK, tak zrobię, bo po użyciu tego Revo próbowałam ponownie wersji portable i nadal te same błędy :(
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55914
OK, tak zrobię, bo po użyciu tego Revo próbowałam ponownie wersji portable i nadal te same błędy :(

Być może masz jeszcze stary profil. Sprawdź lokalizację C:\Users\"yourname"\AppData\Roaming\GIMP. Jak jest to usuń
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Sprawdzałam, nie mam tam niczego
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Usunięcie tych kluczy niestety nie pomogło. Nadal nie otwiera ani nie chce eksportować obrazów:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- rozszerzenie było dopisane, ale lista wyboru rozszerzenia jest w ogóle pusta.
Nie dotyczy to tylko plików PNG, z JPG jest tak samo, innych już nie sprawdzałam :(
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55914
Usunięcie tych kluczy niestety nie pomogło. Nadal nie otwiera ani nie chce eksportować obrazów:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nie dotyczy to tylko plików PNG, z JPG jest tak samo, innych już nie sprawdzałam :(

PPM na pliku i wybierz otwórz z, a potem GIMP.
Albo wejdź w Ustawienia/Aplikacje/Aplikacje domyślne i tam szukaj Gimpa. Jak nie ma to wejdź w zakładkę "Wybierz wartości domyślne według typu pliku" i tam próbuj dodać
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Jest ten sam komunikat: "otwarcie się nie powiodło - nieznany typ pliku"
No ale on też nie chce eksportować obrazu, a lista wyboru rozszerzeń jest pusta, kiedy normalnie powinno tam być mnóstwo różnych typów plików, w tym natywne GIMP-a, czyli XCF. W jaki sposób próba otwarcia pliku PNG w taki sposób miałaby ten problem rozwiązać? GIMP jakby w ogóle nie rozpoznaje rozszerzeń plików. Może jednak przy tym czyszczeniu coś się usunęło, co było potrzebne?

W lokalizacji: C:\Users\Toshiba\AppData\Local mam jeszcze pusty folder gegl-0.4 i gtk-2.0, w którym jest tylko pliczek INI. Nie wiem czy to w ogóle może mieć jakikolwiek wpływ na GIMP portable?
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55914
Może jednak przy tym czyszczeniu coś się usunęło, co było potrzebne?

Tak to jest jak się używa różnych czyścicieli bez rozmysłu. Ratunkiem dla ciebie może być jeszcze kopia rejestru którą wcześniej zrobiłaś przy innym problemie, a być może nie usunęłaś.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Nie jestem pewna czy to wina czyścicieli, czy tego poradnika, bo przez ów poradnik nie dało się później normalnie odinstalować tego GIMP 2.8 i musiałam kombinować...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55914
Nie jestem pewna czy to wina czyścicieli, czy tego poradnika, bo przez ów poradnik nie dało się później normalnie odinstalować tego GIMP 2.8 i musiałam kombinować...

To nie wina poradnika (który obejrzałem), ale twojej niewiedzy. Nie zauważyłaś że facet usunął wpisy odinstalowujące wersję 2,8? Jak więc miało dojść do deinstalacji? Z tego co widać nadpisał starą instalację nową ze zmienioną ścieżką instalacji. Ponieważ GIMP działa praktycznie samodzielnie z folderu instalacyjnego zrobił skrót na pulpit do starej wersji. Ot co. Po wersji 2.8 został jedynie profil w C:\Users\rich

Ty zaś zaczęłaś kombinować, czyścić, itd. i coś nie pykło
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- ten głupi GIMP mi jakąś zmyśloną nazwę nigdy nieistniejącego folderu powstawiał do ścieżki z wtyczkami i stąd był problem :/

Aczkolwiek mam jakąś dziwną tą wersję portable obładowaną zbędnymi wtyczkami. Chciałabym tam wrzucić folder z moimi rzeczami i preferencjami, ale się boję, że znów coś napsuję. Nie wiem jak to zrobić bo tam straszny bałagan panuje :(
 
Do góry