Problem z programem GIMP

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Aczkolwiek mam jakąś dziwną tą wersję portable obładowaną zbędnymi wtyczkami. Chciałabym tam wrzucić folder z moimi rzeczami i preferencjami, ale się boję, że znów coś napsuję. Nie wiem jak to zrobić bo tam straszny bałagan panuje :(

Możesz dodawać, usuwać używając ekslporatora plików, jak w tym opisie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Taa, tylko to jest wersja od znajomego, który tam ją strasznie rozbudował i nawtykał dziwnych wtyczek w dziwnych folderach i ja nic z tego nie rozumiem :( Ogólnie ten jego GIMP wygląda jak choinka bożonarodzeniowa łącznie z interfejsem, ale nie umiałam znaleźć w sieci sensownej wersji portable GIMP 2.8.22. Jakąś jedną znalazłam, ale wg komentarzy była wybrakowana, bo czegoś tam jej brakowało.
Ja miałam wcześniej wersję instalacyjną i po niej mam kopię zapasową folderu z moimi ustawieniami, wtyczkami itp., ale to był GIMP 2.8.18. Chcę mieć portable, żeby normalnie móc zainstalować v.2.10
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ogólnie ten jego GIMP wygląda jak choinka bożonarodzeniowa łącznie z interfejsem, ale nie umiałam znaleźć w sieci sensownej wersji portable GIMP 2.8.22. Jakąś jedną znalazłam, ale wg komentarzy była wybrakowana, bo czegoś tam jej brakowało.

Nie chciałaś wersji, której czegoś brakowało to masz teraz taką, która ma wszystko co tylko można. Nie dogodzisz.

Nie jestem pewna czy to wina czyścicieli, czy tego poradnika, bo przez ów poradnik nie dało się później normalnie odinstalować tego GIMP 2.8 i musiałam kombinować...

To nie jest wina czyścicieli. Im więcej tym dokładniej posprzątane.

Chciałabym tam wrzucić folder z moimi rzeczami i preferencjami, ale się boję, że znów coś napsuję. Nie wiem jak to zrobić bo tam straszny bałagan panuje :(

Nie bój się, że coś popsujesz. Aktualnie stan systemu jest w wersji testowej i ostatecznie i tak nie obędzie się bez reinstalacji systemu bo kopii pewnie nie masz.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
GIMP 2.8.18 Portable działa prawidłowo, ale jak wrzucam do niego swoje rzeczy, to się psuje. Nie wiem o co chodzi
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
GIMP 2.8.18 Portable działa prawidłowo, ale jak wrzucam do niego swoje rzeczy, to się psuje. Nie wiem o co chodzi

Wrzuć gdzieś te swoje rzeczy i podaj mi linka, to zobaczę co i jak
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Na razie zamiast je wrzucać, to po prostu dodałam w preferencjach dodatkową ścieżkę do folderu z moimi rzeczami i teraz działa. Jednak zależy mi też na ustawieniach, które miałam wcześniej. Za to pewnie odpowiada jakiś pliczek konfiguracyjny, ale nie pamiętam, który to był, ale też możliwe, że to on odpowiada za to psucie, nie wiem.
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

@Edycja:
Nie wiem dlaczego nie da się wstawić zwykłego linka, tylko robi się takie coś :(

Poprawiono
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
@d0r0t@ Podaj jeszcze ścieżkę do tego Gimpa Portable, to od razu ustawię
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable
Folder z dodatkami: C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp
Folder ze starymi dodatkami: C:\Users\Toshiba\.gimp-2.8

Podmieniłam plik konfiguracyjny gimprc ale jakby nie działa. Mi chodzi o te wszystkie skróty, które sobie kiedyś ustawiłam, o wygląd okien itp.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable
Folder z dodatkami: C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp
Folder ze starymi dodatkami: C:\Users\Toshiba\.gimp-2.8

Podmieniłam plik konfiguracyjny gimprc ale jakby nie działa. Mi chodzi o te wszystkie skróty, które sobie kiedyś ustawiłam, o wygląd okien itp.

pluginrc i themerc - tyych plików nie kopiuj ze "swoich rzeczy", Gimp stworzy sobie sam

gimprc - w tym pliku podmień ścieżki jak poniżej
(language "pl")
(plug-in-path "C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp\\plug-ins\\lqr-plugin-0.7.2_win64;C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp\\plug-ins;C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\App\gimp\lib\gimp\2.0\\plug-ins;C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp\\plug-ins\\gmic_gimp_qt")
(font-path "C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp\\fonts")
(global-brush no)
(global-dynamics no)
(global-pattern no)
(global-gradient no)

Skopiuj dane z katalogu C:\Users\Toshiba\.gimp-2.8 do C:\Users\Toshiba\Portable\GIMPPortable\Data\.gimp\ (oczywiście bez pluginrc i themerc)

P.S. Jeśli nie popełniłem literówki to powinno działać
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
@d0r0t@ Zrobiłem jednak literówki. Zapomniałem dodać dodatkowe znaki \ Sprawdź sobie, w ścieżce musi być podwójny \\

(plug-in-path "C:\\Users\\Toshiba\\Portable\\GIMPPortable\\Data\\.gimp\\plug-ins\\lqr-plugin-0.7.2_win64;C:\\Users\\Toshiba\\Portable\\GIMPPortable\\Data\\.gimp\\plug-ins;C:\\Users\\Toshiba\\Portable\\GIMPPortable\\App\\gimp\\lib\\gimp\\2.0\\plug-ins;C:\\Users\\Toshiba\\Portable\\GIMPPortable\\Data\\.gimp\\plug-ins\\gmic_gimp_qt")
(font-path "C:\\Users\\Toshiba\\Portable\\GIMPPortable\\Data\\.gimp\\fonts")
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
@d0r0t@ U mnie działa z twoimi plikami, więc chyba u Ciebie powinno również
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Już prawie git, tylko G'MIC-a gdzieś wywiało.
@Edycja:
Och, i nie tylko. Beautify też znikł. G'MIC mogę sobie bez problemu doinstalować, ale z Beautify będzie problem :(
 
Do góry