Problem z zasilaniem w laptopie

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Nie wiem czy robiłaś sprawdzanie integralności plików systemowych, a jeśli nie to zastosuj komendę sfc /scannow
Tak, na samym początku, pisałam o tym w drugim poście, ale dziś powtórzyłam - nie pomogło.
Najdziwniejsze, że po tym nieudanym przywracaniu te opcje zasilania stały się dostępne, a po kolejnym, udanym przywracaniu jeszcze wcześniejszego punktu znów są niedostępne. Przez to przywracanie teraz będę musiała znów instalować kilka programów (w dwóch ponownie dostosować interfejs), bo przepadły, a nic to nie pomogło :(
Co do drugiego problemu, to nie udało mię już wczoraj rozładować tej baterii w dostatecznym stopniu, ale wyjęłam ją dziś przed podłączeniem i włączyłam laptop bez baterii - uruchomił się normalnie, bez uśpienia. Po założeniu baterii o dziwo okazało się, że przez noc rozładowała się tylko o jakieś 10%, więc nie wiem jakim cudem wczoraj była rano całkowicie rozładowana. W każdym razie przy naładowanej baterii laptop uruchomił się normalnie. Najwyraźniej to uśpienie pojawia się tylko przy rozładowanej baterii, więc dziś spróbuję ją rozładować prawie do zera przed nocą, żeby jutro rano była rozładowana i jeszcze raz wtedy sprawdzę.

A co z tymi aktualizacjami teraz mam zrobić? Włączyć (z pominięciem tych opcjonalnych), skoro i tak nie mam dostępu do tych opcji zasilania? Nie wiem co mogę zrobić aby je przywrócić. Kombinować z tymi sterownikami?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
A co z tymi aktualizacjami teraz mam zrobić? Włączyć (z pominięciem tych opcjonalnych), skoro i tak nie mam dostępu do tych opcji zasilania? Nie wiem co mogę zrobić aby je przywrócić. Kombinować z tymi sterownikami?

Ja opcjonalnych nigdy nie pobieram, bo jakoś nie mam zaufania do MS w tym względzie. Wolę ręcznie to robić. Co do kombinacji ze sterownikami, to najlepiej zainstalować te od producenta, które są dopasowane do laptopa. Nie zawsze nowsze sterowniki się sprawdzają, bywa że właśnie te starsze działają prawidłowo.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Ja opcjonalnych nigdy nie pobieram
No tak, przecież napisałam że z pominięciem opcjonalnych. Tylko czy w ogóle je teraz włączyć?
najlepiej zainstalować te od producenta
Pytanie, które, bo ja już się pogubiłam, skoro nie ma żadnej oficjalnej strony supportu do tego konkretnie lapka :( Mam w pierwszej kolejności uruchomić ten plik setup.exe z folderu Intela:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
? I niczego wcześniej nie trzeba odinstalować?
Wciąż mnie nurtuje, czym tłumaczyć fakt, że te ustawienia zasilania stały się dostępne po nieudanym przywracaniu do punktu utworzonego przez Windows Update...
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
Pytanie, które, bo ja już się pogubiłam
Każdy by się pogubił od tego mielenia powietrza od paru ładnych stron i powracania do punktu wyjścia. Prościej i szybciej rozwiązać problem/problemy w najbliższym serwisie.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Mam w pierwszej kolejności uruchomić ten plik setup.exe z folderu Intela:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
?

Już pisałem, że te które masz na dysku to są od HP i ja nie mam pewności że są odpowiednie, możliwe. Natomiast wcześniej podałem stronę gdzie są wyświetlone sterowniki do twojego modelu, Quń też ci jakiś link podał
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Jest możliwe, że user32(4146).dll był biblioteką programu do podglądu obrazów. Można namierzyć ten plik i z jego właściwości/podpisów odczytać. Ze screena wynika też, że de facto system nie został przywrócony w całości, a tylko częściowo - i ostatnie aktualizacje istotnie wyłączyły zarzadzanie planami zasilania. Ale dlaczego po przywróceniu z wcześniejszego punktu przywracania także zniknęło zarzadzanie - tego to chyba nawet microsoft nie wie.
Jest opcja cofnięcia przywracania - powinien wskoczyć ten stan, w którym działało ustawienie zasilania. A wtedy do wyboru czy odinstalować śmieci pozostałe po programie do podglądu, z czyszczeniem rejestru, czy tylko przeinstalować.


Co do tych sterowników - to haswell intela. Pasuje do wielu.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Jest opcja cofnięcia przywracania - powinien wskoczyć ten stan, w którym działało ustawienie zasilania. A wtedy do wyboru czy odinstalować śmieci pozostałe po programie do podglądu, z czyszczeniem rejestru, czy tylko przeinstalować.
Już sobie jednak daruję, bo mam obawy, że napsuję więcej, niż naprawię. Jakoś bez tej opcji przeżyję, a może któraś kolejna aktualizacja w końcu to naprawi.
A tą baterię potestuję jeszcze przez jakiś czas, bo dziś w nocy np. nie rozładowała się nawet o 1%, także nie wiem co się wtedy odwaliło, że była całkiem rozładowana...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Już sobie jednak daruję, bo mam obawy, że napsuję więcej, niż naprawię. Jakoś bez tej opcji przeżyję, a może któraś kolejna aktualizacja w końcu to naprawi.
A tą baterię potestuję jeszcze przez jakiś czas, bo dziś w nocy np. nie rozładowała się nawet o 1%, także nie wiem co się wtedy odwaliło, że była całkiem rozładowana...

To właśnie przed takim naprawianiem/psuciem robi się kopię zapasową i ma się spokojną głowę bez zastanawiania się "a co jak za bardzo naprawię".
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A jest opcja, żeby wycofać nie tylko to ostatnie przywracanie, ale jeszcze jedno wcześniej, tak żebym przywróciła do stanu wyjściowego?
To może wtedy zrobiłabym sobie teraz tą kopię i wtedy wycofała to przywracanie. Z tego co widzę, obecnie mam tylko opcję cofnięcia tego ostatniego przywracania, które zakończyło się pomyślnie, ale jak je cofnę, to będę w miejscu tego zakończonego niepowodzeniem i tamto też bym chciała wycofać... Dałoby się tak?
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Mocno wątpię. Jest możliwość, że z racji "niepowodzenia" przy pierwszym przywracaniu (to z tym błędem user32.dll) trafisz do:
1. Miejsca z błędem user32.dll, działającym menedżerem zasilania, bez programów i profili do nich,
2. Miejsca początkowego, z brakiem menedżera zasilania, programami i z czymś, co rozwala wskazania naładowania baterii/zakłóca komunikację z tym bios czy układem ładowania w baterii/na płycie głównej.
3. Miejsca, gdzie wszystko działa.
4. Miejsca, gdzie nic nie działa.

Co wybierasz?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Dobra, to jednak zostanę tu gdzie jestem :)
 
Do góry