Windows 10 Continuum

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
I jeszcze jedno jest już znany oficjalny termin wydania 10 jest to 29 lipca 2015


Tu szczegóły :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Koledzy, ja również dostałem powiadomienie o możliwości rezerwacji Windows 10. Obecnie korzystam z wersji MSDN Windows 7 Professional. Nie są jednak dla mnie jasne pewne kwestie i proszę o odpowiedź, jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat. Tego wątku nie śledzę od początku więc wybaczcie jeśli odpowiedź jest gdzieś tu zaszyta, a ja jej nie znalazłem...
1. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Jak już będę miał możliwość aktualizacji mojej obecnej 7, to mam 1 rok na to, aby to uczynić za free. Do tego, jak już to zrobię w określonym przedziale czasowym, przez cały czas korzystania z Windows 10 mam aktualizacje systemu za free do czasu aż MS skończy go wspierać, czy tylko przez 1 rok? A po roku abonament za aktualizacje, czy jak?
2. Gdy zmienię komputer za pół bez wcześniejszej aktualizacji obecnego staruszka, to bez problemu zainstaluję Windows 10 na nowym sprzęcie?
 
A

Anonymous

Jak dobrze rozumie , przez rok od premiery każdy użytkownik win 7 i win 8(8.1) będzie mógł za darmo zaktualizować (online) swój system, i nie ma znaczenia czy system w taki sposób zaktualizowany będzie działał na kompie rok czy więcej(powyżej okresu darmowej aktualizacji) po okresie darmowego upgrade'u użytkownicy bez kopi zapasowych ,którym syst padnie , szlak trafi dysk itp którzy będą chcieli dalej korzystać z tegoż to systemu, będą zmuszeni go zakupić
ot taka promocja produktu, myślę ze do lipca wszystko się skrystalizuje :klawik.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
To i ja się pochwalę,też mam ikonkę w trayu . :)
Skoro dla wszystkich od 7 wzwyż ma być za free, to po jakiego te rezerwacje ?? :scratch
 
A

Anonymous

prawdopodobnie boja się o serwery( akcja promocyjna) .... w sumie nie wiem
wszystko, jak napisałem wyżej, wyjaśni się do lipca :zaciesz
będziemy wszyscy mądrzejsi :piwko
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10645
Miasto
Somewhere over the rainbow.
jorn napisał:
Jak dobrze rozumie , przez rok od premiery każdy użytkownik win 7 i win 8(8.1) będzie mógł za darmo zaktualizować (online) swój system, i nie ma znaczenia czy system w taki sposób zaktualizowany będzie działał na kompie rok czy więcej(powyżej okresu darmowej aktualizacji) po okresie darmowego upgrade'u użytkownicy bez kopi zapasowych ,którym syst padnie , szlak trafi dysk itp którzy będą chcieli dalej korzystać z tegoż to systemu, będą zmuszeni go zakupić
ot taka promocja produktu, myślę ze do lipca wszystko się skrystalizuje :klawik.

W ciągu roku musisz podjąć decyzję czy zostajesz z "10" czy wracasz do poprzedniej wersji. Nie ma znaczenia czy masz kopie czy nie. Jeśli po dwóch latach system Ci padnie to instalujesz od nowa i masz legalnego Windowsa.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Wiemy już co możemy zyskać instalując 10 a teraz poczytajmy co stracimy :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

:scratch
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
Eeee tam, nawet gdybym się skusił na 10 - to i tak niewiele tracę. Z żadnej z wymienionych w artykule funkcji nie korzystam. A swoją drogą to się trochę dziwię. Po fali krytyki i narzekań jaka ta 8-ka be (ja tam nie narzekam :zaciesz ), wszyscy czekali na 10 jako na lekarstwo na ten ból, zachwalane i podziwiane. A tu nagle wot, takoj siurpryz: znowu stękanie, kwękanie. Polacy to taka dziwna nacja, że nic, nikt i nigdy im nie dogodzi.
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
"Jeszcze się taki nie urodził, co każdemu by dogodził" ;) - zawsze się znajdą narzekacze i malkontenci. Ja owszem byłem krytycznie nastawiony wobec windows 8 ze względu na dominującą pozycję interfejsu Metro (domyślne uruchamianie do kafli) ale już windows 8.1 z jego uruchamianiem domyślnym do klasycznego pulpitu był krokiem w dobrym kierunku. Od jakiegoś czasu go używam i jest moim zdaniem ok. Testuję też 10 na vmware player i jest moim zdaniem spoko.
A z wymienionych w artykule wyżej funkcjonalności w ogóle nie korzystałem tak że nie przeszkadza mi że ich nie będzie w win 10
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Podają jeszcze te wcześniej cytowane informacje:
(...) warto dodać, że Microsoft zaoferuje klucze produktów dla Windows 10. Po to, aby użytkownicy mogli wykonać ponowną instalację systemu. Na przykład po awarii dysku twardego w komputerze.
Czy to znaczy, że (jak wcześniej pytałem) kupując nowego kompa będę mógł zainstalować Windows 10 (przykładowo wypalonego z obrazu płyty) na zasadzie nie aktualizacji, a czystej instalacji? Zaznaczam, że obecny Windows 7 mam w wersji msdn i nie jest to bynajmniej wersja OEM przypisana do sprzętu.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10645
Miasto
Somewhere over the rainbow.
artoor napisał:
Podają jeszcze te wcześniej cytowane informacje:
(...) warto dodać, że Microsoft zaoferuje klucze produktów dla Windows 10. Po to, aby użytkownicy mogli wykonać ponowną instalację systemu. Na przykład po awarii dysku twardego w komputerze.
Czy to znaczy, że (jak wcześniej pytałem) kupując nowego kompa będę mógł zainstalować Windows 10 (przykładowo wypalonego z obrazu płyty) na zasadzie nie aktualizacji, a czystej instalacji? Zaznaczam, że obecny Windows 7 mam w wersji msdn i nie jest to bynajmniej wersja OEM przypisana do sprzętu.

Tak właśnie jest(będzie) jak piszesz.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Jednak nie do końca za free !!
Kolejna kwestia dotyczy tego, co stanie się po 12 miesiącach od premiery. Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie darmowej aktualizacji, a po roku postanowimy przeinstalować system lub przywrócić go do ustawień fabrycznych, to stracimy licencję na Windows 10. Tak, aktualizację można traktować jako „darmową zachętę”, po roku, gdy przyzwyczaimy się już do funkcji dostępnych w nowym systemie, jego ponowne zainstalowanie będzie niemożliwe bez kupienia licencji – te nie są natomiast zbyt tanie

więcej na

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry