Windows 10 Continuum

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
A coś czułem, że to by było zbyt piękne. Pewnie będzie się dało to obejść ale wtedy już nici z legalnością.
A co jeśli po upgradzie do 10 po roku czasu będę chciał wrócić do poprzedniej, legalnej wersji systemu?
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
na dp lukas jak zwykle sieje zament, jakis koles pierdnal na forum bzdeta a wszyscy zaczynja panikowac.kolejny raz jakis niby anonimowy pracownik cos powiedzial, a publicznie twiardzi sie co innego, wiec takie podniecanie sie nie ma najmniejszego sensu.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
To Wy jednak nadal wierzycie, że dostaniecie 10tke po wsze czasy za darmo ?? ??....gratuluje optymizmu :yhy
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
Dla mnie jest to prawdopodobne - Microsoftowi zależy na jak największych zyskach (jak każdej korporacji). A jakie miałby zyski gdyby większość ludzi się za darmo zaktualizowała i przez to nie kupiliby licencji..
 

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
Darmowy Windows 10 rok po premierze: kupisz albo stracisz licencję

Zbliżająca się premiera Windows 10 budzi ogromną ilość pytań – jak będzie wyglądać darmowa aktualizacja do tego systemu, kto taki z niego skorzysta, no i co się stanie po pierwszym roku? Microsoft nie udziela odpowiedzi na wszystkie z nich, ale te, które są dostępne, dają nieco nieprzyjemny obraz: system jest darmowy na bardzo restrykcyjnych zasadach, wszystko to abyśmy uzależnili się od Microsoftu.

Podstawowa sprawa dotyczy systemu powiadomień, który od wczoraj wyświetla na komputerach użytkowników natrętne informacje o możliwości „zarezerwowania” sobie darmowego Windows 10. Mechanizm ten sprawdza komputer pod względem kompatybilności z nowym systemem i pozwala nam zapisać się na listę mailingową: po premierze Microsoft powiadomi nas o tym fakcie. Rezerwacja nie jest wymagana do tego, aby uzyskać darmową aktualizację – będziemy ją mogli przeprowadzić przez rok od premiery bez podawania gdziekolwiek własnego adresu mailowego. Oczywiście z punktu widzenia korporacji rezerwacja jest dobrym pomysłem, bo nie tylko daje dobre statystyki, ale pozwala zrównoważyć obciążenie serwerów (tym bardziej że dane będą pobierane jeszcze przed oficjalną premierą systemu).

Kolejna kwestia dotyczy tego, co stanie się po 12 miesiącach od premiery. Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie darmowej aktualizacji, a po roku postanowimy przeinstalować system lub przywrócić go do ustawień fabrycznych, to stracimy licencję na Windows 10. Tak, aktualizację można traktować jako „darmową zachętę”, po roku, gdy przyzwyczaimy się już do funkcji dostępnych w nowym systemie, jego ponowne zainstalowanie będzie niemożliwe bez kupienia licencji – te nie są natomiast zbyt tanie. Oczywiście, jeżeli do tej pory posiadamy licencjonowany system w starszej wersji, nadal będziemy mogli z niego korzystać (i tutaj nie ma już ograniczeń, jeżeli chodzi o przywracanie do ustawień fabrycznych). Rzecz w tym, że utracimy dostęp do opcji, które występują tylko w Windows 10 i których Microsoft już raczej nie zaoferuje użytkownikom starszych edycji.

Bezpłatna aktualizacja będzie dostępna dla osób, które aktualnie korzystają z Windows 7 i Windows 8.1. W późniejszym okresie otrzymają ją również użytkownicy Windows Phone 8.1. Posiadacze Visty i Windows XP będą musieli sięgnąć do portfeli, darmowa aktualizacja ich nie dotyczy. Ilość urządzeń nie ma natomiast żadnego znaczenia – każde, które kwalifikuje się do aktualizacji, będzie mogło otrzymać ją za darmo. Oczywiście system zachowa swoją aktualną edycję tj. wersje domowe (Starter, Home Basic i Home Premium) zostaną zaktualizowane do Windows 10 Home, odmiany profesjonalne jak Professional i Ultimate zostaną zamienione na Windows 10 Pro. Zaznaczmy, że dotyczy to użytkowników domowych i osób korzystających z np. Dreamspark. Klienci biznesowi korzystający z subskrypcji Software Assurance otrzymają inną ofertę, której szczegóły jeszcze nie są znane.

Podsumowując: „darmowa aktualizacja” nie będzie do końca darmowa i nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. W najgorszej sytuacji znajdą się osoby, które po roku będą musiały przeinstalować system. Choć Windows już od wersji 8 jest wyposażony w odpowiedni mechanizm resetowania, ten będzie przywracał system bazowy, a nie Windows 10. Gdy dojdzie do poważniejszej awarii to albo wydamy pieniądze na nowy system, albo powrócimy do starszego, z którego korzystaliśmy przed wykonaniem aktualizacji. Słowo „darmowa” jest więc tu nieco iluzoryczne i należy mieć te informacje na uwadze.
dobreprogramy.pl
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35961
Reakcje/Polubienia
25062
Miasto
Trololololo
a cóż to za ciągoty żeby mieć stale najnowsze i "najlepsze" :scratch
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
programexe napisał:
Darmowy Windows 10 rok po premierze: kupisz albo stracisz licencję

... ...Gdy dojdzie do poważniejszej awarii to albo wydamy pieniądze na nowy system, albo powrócimy do starszego, z którego korzystaliśmy przed wykonaniem aktualizacji. Słowo „darmowa” jest więc tu nieco iluzoryczne i należy mieć te informacje na uwadze.
dobreprogramy.pl

Ja to widzę następująco: Stawiam świeży, dotychczasowy system i upgrade do Win10. Potem strzelam sobie "fotkę" systemu (obraz partycji / dysku) i po sprawie. Zawsze będę miał pod ręką świeżutką "instalkę Win10". Nooo... tak mi się wydaje :D
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
qwer0 napisał:
Hej,

A mnie ciekawi czy da się jednak troszkę ominąć problem płatnościowy po roku - tj. teraz pojawiło się w systemie powiadomienie generalnie o tym czy chcemy, aby "dziesiątka" została automatycznie pobrana kiedy będzie udostępniona i podane wymaganie chyba 3GB miejsca wolnego. Czyli będzie paczka na naszym dysku... jak nie będzie wymagała dodatkowej weryfikacji po "zdziesiątkowaniu" to luz gitara, wystarczy paczuszkę wydłubać i gdzieś zapisać sobie na później :)

pozdr.

Paczka paczką, ale tu chyba będzie problem z aktywacją po roku.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35961
Reakcje/Polubienia
25062
Miasto
Trololololo
jak MS będzie te aktywacje zapisywał u siebie to żadne paczkowanie wam nic nie da :guma
 
A

Anonymous

qwer0 napisał:
Po roku gruchnie wiadomość, że zauważono znaczny spadek użytkowania nowego systemu M$ za to ponownie wzrasta wszelkich tam siódemek, win8 itepe :)
heh prawdopodobnie masz racje :dziwak
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Szef programu Windows Insider odpowiedział na pytanie zadane przez jednego z użytkowników Twittera dotyczące kwestii czystej instalacji nowego OS-u. Według Aula, każdy kto zaktualizuje oprogramowanie do nowszej wersji w czasie pierwszego roku od premiery, a więc bez uiszczania dodatkowych opłat, będzie mógł przeprowadzić czystą instalację Windows 10 także po 29 lipca 2016. Będziemy jednak ograniczeni do tego samego urządzenia. Jeśli więc będziemy chcieli zmienić nasz sprzęt, to razem z nim trzeba będzie zapewne kupić system operacyjny.

Czyli na zasadach licencji OEM (przypisanej do urządzenia)...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10008
Reakcje/Polubienia
10646
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Pisałem o tym od początku, w czasie tego roku decydujemy się czy przenosimy licencję na nowy produkt czy nie. Przypisanie licencji do 10 wiąże się z tym, że klucz z 7 pasował będzie od tej pory do 10. Ale i tak lepiej poczekać do oficjalnej wiadomości ze strony MS a nie sugerować się tym co piszą na dp.pl czy tym co ja za głupoty wygaduję. Co by się nie wydarzyło ja zostaję przy swojej 7 :buziakk Gdyby nie podtruwali XP to pewnie dalej bym na nim siedział :piwko
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
ciekawe jak to rozwiążą jak ktoś aktualizował będzie mając (np tak jak ja) poprzedni system w wersji box -zmiana licki z box na oem byłaby de facto zmianą na gorsze...

Ja w każdym razie nie zamierzam się spieszyć z aktualizowaniem do 10...
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka


Na swoim komputerze na pewno zatrzymam Windows 8.1 64 Bit , zaktualizuję na drugim komputerze system 8,1 32 bitowy do Windows 10 i dostanę za damo uaktualnienie do dziesiątki z poziomu testowanego Insider Preview. Siódemkę Home premium na laptopie córki również zaktualizuję do dziesiątki. Systemu na maszynie wirtualnej pozostawię bez zmian. Trochę mnie niepokoi brak kontroli nad aktualizacjami automatycznymi, ponieważ nie zawsze nowe sterowniki urządzeń są najlepsze i często powodują problemy, a zablokowanie aktualizacji sterowników w Windows 10 niestety nie będzie możliwe. Trzeba więc się liczyć z nieprzewidzianymi awariami systemu. Może Microsoft jakoś rozwiąże ten mankament.
 
Do góry