Windows 8.1

A

Anonymous

Program, który zaproponowałem sprawdziłem u siebie po zakupie nowego laptopa, bo potrzebowałem wyciągnąć klucz z preinstalowanego Windows 8, żeby postawić na nim czysty Windows 8.1 i program spełnił swoje zadanie a aktywacja wyciągniętym w ten sposób kluczem przebiegła bez najmniejszych problemów.
Musisz tylko pamiętać, że nie uda Ci się zainstalować Windows 8.1 używając tego klucza, bo to OEM.
Musisz poszukać kodu uniwersalnego dla odpowiedniej wersji posiadanego systemu - Core lub Pro i podać go podczas instalacji a następnie aktywować system przy użyciu "wyciągniętego" klucza.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
eMCe napisał:
Emmers a wiesz może w jaki sposób wyciągnąć swój oryginalny kluczyk do 8 zaszyty w biosie?? bo bez niego nie zainicjuje pobierania obrazu systemu ze stron Microsoftu
i jeszcze jedno pytanie, czy da radę wyciągnąć ten kluczyk z biosu jeśli w obecnej chwili zainstalowany jest Windows 7??
Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej i zrobić sobie kopię systemu Windows 8 na dysku zewnętrznym np. za pomocą Acronis True Image. System z takiej kopii przywraca się w ciągu kilku minut i po sprawie. Można było również odczytać ten klucz np. za pomocą Aida 64 czy Everest Ultimate...i zapisania sobie na przyszłość. Po degradacji systemu do Windows 7 klucz z ósemki nawet jeśli był zaszyty w biosie prawdopodobnie uległ zatarciu... Jeśli nie uległ to powinien zostać automatycznie wpisany podczas próby instalacji z wyżej wymienionego adresu po uruchomieniu aplikacji pobierania plików instalacyjnych Windows 8.
Możesz również spróbować pobrać za pomocą kluczy dostępnych w sieci np. XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH czy D66NY-H99YQ-9MPFY-G2YF3-973G7, RK462-QK64K-B6FJN-9RRKV-RF9WD
Do zainstalowania Windows 8.1 możesz spokojnie użyć klucza , który widać na filmie. Aktywować system, trzeba już jednak własnym kluczem z ósemki.
 
A

Anonymous

Emmers napisał:
s Jeśli nie uległ to powinien zostać automatycznie wpisany podczas próby instalacji z wyżej wymienionego adresu po uruchomieniu aplikacji pobierania plików instalacyjnych Windows 8.
Niemożliwe. On nie ma tego klucza. Jak automatycznie się wpisze?
Pobierz Windows 8, wersję taką jaką Miałeś z netu. Podczas instalacji system nie powinien wołać o klucz.
Po instalacji spisać klucz progsem podanym przez ktośtam ( Aida 64 czy Everest Ultimate w darmowej wersji nie pokazuje kluczy) lub Keyfinder

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Jeśli by proponował (bo stara wersja to miała)to Odchacz instalację darmowej wersji próbnej programu TuneUp Utilities 2013
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Emmers napisał:
eMCe napisał:
Emmers a wiesz może w jaki sposób wyciągnąć swój oryginalny kluczyk do 8 zaszyty w biosie?? bo bez niego nie zainicjuje pobierania obrazu systemu ze stron Microsoftu
i jeszcze jedno pytanie, czy da radę wyciągnąć ten kluczyk z biosu jeśli w obecnej chwili zainstalowany jest Windows 7??
Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej i zrobić sobie kopię systemu Windows 8 na dysku zewnętrznym np. za pomocą Acronis True Image. System z takiej kopii przywraca się w ciągu kilku minut i po sprawie. Można było również odczytać ten klucz np. za pomocą Aida 64 czy Everest Ultimate...i zapisania sobie na przyszłość. Po degradacji systemu do Windows 7 klucz z ósemki nawet jeśli był zaszyty w biosie prawdopodobnie uległ zatarciu... Jeśli nie uległ to powinien zostać automatycznie wpisany podczas próby instalacji z wyżej wymienionego adresu po uruchomieniu aplikacji pobierania plików instalacyjnych Windows 8.
Możesz również spróbować pobrać za pomocą kluczy dostępnych w sieci np. XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH czy D66NY-H99YQ-9MPFY-G2YF3-973G7, RK462-QK64K-B6FJN-9RRKV-RF9WD
Do zainstalowania Windows 8.1 możesz spokojnie użyć klucza , który widać na filmie. Aktywować system, trzeba już jednak własnym kluczem z ósemki.
jedyna kopia jaką zrobiłem przed instalacją Windows 7 to kopia partycji Recovery z Windowsem 8, tak na wszelki wypadek, gdyż instalacja 7 na lapku z preinstalowanym Windows 8 wymagała postawienia na nowo partycji
co do zatarcia klucza to raczej niemożliwe, po instalacji Win7 wróciłem jeszcze raz na chwilę do Win8 i system aktywował się sam podczas instalacji, musiałem tylko w biosie wrócić do fabrycznych ustawień (Secure boot, UEFI itp.)
link do pobrania czystego Windows 8 ze stron microsftu znalazłem gdzieś na necie ale zapewne był taki sam jak na filmiku, przy próbie pobrania, tak jak napisał slawektor, klucz nie wpisał się automatycznie, a przy próbie ręcznego wpisania (jak wcześniej wspominałem wyciągałem go dwoma różnymi programami i każdy z nich pokazał zupełnie inny kluczyk) nie został zaakceptowany
slawektor napisał:
Pobierz Windows 8, wersję taką jaką Miałeś z netu. Podczas instalacji system nie powinien wołać o klucz.
Po instalacji spisać klucz progsem podanym przez ktośtam ( Aida 64 czy Everest Ultimate w darmowej wersji nie pokazuje kluczy) lub Keyfinder
oooo właśnie Keyfinder, to jeden z tych dwóch programów których użyłem i strona microsoftu wyciągniętego kluczyka nie zaakceptowała
użyję tego programu od kolegi ktośtam, podobno już sprawdzony, ale to dopiero w week bom zaganiany na tygodniu jak zwykle ;)
dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc :dziękuję
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
wreszcie udało mi się znaleźć troszkę czasu żeby ogarnąć temat mojego windowsa i mam problem, mianowicie...
zainstalowałem Windows 8, aktywował się on automatycznie tak jak powinien :) użyłem programu od ktośtam i wyciągnąłem swój legalny kluczyk, potem postępowałem zgodnie z filmikiem od Emmersa tj.:
-wszedłem na podaną stronkę microsoftu
-pobrałem instalatory
-odpalam instalator Win8 i po wklepaniu swojego legalnego, wyciągniętego niedawno kluczyka oczom moim ukazuje się komunikat iż "Nie można używać tego klucza produktu do instalowania detalicznej wersji systemu Windows 8", pogooglowałem i ten problem dotyczy nie tylko mnie a rozwiązania nigdzie nie znalazłem
a więc działam dalej ;) znowu odpalam instalator Win8 ale tym razem podaję jeden z kluczyków zaproponowanych przez Emmersa, wszystko jest Okej, klikam dalej i... "Nie można teraz nawiązać połączenia" :k...... i na tym moje pomysły się kończą :(
dodam tylko, że internet działa
ma ktoś jakiś pomysł o co kaman ??
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
eMCe miałem podobny przypadek ze Office 2010 , też pokazywało mi że nie mam połączenia z netem /choć net był/
ale po wifi podłączyłem kabelek i było Ok
to tylko moja taka sugestia
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
no niestety "po kablu" ten sam komunikat "Nie można teraz nawiązać połączenia" :(
edit....
udało mi się wykombinować oryginalny obraz W8.1 od MS, wypaliłem, zainstalowałem używając tego uniwersalnego klucza z filmiku Emmersa i znowu problem mam :ireful
system jest nieaktywowany gdyż muszę to zrobić swoim oryginalnym kluczykiem od W8 ale za ch... tfu tfu chiny nie mogę tego zrobić :mad:
zastosowałem polecenia slmgr -ipk xxxxxxxxx (mój oryginalny kluczyk) i tu wywala mi już błąd, polecenie slmgr -rearm coś tam robi i mam info, że zastosuje ustawienia po restarcie ale system dalej nieaktywowany :(
HELLP MEEEE !! !!
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Teraz pokazuje, że na Mega już padły linki ja ściągnąłem z netload.in, w paczce jest 6 poprawek.
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
A

Anonymous

Z tego co piszą:
Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać tej kolejności!
Restart po instalacji każdej poprawki.
Aktualizacje oznaczone * to łaty opcjonalne
Warto na czas instalacji wyłączyć antywira.
KB2919442
* KB2939087
KB2919355 - instalacja tej łaty trwa dość długo.
KB2932046
* KB2938439
KB2937592

Done.

1444336Zrzut_ekranu__1_.png
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Wiadomo juz co to cudo zmienia/dodaje ?
 
Do góry