Windows 8.1

A

Anonymous

Wyjdzie w trakcie prania. :)
Na pewno przyspieszył start systemu.
Na dysku SDD w laptopie 6 sekund i system stoi, 11 i jestem już na stronie w Firefoksie.
Trochę info jest tutaj:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
eMCe napisał:
no niestety "po kablu" ten sam komunikat "Nie można teraz nawiązać połączenia" :(
edit....
udało mi się wykombinować oryginalny obraz W8.1 od MS, wypaliłem, zainstalowałem używając tego uniwersalnego klucza z filmiku Emmersa i znowu problem mam :ireful
system jest nieaktywowany gdyż muszę to zrobić swoim oryginalnym kluczykiem od W8 ale za ch... tfu tfu chiny nie mogę tego zrobić :mad:
zastosowałem polecenia slmgr -ipk xxxxxxxxx (mój oryginalny kluczyk) i tu wywala mi już błąd, polecenie slmgr -rearm coś tam robi i mam info, że zastosuje ustawienia po restarcie ale system dalej nieaktywowany :(
HELLP MEEEE !! !!

Jeśli masz pewność legalności swojego klucza przeprowadź aktywację za pomocą połączenia telefonicznego...
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Emmers napisał:
eMCe napisał:
no niestety "po kablu" ten sam komunikat "Nie można teraz nawiązać połączenia" :(
edit....
udało mi się wykombinować oryginalny obraz W8.1 od MS, wypaliłem, zainstalowałem używając tego uniwersalnego klucza z filmiku Emmersa i znowu problem mam :ireful
system jest nieaktywowany gdyż muszę to zrobić swoim oryginalnym kluczykiem od W8 ale za ch... tfu tfu chiny nie mogę tego zrobić :mad:
zastosowałem polecenia slmgr -ipk xxxxxxxxx (mój oryginalny kluczyk) i tu wywala mi już błąd, polecenie slmgr -rearm coś tam robi i mam info, że zastosuje ustawienia po restarcie ale system dalej nieaktywowany :(
HELLP MEEEE !! !!

Jeśli masz pewność legalności swojego klucza przeprowadź aktywację za pomocą połączenia telefonicznego...
kluczyk na 1000% legalny, laptop od nowości był z preinstalowanym W8
na pewnym forum poruszyłem ten sam problem co tutaj i jeden z użytkowników mnie naprowadził, że prawdopodobnie nie mogłem aktywować W8.1 swoim kluczykiem gdyż przy instalacji użyłem ogólnie dostępnego klucza do W8.1 Pro a potem próbowałem aktywować swoim oryginalnym do wersji Core :scratch
niedługo, jak wreszcie się zbiorę, spróbuję postawić na czysto W8.1 na drugim lapku również z preinstalowanym W8 i zobaczę czy rzeczywiście w tym tkwił problem :)
co do telefonicznej aktywacji to nigdy nie musiałem jej stosować ale na wszelki wypadek zaraz obadam na google z czym to się je :ok
 
A

Anonymous

Na bank preinstalowaną miałeś wersję Core, więc wystarczy, że do instalacji użyjesz "publicznego" klucza wersji Core a później bez problemu aktywujesz swoim kluczem - u mnie to działa bez najmniejszych problemów :ok
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
eMCe napisał:
kluczyk na 1000% legalny, laptop od nowości był z preinstalowanym W8
na pewnym forum poruszyłem ten sam problem co tutaj i jeden z użytkowników mnie naprowadził, że prawdopodobnie nie mogłem aktywować W8.1 swoim kluczykiem gdyż przy instalacji użyłem ogólnie dostępnego klucza do W8.1 Pro a potem próbowałem aktywować swoim oryginalnym do wersji Core :scratch
niedługo, jak wreszcie się zbiorę, spróbuję postawić na czysto W8.1 na drugim lapku również z preinstalowanym W8 i zobaczę czy rzeczywiście w tym tkwił problem :)
co do telefonicznej aktywacji to nigdy nie musiałem jej stosować ale na wszelki wypadek zaraz obadam na google z czym to się je :ok

ktośtam napisał:
Na bank preinstalowaną miałeś wersję Core, więc wystarczy, że do instalacji użyjesz "publicznego" klucza wersji Core a później bez problemu aktywujesz swoim kluczem - u mnie to działa bez najmniejszych problemów :ok
U każdego, któremu instalowałem Windows 8.1, a wcześniej miał oryginalny Windows 8 działa bez problemu...Ważne jest jedno: rodzaj systemu musi być ten sam, tzn jeśli był to Windows 8 Pro to 8.1 musi być również Pro (potem jeśli się kupiło dodatek Media Center doinstalowujemy ten dodatek podając klucz) Jeśli na laptopie był preinstalowany Windows 8 w wersji podstawowej to również Windows 8.1 musi być w takiej samej wersji (na moim filmie przedstawiłem wersję Pro) ponieważ klucz wersji podstawowej nie pasuje do wersji Pro i Windows 8.1 nie będzie mógł być aktywowany.
Jeśli Windows 8 byłby aktualizowany z pozycji sklepu zainstaluje się wersja 8.1 systemu odpowiednia do klucza i automatycznie zostanie aktywowana. Inaczej trzeba będzie zmodyfikować obraz płyty instalacyjnej w ten sposób by wyświetlały się wersje Windows 8.1 z możliwością wyboru odpowiedniej do preinstalowanej wcześniej wersji. Nie jest to trudne ale zastanawiam się czy jest gdzieś klucz w sieci , dzięki któremu można zainstalować wersję podstawową Windows 8.1. Moim zdaniem w twoim przypadku istnieje tylko jedna szansa zainstalowania Windows 8.1. Instalujemy zwykły Windows 8, korzystając z własnego klucza i aktualizujemy z poziomu sklepu.
 
A

Anonymous

Emmers napisał:
Jeśli na laptopie był preinstalowany Windows 8 w wersji podstawowej to również Windows 8.1 musi być w takiej samej wersji (na moim filmie przedstawiłem wersję Pro) ponieważ klucz wersji podstawowej nie pasuje do wersji Pro i Windows 8.1 nie będzie mógł być aktywowany.
Jeśli Windows 8 byłby aktualizowany z pozycji sklepu zainstaluje się wersja 8.1 systemu odpowiednia do klucza i automatycznie zostanie aktywowana. Inaczej trzeba będzie zmodyfikować obraz płyty instalacyjnej w ten sposób by wyświetlały się wersje Windows 8.1 z możliwością wyboru odpowiedniej do preinstalowanej wcześniej wersji. Nie jest to trudne ale zastanawiam się czy jest gdzieś klucz w sieci , dzięki któremu można zainstalować wersję podstawową Windows 8.1. Moim zdaniem w twoim przypadku istnieje tylko jedna szansa zainstalowania Windows 8.1. Instalujemy zwykły Windows 8, korzystając z własnego klucza i aktualizujemy z poziomu sklepu.

Nie za bardzo zrozumiałem sens.
Przecież są dwa klucze instalacyjne Microsoftu.
Do wersji Core i do wersji Pro.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak instalowałem u siebie:
Na laptopie instalacja Windows 8.1 w wersji podstawowej z kluczem Core, po instalacji zmiana na swój.
Na kompie instalacja Windows 8.1 w wersji Pro ( bo taką mam) z kluczem do wersji Pro, potem zmiana na swój.

Kwestią wyjaśnienia:
eMCe napisał:
no niestety "po kablu" ten sam komunikat "Nie można teraz nawiązać połączenia" :(
Niech to nikogo nie dziwi.
Jeżeli miało się na laptopie zainstalowany już przez producenta Windows 8, obojętnie w jakiej wersji to
nie uda się pobrać obrazu płyty z strony Microsoft. Mimo że nasz klucz wyciągnięty z biosu jest dobry, oryginalny. To nie jest tak że klucz jest zły. Bo mamy klucz od wersji OEM. Te instalatory działają tylko na klucze z wersji pudełkowych.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Mam tej chwili xp-ka i chciałbym zainstalować na okres próbny win 8,1 .Gdzie mogę wyszukać czystą instalkę tego programu?
 

Artur

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
139
Reakcje/Polubienia
0
Wybierz cokolwiek np. Windows 8, pozostaje jeszcze kwestia doinstalowania pakietu językowego Pl, w Windows 7 można to było zrobić w windows update ale tutaj to nie wiem. Na You Tube znalazłem jak to zrobić. Ten poradnik
dotyczy Windows 8 a nie Windows 8.1 ale raczej powinno działać, ja tego nie instalowałem więc nie wiem
może ktoś na forum wie dokładniej co i jak

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
senior38 napisał:
Artur napisał:
Jeżeli masz konto w Windows Live to możesz pobrac 90 - dniową wersję testową Windows 8.1 Enterprise

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Dziękuję bardzo,tylko podpowiedz mi którą wersję wybrać,ponieważ ja mam windows xp home a w zamówieniu takiej nie ma.
Odpowiedź masz w podpowiedzi: Windows 8.1 Enterprise, nie ma jej w polskiej wersji językowej ale instalacja pakietu językowego jest prosta. W panelu sterowania wybierasz Language i ustawiasz polski, klawiaturę na polski programisty, system ściągnie i zainstaluje polski pakiet językowy. Wcześniej radzę zrobić kopię systemu Windows XP, całej partycji systemowej, ponieważ po 90 dniach ósemka przestanie działać. Mam tę wersję zainstalowaną na maszynie wirtualnej, dlatego jeśli zależy ci tylko na testach lepiej zainstaluj sobie na maszynie. Doskonale nadaje się do tego VMware Player, z tym tylko, że musisz mieć conajmniej 2 GB pamięci RAM, ponieważ ósemka i 8.1 potrzebują conajmniej 1 GB a drugie tyle potrzebne jest do działania Windows na którym zainstalowana jest maszyna.
Oprócz tej wersji testowej od ponad roku mam zainstalowany Windows 8, Pro z Media Center pack i na tym samym kompie na drugim dysku Windows XP Pro, coraz częściej jednak, szczególnie po ostatnich aktualizacjach korzystam z 8.1. Tym niemniej jeśli chcesz jedynie przetestować ósemkę radzę skorzystać z maszyny VMware Player.
 

Artur

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
139
Reakcje/Polubienia
0
Z tego co mi wiadomo w Windows 8 podobnie jak w Windows 7 gdy upływa te 90 dni można zastosować pewien sposób na przedłużenie tego okresu

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
slawektor napisał:
Emmers napisał:
Jeśli na laptopie był preinstalowany Windows 8 w wersji podstawowej to również Windows 8.1 musi być w takiej samej wersji (na moim filmie przedstawiłem wersję Pro) ponieważ klucz wersji podstawowej nie pasuje do wersji Pro i Windows 8.1 nie będzie mógł być aktywowany.
Jeśli Windows 8 byłby aktualizowany z pozycji sklepu zainstaluje się wersja 8.1 systemu odpowiednia do klucza i automatycznie zostanie aktywowana. Inaczej trzeba będzie zmodyfikować obraz płyty instalacyjnej w ten sposób by wyświetlały się wersje Windows 8.1 z możliwością wyboru odpowiedniej do preinstalowanej wcześniej wersji. Nie jest to trudne ale zastanawiam się czy jest gdzieś klucz w sieci , dzięki któremu można zainstalować wersję podstawową Windows 8.1. Moim zdaniem w twoim przypadku istnieje tylko jedna szansa zainstalowania Windows 8.1. Instalujemy zwykły Windows 8, korzystając z własnego klucza i aktualizujemy z poziomu sklepu.

Nie za bardzo zrozumiałem sens.
Przecież są dwa klucze instalacyjne Microsoftu.
Do wersji Core i do wersji Pro.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak instalowałem u siebie:
Na laptopie instalacja Windows 8.1 w wersji podstawowej z kluczem Core, po instalacji zmiana na swój.
Na kompie instalacja Windows 8.1 w wersji Pro ( bo taką mam) z kluczem do wersji Pro, potem zmiana na swój.

Kwestią wyjaśnienia:
eMCe napisał:
no niestety "po kablu" ten sam komunikat "Nie można teraz nawiązać połączenia" :(
Niech to nikogo nie dziwi.
Jeżeli miało się na laptopie zainstalowany już przez producenta Windows 8, obojętnie w jakiej wersji to
nie uda się pobrać obrazu płyty z strony Microsoft. Mimo że nasz klucz wyciągnięty z biosu jest dobry, oryginalny. To nie jest tak że klucz jest zły. Bo mamy klucz od wersji OEM. Te instalatory działają tylko na klucze z wersji pudełkowych.
zaopatrzyłem się z zaufanego źródła w obraz Windows 8.1 ze zintegrowanym Updatem 1 i wszystkimi aktualizacjami do marca roku bieżącego, podstawą był czysty obraz W8.1 ze stron M$ a cała integracja updatu i aktualizacji przeprowadzona została ręcznie przez osobę, której wiedzy w tym temacie jestem w 100% pewny :ok
zrobiona też została jedna rzecz, o której Emmers wspominał, mianowicie zmodyfikowano jeden plik w obrazie dzięki czemu do wyboru są wszystkie wersje W8.1
dodatkowo od tej osoby dowiedziałem się, że w obrazie W8.1 wbudowane są już podstawowe, czy jak to tam się zowie :scratch, klucze do każdej wersji i np. jeśli podczas instalacji wybiorę swoją wersję Core i w miejscu gdzie muszę podać klucz nie wpiszę nic tylko przejdę dalej to zostanie on uzupełniony z automatu zgodnie z moją wersją windows
kurcze, strasznie mnie kręci żeby na swoim "HiPciu" postawić tego W8.1 :jezyk szkoda mi tylko obecnego W7 bo tak ładnie go sobie ustawiłem :( no i przed instalacją ósemki trzeba na nowo stawiać partycje a tam też mam sporo cennych dla mnie rzeczy...
 
Do góry