Z jakich przeglądarek korzystacie ?

Z jakich przeglądarek korzystacie , i dlaczego akurat tę wybraliście

  • Firefox

    Głosy: 179 47,4%
  • Pale Moon

    Głosy: 14 3,7%
  • Internet Explorer 6, 7, 8, 9, 10

    Głosy: 36 9,5%
  • SlimJet

    Głosy: 21 5,6%
  • Opera

    Głosy: 114 30,2%
  • Chrome

    Głosy: 99 26,2%
  • Chromium

    Głosy: 12 3,2%
  • Maxthon

    Głosy: 15 4,0%
  • SRWare Iron

    Głosy: 18 4,8%
  • Inne

    Głosy: 40 10,6%
  • Edge

    Głosy: 6 1,6%

  • Głosujących
    378

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Głównie Firefox, bo jest stosunkowo lekki i ma dużo opcji konfiguracji (chodzi mi głównie o róznorodność wtyczek i możliwość modyfikacji interfejsu, choć nie do końca odpowiada mi Australis). Żal, że ciągle odkładają premierę wydania 64 bit. Podoba mi się filozofia twórców w kwestii prywatności. Oprócz tego pomocniczo używam Maxton, Palemoon (x64), Nightly (x64). IE 11 i Chroma chociaż mam, to praktycznie nie używam. Szczególnie rozczarowuje mnie Chrome (zarówno 34, jak 64 bit) ze wzgłędu na fakt permamentnego śledzenia, ładowania mnóstwa aplikacji i wiązania z moim kontem niemal na siłę różnych usług od Gooole. W konsekwencji po odpaleniu Chroma siada mi komputer, a użycie RAM znacząco wzrasta. Z pochodnych Firefoxa testowałemv też Cyberfoxa i Waterfoxa, ale zdecydowanie Palemmon przebija je szybkością, prostotą konfiguracji i łatwością implementowania wtyczek od Firefoxa. Dla mnie Palemoon jest the best, a fakt że nie jest główną przeglądarką wynika z niemożności skonfigurowania sensownego menadżera haseł.
 
A

Anonymous

zeno06 napisał:
po odpaleniu Chroma siada mi komputer
Pracujesz na jakimś Pentium 155 MMX z 128 MB RAM-u czy piszesz głupoty just for fun?
Nie bronię na siłę GC ale nie spotkałem się z takim przypadkiem, żeby Chrome ładował "mnóstwo aplikacji" i "wiązał na siłę" konto z niechcianymi usługami - nic nie dzieje się bez zgody użytkownika, więc może to raczej książkowy przykład PEBKAC?
I o jakim śledzeniu mówisz? Czy GC zapisuje i wysyła w świat sekwencje uderzeń w klawisze? Może przez używanie GC cały świat zna twoje dane bankowe albo hasła do poczty? Masz jakieś dowody na owo "śledzenie" czy tylko powielasz bzdury przeczytane w sieci?
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Ja szukam alternatywy dla Chrome`a. Na razie testuje Firefox. Zobaczymy.

Co do Chrome. To jest coraz gorszy. Potrafi przymulić, zawiesić się i ma wkurzające rozwiązania. Np blokuje pliki, które w ogóle nie są szkodliwe.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
zefirek83 napisał:
Ja szukam alternatywy dla Chrome`a. Na razie testuje Firefox. Zobaczymy.

Co do Chrome. To jest coraz gorszy. Potrafi przymulić, zawiesić się i ma wkurzające rozwiązania. Np blokuje pliki, które w ogóle nie są szkodliwe.

Co do mulenia to przeczytaj sobie co napisał ktośtam bo prawdę napisał. A co do blokowania plików to radzę zajrzeć w "Ustawienia" bo wystarczy "odptaszkować" jedną opcję i problem zniknie. To nie są dobreprogramy.pl, tutaj trzeba myśleć. :francuz
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Mam laptopa z i7, 12gb ram + SSD. Wszystko śmiga superancko. Problemów z płynnością nie mam nawet w programach graficznych (zaawansowanych). Natomiast gdy w Chrome otwieram z 50 naraz kartek (stron) to potrafi zamulić (taki freeze na parę sekund) oraz dzieją się inne cyrki.. Np zawieszanie sie całkowite przeglądarki gdy chcę do dodać jakąś fotkę z pulpitu lub coś podobnego.

W FF czy w Operze czegoś takiego nie ma.
 

wojtek758

Wygadany
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
93
Reakcje/Polubienia
2
Stary AMD dual 2,2 4 g.ram - winda 8,1 64 b. Po przewaleniu ostatnimi laty wszystkich przeglądarek najlepiej spisywala sie jednak chrome, ale do czasu. Przy czystej instalce, pozniej mulila za kazdym razem i teraz tez tak sie dzieje.
Cyberfox jest w/g mnie nie do "zarzniecia". Bierze ramu jak kazdy f.fox za to stabilnosc bez wzglednie i zawsze.
 

zmij

Wygadany
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
87
Reakcje/Polubienia
10
Yandex 15.7.2357.2700, ale na ich stronie jest już beta, która mówiąc delikatnie jest diametralnie różna od dotychczasowego wyglądu przeglądarek. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej , kwestia gustu. :scratch
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10032
Reakcje/Polubienia
10668
Miasto
Somewhere over the rainbow.
zmij napisał:
Yandex 15.7.2357.2700, ale na ich stronie jest już beta, która mówiąc delikatnie jest diametralnie różna od dotychczasowego wyglądu przeglądarek. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej , kwestia gustu. :scratch

To się nazywa Yandex Alpha i ja już korzystam od dłuższego czasu.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2785
Reakcje/Polubienia
3230
Mam stary komputer, więc wszystkie przeglądarki "chromowate" od numeru 31 w górę odpadają (Nie wspieraja mojego procesora)
Firefox nie ma tego problemu. Więc używam tylko liska :)
 
Do góry