DziadDalf

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
3343
Reakcje/Polubienia
1957
Miasto
Z DziadLandu ;p
FnjqQ4hXEAE-iGS
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie jestem ekspertem ale.... wiatraki powodują znikanie zwierząt :omygod W Holandii w zeszłym roku zniknęły stada tulipanów :sarkazm

 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2585
Reakcje/Polubienia
3046
Nie jestem ekspertem ale.... wiatraki powodują znikanie zwierząt :omygod W Holandii w zeszłym roku zniknęły stada tulipanów :sarkazm



Na własne oczy widziałem jak wiatrak pacnął Myszołowa, który leciał w tzw kominie termicznym.. Niestety ale ptaki obrywają, a co do roślinności, to pod samymi wiatrakami, jest zwyczajne klepisko. Nic nie urośnie na całkiem sporym obszarze w pobliżu wiatraka.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Niestety ale ptaki obrywają,

Być może jest na to sposób?

Mniej martwych ptaków, jeśli pomalujesz łopatę wiatraka na czarno
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

a co do roślinności, to pod samymi wiatrakami, jest zwyczajne klepisko. Nic nie urośnie na całkiem sporym obszarze w pobliżu wiatraka.

Trawa rośnie, więc na terenach wypasu można by było. Na Bałtyku też nie ma upraw, tereny pokopalniane można by wykorzystać. Tak więc potencjał jest tylko trzeba mądrze to wdrożyć.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Na własne oczy widziałem jak wiatrak pacnął Myszołowa, który leciał w tzw kominie termicznym.. Niestety ale ptaki obrywają, a co do roślinności, to pod samymi wiatrakami, jest zwyczajne klepisko. Nic nie urośnie na całkiem sporym obszarze w pobliżu wiatraka.

Ptaki wpadają też na samoloty i giną. Ludziom (politykom) niestety nie przeszkadza sprzedanie ziemii pod hipermarket i wykarczowanie lasu pod autostradę bo z tego są od razu realne pieniądze. Jak trzeba zbudować farmę wiatrową to jest problem bo coś nie rośnie. Ale wtedy oni nie zarabiają :guma
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2585
Reakcje/Polubienia
3046
Ptaki wpadają też na samoloty i giną. Ludziom (politykom) niestety nie przeszkadza sprzedanie ziemii pod hipermarket i wykarczowanie lasu pod autostradę bo z tego są od razu realne pieniądze. Jak trzeba zbudować farmę wiatrową to jest problem bo coś nie rośnie. Ale wtedy oni nie zarabiają :guma

Oczywiście że giną. Nawet domowe zwierzęta (kiciusie) zabijają więcej ptaków niż wiatraki, chciałem tylko dodać że Zybertowicz nie chlapnął całkowicie samej głupoty :)
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1662
Reakcje/Polubienia
1753
Ptaki wpadają też na samoloty i giną. Ludziom (politykom) niestety nie przeszkadza sprzedanie ziemii pod hipermarket i wykarczowanie lasu pod autostradę bo z tego są od razu realne pieniądze. Jak trzeba zbudować farmę wiatrową to jest problem bo coś nie rośnie. Ale wtedy oni nie zarabiają :guma
Jako kierowca wielokrotnie miałem na sumieniu wrony, kawki, gołębie a raz sowę. Mój teść miał spotkanie z jeleniemm, dzikiem i stadem gęsi. Zwierzęta nie nauczą się/nie zrozumieją, że jakieś miejxca sa dla nich niebezpieczne a nie jesteśmy w stanie ogrodzić wszystkich dróg.
Może więc zakazać ruchu drogowego? Na jezdniach nic nie rośnie...
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
879
Ptaki wpadają też na samoloty i giną. Ludziom (politykom) niestety nie przeszkadza sprzedanie ziemii pod hipermarket i wykarczowanie lasu pod autostradę bo z tego są od razu realne pieniądze. Jak trzeba zbudować farmę wiatrową to jest problem bo coś nie rośnie. Ale wtedy oni nie zarabiają :guma
Zawsze mnie śmieszyły twe demagogiczne polemiki w obrazie i słowie. A tu wychodząc z twego założenia, że przecież ptaki wpadają też na samoloty, to można skonstatować, że ludzie też wpadają na samochody i giną. To w takim razie wprowadzanie dodatkowych zagrożeń będzie się tylko wpisywać w metodologię ryzyka utraty życia. :myśli2
Swoją drogą, to ciekawe dlaczego ekolodzy nie monitorują sprawy (w każdym razie o tym cicho) - jak się okazuje - masakr wielu ptaków i to z chronionych gatunków, które między innymi w swych lotach obierają azymut w postaci pola magnetycznego (a są to wszystkie ptaki migrujące), które jest zaburzane przez wiatraki emitujące swoje pole magnetyczne, fantomowe dla ptaków, które lecą wprost na łopaty wiatraka - niezależnie czy namalujemy czarne paski na łopatach wiatraków, czy nie.
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zawsze mnie śmieszyły twe demagogiczne polemiki w obrazie i słowie. A tu wychodząc z twego założenia, że przecież ptaki wpadają też na samoloty, to można skonstatować, że ludzie też wpadają na samochody i giną. To w takim razie wprowadzanie dodatkowych zagrożeń będzie się tylko wpisywać w metodologię ryzyka utraty życia. :myśli2
Swoją drogą, to ciekawe dlaczego ekolodzy nie monitorują sprawy (w każdym razie o tym cicho) - jak się okazuje - masakr wielu ptaków i to z chronionych gatunków, które między innymi w swych lotach obierają azymut w postaci pola magnetycznego (a są to wszystkie ptaki migrujące), które jest zaburzane przez wiatraki emitujące swoje pole magnetyczne, fantomowe dla ptaków, które lecą wprost na łopaty wiatraka - niezależnie czy namalujemy czarne paski na łopatach wiatraków, czy nie.

Spoko, nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ale skoro Cię rozbawiła to mnie cieszy. Zawsze to jakiś plus :ok
Mnie też sporo rzeczy bawi :)
 
Do góry