Narzędzia Acronis True Image 2018 - World Backup Day

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Acronis True Image 2018 - World Backup Day

Na początek prosta gra udostępniona przez firmę Acronis przy okazji tej promocji.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


I to co najważniejsze, czyli sama promocja
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Przykładowo wieczysta licencja na wersję standard 1 komputer dla użytkownika indywidualnego
Zamiast £34.99 z rabatem £10 zapłacimy tylko £24.99 (około 129 złotych) razem z VAT

Jeżeli natomiast mamy starszą zarejestrowaną wersję Acronisa w wersji standard (2017 lub wcześniejsza - cokolwiek miałoby to znaczyć),
Requires a full license of Acronis True Image 2017 or an earlier version. Note that trial versions are not eligible for upgrade
to robiąc aktualizację zamiast £20.99 z rabatem £7 zapłacimy tylko £13.99 (około 74 złotych) razem z VAT
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


W ramach zakupów na firmę w UE, jak mniemam będzie bez VAT czyli odpowiednio ok. 105 złotych za zakup nowej pełnej wersji lub w przypadku uaktualnienia wersji starszej ok. 61 złotych.

SJGkQeq.png

Zakup pełnej wersji Acronis True Image 2018


mf7g6kI.png

Zakup uaktualnienia do wersji Acronis True Image 2018

Moim bardzo skromnym(?) :gwizdek zdaniem, to bardzo dobra oferta.
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
Mega fajna oferta - tylko wersja 2018 to moim zdaniem to najgorsza, najbardziej irytująca wersja acronisa jaka powstała
- program bez wiedzy i pozwolenia grzebie po dyskach użytkownika wyszukując backupy (poza wskazanym katalogiem) (potrafi też z tego co zauważyłem odstawić numer z modyfikowaniem backupu z którego się przywracało)
- instaluje acronis cloud, protect (ikonki w tray, pseudodyski w mój komputer) itd
- acronis protect - pseudozabezpieczenie które robi kopie plików, szyfrowanych przez "wirusa" - działa to tak śmiesznie jak brzmi jedynie co można zrobić z tym to "wyłączyć" monitorowanie - samej opcji nie można odinstalować, ani wyłączyć by nie startowała
- instaluje w h* serwisów działowych w tle (których nie można np albo odinstalować, albo opóźnić ich startu bo zaczyna wypluwać dymki, że coś mu nie pasuje)
- w starych wersjach klikałem na plik backup i mogłem sobie go przywrócić - teraz to droga przez mękę (podmontować, albo dodać do planu backupu)
- zrobienie albo przywrócenie backupu to miliard kliknięć w porównaniu do starszych wersji
- powywalane opcje zaawansowane - typu przywróć HDD ID itd na inny dysk (albo ja nie znalazłem w opcji bez odpalania z CD i pendriva)
- programu nie można zablokować na firewallu bo non stop chce sprawdzać licencję itd (albo średnio mu pasuje komputer niepodłączony do internetu właśnie z powodu także licencji)
- irytujące plany harmonogramu backupów (hitem jest opcja zrób jedną kopię z trzymaniem jednej kopii)

Program idzie w stronę w którym podążyło NERO - będzie program do wszystkiego.
Jak ktoś ma seagata to polecam darmową wersję acronisa - zbudowana jest na interfejsie 2017 + powycinane dodatki, których w normalnej wersji wyłączyć się nie da.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Nie jestem w stanie - póki co - sprawdzić jak to jest z wersją 2018, dlatego jedynie mogę odnieść się do tego porównania z Nero... w przypadku Nero jest możliwość wyboru tego co się chce zainstalować. Nikt naprawdę mnie nie zmusza do instalacji wszystkiego "jak leci". Poza tym Nero do nagrywania nawet w najnowszej wersji zajmuje mniej miejsca na dysku po instalacji niż co niektóre tak zachwalane ze względu na to że nie są niby "kobyłami" tego typu programy.
Dlatego już kilkukrotnie zakupiłem w promocyjnych cenach cały pakiet Nero (chociaż piratów jest w bród). I tego nie żałuję.

Co do Acronisa to muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy mnie nie zawiódł mimo tego, że korzystam najczęściej ze starych/starszych wersji tego programu (jakaś darmowa wersja z 2009, 2011 (niestety pirat), darmowe wersje dla dysków WD, a ostatnio nawet z podarowanej 2017). Tego nie mogę jednak powiedzieć o podobnych programach z których korzystałem a raczej je tylko testowałem.
Szkoda tylko że także za tym programem (jak za wieloma innymi b. dobrymi programami) stoją słudzy cara Putina. :smutek

Ps.
Z Acronisa korzystam uruchamiając go tylko z pendrive przy odłączonym dostępie do sieci. Po instalacji w systemie i zrobieniu boota go wywalam.
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
W standardowej wersji Acronisa dożywotniej nie masz cloud,acronis protect, to że funkcje są rozbudowane to nie znaczy że musisz z nich korzystać ale są użytkownicy dla których jest to użyteczne. W wersji z chmurą masz dodatkowe zabezpieczenia np.acronis protect i jest to licencja roczna.Nero: nie musisz kupować całego kombajnu jest możliwość zakupu poszczególnych modułów.Świat prostych rzeczy się kończy wszystko staje się rozbudowane i bardziej skomplikowane i tyczy to nie tylko programów użytkowych ale i rzeczy choćby samochodów,elektroniki, producenci mają w tym swój interes
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
W standardowej wersji Acronisa dożywotniej nie masz cloud,acronis protect, to że funkcje są rozbudowane to nie znaczy że musisz z nich korzystać ale są użytkownicy dla których jest to użyteczne. W wersji z chmurą masz dodatkowe zabezpieczenia np.acronis protect i jest to licencja roczna.


zaktualizuj sobie do nowych wersji 2018 a potem się wypowiadaj - nowe wersje mimo, że nie masz cloud instalują dodatki po całym systemie (tak samo wpakowuje się protect) - ja nie mam nic przeciwko temu, żeby to było w programie - tylko ten program działa na zasadzie niedzielnego programisty, który nie potrafi zrobić modularności programu
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2178
Reakcje/Polubienia
2537
Miasto
Kraków
Acronis od wersji 2015 to totalna porażka. Byłem wielkim zwolennikiem tego softu ale to już minęło. Program nastawiony na integrację z chmurą Acronisa, tylko kto będzie wysyłał kopię partycji czy dysku do chmury (operacja zajmie wieki). Liczba uruchamianych przez program procesów przyprawia o ból głowy. Podczas instalacji program instaluje grubo ponad 1GB swoich plików, ciekawi niech sobie to sprawdzą. Przerost formy nad treścią. Dobrze że przynajmniej Boot CD pozostawiono w niezmienionej formie, to narzędzie działa naprawdę dobrze.
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
Mam wersję 2018 tylko że z subskrypcją to znaczy z chmurą itp.Wygląda na to iż instalka jest uniwersalna dla wszystkich wersji,faktycznie budowa modularna pozwalała by na instalacje tego co zakupiliśmy jak jest to np.Nero a przynajmniej było.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Acronis to kobyła, ja jednak wolę programy typu Macrium Reflect, prosty, szybki i bez zbędnych pierdółek :klawik
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Acronis to kobyła, ja jednak wolę programy typu Macrium Reflect, prosty, szybki i bez zbędnych pierdółek :klawik

Acronis na kompie, to faktycznie lekkie utrapienie, ale już nośnik rat. (Windows PE) jest:mistrzunio
Choć głównym programem do robienia kopii jest u mnie Macrium Home, to p.systemową robię też na wszelki wypadek Acronisem 2014. RDR w Macrium jest fajny, bo jak trzeba "cofnąć" jakąś pierdółkę, to 1-2 minutki i po robocie, ale jak przyjdzie przywracać po np.sterownikach grafiki (parę GB), to trwa to dłużej niż za pomocą Acronisa.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
@hmmkot masz rację (!) z programu do backupu zrobiła się kobyła z koralikami co ich w odróżnieniu jak tu wspomniano od Nero odczepić nie idzie a wyłączenie "protect,cloud i paru innych polepszaczy" nie wyłącza tylko czyni nieaktywnymi a w zasobach sobie siedzą i wyboru czy to chcę czy nie, nie mam jako użytkownik.Zabezpieczenia mam zakupione w innych pakietach i "dziesiąte" z rzędu nie są mi potrzebne a i czasami są powodem konfliktów z obecnymi i działanie tego z Acronisa mocno dyskusyjne :) Pisałem też do supportu że nawet sympatyczne i przydatne auto-menu jakie można było dodawać do bootowania kompa też sp...suli. W wersjach wcześniejszych była to dodatkowa linia w menu bootowania i gdy zaszła potrzeba skorzystać z Acronisa awaryjnie, użytkownik wybierał opcję i bez potrzeby płyty czy pendrive uruchamiał się Acronis, teraz po nowemu komp po starcie najpierw wchodzi do menu Acronis stoi 10 sekund i potem pojawia się nasze menu wyboru systemu_ów-niby popierdułka ale na gorzej ! Nie nazwałbym tego 2018 wersją Home :) i mimo posiadania legalnego cuda korzystam teraz z darmowego Macrium Reflect i daje radę :)-Pzdr.
 
Do góry