Android: jak się pozbyć ikony z temperaturą?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- jak się pozbyć tej ikony z ekranu gł.? Ew. chociaż zmienić na Celsjusza? Jak na to klikam, wyskakuje mi pogoda z Google i jest w celsjuszach. W preferencjach tej ikony są tylko jakieś bzdety nie mające nic wspólnego z pogodą :( Wszędzie gdzie się da mam ustawione celsjusze, a tam mi się wyświetla w fahrenheitach :mad:
Xiaomi Mi A2 Lite
 
Ostatnia edycja:

Rafel

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Maj 2018
Posty
8
Reakcje/Polubienia
5
Cześć. Ja mam Redmi Note 7 to może jest tak samo. A więc klikasz na ikonkę z pogodą i powinno otworzyć stronkę z pogodą. W prawym górnym rogu klikasz na trzy kropki potem ustawienia i masz jednostki i pozostałe ustawienia.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Cześć. Ja mam Redmi Note 7 to może jest tak samo. A więc klikasz na ikonkę z pogodą i powinno otworzyć stronkę z pogodą. W prawym górnym rogu klikasz na trzy kropki potem ustawienia i masz jednostki i pozostałe ustawienia.
Tak, wiem, ale tam mam ustawione celsjusze. Tzn. kropek w narożniku nie mam, ale na tej stronce z pogodą wyświetla się temperatura w celsjuszach

@Edycja:
Udało mi się zmienić na celsjusze. Zmieniłam na fahrenheity po czym znów na celsjusze i wtedy zajarzyło :)
Niemniej jednak wolałabym całkiem usunąć tę ikonę, bo mam już inny widget pogodowy, który ją pokazuje na ekranie i niepotrzebnie się dubluje
 
Ostatnia edycja:

Rafel

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Maj 2018
Posty
8
Reakcje/Polubienia
5
Może motyw jest angielski(US) i dla tego nie ma celsjusza tylko farenheit.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Wszystko mam po polsku, ale już udało mi się zmienić, przecież napisałam wyżej. Chciałabym jednak całkiem pozbyć się tej ikony
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
649
Reakcje/Polubienia
1422
Launcher systemowy czy jakiś inny?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie instalowałam żadnych launcherów, ale ikona jest na górze przy dacie, tak jak widać na zrzucie z pierwszego posta. Wszystko właściwie jest opisane w pierwszym poście. Jak przytrzymuję, mam preferencje, w których nie ma nic przydatnego, a jak klikam, to wyskakuje googlowa pogoda
 

Rafel

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Maj 2018
Posty
8
Reakcje/Polubienia
5
Odblokuj układ ekranu głównego i po prostu przytrzymaj widget i przesuń. U góry ekranu powinien pojawić się krzyżyk do usuwania.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie mam nic zablokowane, mogę przesuwać wszystko inne, np. inny widget pogodowy, a to jest nieruchome.

@Edycja:
W ustawieniach str.gł. mam jakieś At A Glance i jak na to klikam, to mam te same rzeczy co pod tą niechcianą ikoną, ale nie ma tam opcji wyłączenia tego czegoś i nie wiem co to za dziadostwo.

@Edycja2:
Znalazłam taką dyskusję:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- to chyba dotyczy tego gunwa i chyba nie da się tego usunąć, ale mało co tam z tego rozumiem :(
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Nova Launcher.
Probowalas przytrzymac dluzej na tej ikonie pogody (nie: kliknac, a przytrzymac) - powinno sie ujawnic menu do usuniecia widgetu.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
649
Reakcje/Polubienia
1422
A co to jest ta Nova?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak sobie zainstalujesz to tak jak kolega Spamtrash napisał przytrzymaj ikonę i rozwinie się menu - najpierw przed osunięciem proponuje jeszcze wejść w opcje informacje i kliknąć przycisk zatrzymaj i ewentualnie wyczyść dane. A potem wywal.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
A ta Nova Launcher nie spowolni mi jakoś telefonu ani nic nie zepsuje? Teraz to jest goły Android 9
 
Do góry