AVG av / avi/ TuneUp - udostępnia polączenia NSA

wojtek758

Wygadany
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
93
Reakcje/Polubienia
2
Av i avis AVG rozdawany na lewo i prawo w "promocjach" wspolpracuje z NSA. W trakcie testowania roznych zapor (firewall) przy ustawjeniach na max wywalilo mi kilka razy pytanie czy "avg" ma sie lączyc z ..i tu host nalezacy do NSA. Napisalem zapytanie w tej sprawie do AVG ..cisza. Specjalnie mnie to nie przeszkadza, ale wkurza mnie to w jaki sposob i ze wrecz za wszelka cene ktos (bez mojej wiedzy) chce przesylac jakiekolwiek info na temat - no w jakim celu stworzona zaostala NSA, kazdy wie. Uwage rowniez zwrócił popularny i darmowy firewall Comodo. Oprocz tego, ze sprawowal sie wzorowo rowniez cos wysylal. Deinstalacja nie wystarczy by pozbyc sie "szpiega" pozostal nie zalezny (cos) proces, ktory nadal cos skanowal. Nie dal sie ani odinstalowac za pomoca uninstal comodo tool ani usunąc recznie z rejestru - nawet w menadzerze zadan go nie bylo widac. Dopiero Rogue killer go wskazal i odprawil w kosmos - chyba :). W przypadku Windows 10 - ok. tam bez sciemy jest info, ze ms zbiera info o odwiedzanych stronach i uruchamianych apkikacjach wysylane jest do "bazy danych". Ostatnio przeczytalem ze moj smart tv samsung rowniez wysyla info co ogladam, co przegladam w necie.. ba, co nawet mowie (funkcja sterowania glosem) Strach pomyslec co wysyla sprzet z funkcja sterowania ruchami (kamera) podpiete online. Patrze w okno i zastanawiam sie czy aby te zaslony nie przeswitują..
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36257
Reakcje/Polubienia
25378
Miasto
Trololololo
:hi wrzuć to info np tutaj

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to będzie wesoło :guma
:francuz
swoją drogą pewnie nie tylko AVG i Comodo tak się z nami bawi.
 
Do góry