Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Bulwersy, dziadostwo na świecie

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2103
Polubienia
40
post usunięty przez autora
 
Ostatnia edycja:

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
1049
Polubienia
555
Katastrofa w kopalni złota w Kolumbii

Bezrobocie zmusza tych ludzi do ryzykowania życiem każdego dnia w tego typu kopalniach. Dokładnie w ostatnią środę, 30 kwietnia, nastąpiła wielka katastrofa, która spowodowała wielką tragedię we wsi San Antonio w gminie Santander de Quilichao, w nielegalnej kopalni, z której wydobywane jest złoto. Wynika to w dużej części z zaniedbań państwa, ponieważ przywódcy są bardziej zajęci swoimi konfrontacjami politycznymi niż z własnym narodem.

 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
25706
Polubienia
4587

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
3209
Polubienia
891
Przeczytałem parę postów umieszczonych w tym dziale i czuję się po tej lekturze intelektualnie zubożony. Mam w związku z powyższym kilka uwag, które proszę wziąć pod uwagę.
1. Trudno brać na poważnie czyjeś wypowiedzi, jeśli błędy ortograficzne ścielą się w nich równie gęsto, jak trupy pod Verdun. I tak:
nie piszemy: "polak" - tylko Polak, "europejczyk" - tylko Europejczyk, "izraelitka" - tylko Izraelitka, "francja" - tylko Francja, "europa" - tylko Europa, "arab"- tylko Arab (chyba że piszemy o koniu krwi arabskiej).
Nie jest to kwestia polityczna, a jedynie zwykłej, polskiej ortografii.
2. Tzw. "mowa nienawiści" nie jest "lewackim wymysłem". Przestrzegam przed tak frywolnym podejściem do tego pojęcia z uwagi na treść przede wszystkim art. 256 kk. oraz w mniejszym stopniu art. 212, 216, 257 kk.
Z drugiej strony w wielu postach powyżej wystąpiły przejawy przemocy słownej poprzez obraźliwe, napastliwe wypowiedzi skierowane do innych, mające na celu ośmieszenie lub poniżenie ich w oczach pozostałych czytelników. I rozumiem przez to takie wypowiedzi jak: imputowanie innym"chamstwa, pogardy, posługiwania się bluzgami, wyzwiskami, opluwaniem, obrzucaniem gnojem, robieniem szamba, sk.....stwo"
oraz porównania innych do: "sępa ścierwojada",
bezpośrednie zwroty typu: "odpierdol się",
a także nazywanie innych: "pajacykiem z przestrzelonym deklem, hipokrytą, blondynką, Abdulem, kłamcą".
Kuriozum stanowi, że wydarzyło się to w temacie dotyczącym przemocy. Piramidalną farsą jest z kolei fakt, iż najwięcej ww. cytatów pochodzi od osoby, która najgłośniej i najczęściej powoływała się na mowę nienawiści.
3. Podawanie danych statystycznych bywa przydatne do ogarnięcia jakiś złożonych zagadnień, ale przeszczepianie ich na indywidualny grunt jest zwykłym głupstwem. Pomijam fakt, że jeden z dyskutujących wyciągnął błędny wniosek, że żona innego musi doświadczać przemocy, nie zastanawiając się przy tym nad faktem, że w świetle powołanych danych - musiałby on mieć tych żon przynajmniej trzy. Chciałbym się jednak powołać na anegdotę opowiadaną przez zmarłego ostatnio abp Pieronka:
Na audiencji u Jana Pawła II była pewna Włoszka. W pewnym momencie zdobyła się na odwagę i zagadnęła do papieża:
- Ojcze Św., na ulicach mówi się, ze co drugi ksiądz ma dziecko...
Karol Wojtyła na te słowa odwrócił się do nieopodal siedzącego biskupa Dziwisza i zapytał:
- No to co Stasiu? To Ty, czy ja?"
4. Wypowiedź ichito była jak najbardziej na czasie i to nie w kontekście posta spamtrasha, ale kuriozalnego projektu ustawy o przemocy w rodzinie, który w zeszłym tygodniu pojawił się, by równie szybko zniknąć. Jego efektem (być może tego nie wyczytaliście z pasków TVP Info), że nadzorująca ów projekt wice- minister oddała się do dyspozycji ministra rodziny ,itd. i przyznając, że był on błędem i nie powinien nigdy ujrzeć światła dziennego. Trzeba przyznać pani wiceminister, że wykazała się rzadko spotykaną wśród polityków honorową postawą, biorąc całą odpowiedzialność na klatę.
I jeśli mówimy o naszym polskim poletku, to chociaż znawcą od przysłów nie jestem, to jednak takie przysłowie nieraz obiło mi się o uszy: "Jak mąż żony nie bije, to jej wątroba gnije". Dopowiem polskie przysłowie dla prostaków.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2103
Polubienia
40
Podpisuję się obydwiema rękami. Nic dodać, nic ująć. Może tylko to, że w sumie wystąpiłem nie w swojej sprawie, a właśnie w sprawie ichito. A i tak rykoszetem sam nieźle oberwałem. I niczego ani nikomu nic nie imputowałem, stwierdzając jedynie fakty, które widać, słychać i czuć. A wszystko obficie podlane sosem narodowo chrześcijańskim, pod sztandarem obrony "wartości" No bo w innym miejscu, innym temacie ktoś czuje się osobiście mocno obrażony i "staje w obronie" - a jednocześnie nie ma najmniejszych wyrzutów sumienia, naruszając przykazania: miłości bliźniego i zakazu mówienia fałszywego świadectwa...No to jak to jest???
 
Ostatnia edycja:

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
615
Polubienia
202
@wwd
Mógłbym napisać teraz "o przyjechał gość na pedałach"...ale nie napiszę, bo mi szkoda czasu. Nie jesteś partnerem do rozmowy.
@Grandalf pytał "kto wygrał?"...personalnie nie wiem , kto wygrał...ja czuję się pokonany, bo wiem, że wygrało to, co jest odzwierciedleniem ogarniającej nasze społeczeństwo głupoty, chamstwa, prostactwa, ignorancji i ślepej wiary, że jesteśmy narodem o specjalnych przywilejach u Pana Boga...tak na marginesie - Jezus był uchodźcą, a Maria nie pochodziła z Częstochowy albo Torunia, jak niektórzy by chcieli...wygrali ci, którzy dzielą ludzi na lepszych i gorszych ze względu na kolor skóry, płeć, wiarę i poglądy...wygrali ci, co sieją nienawiść i strach przed czymś dla nich nieznanym...ci, dla których inne znaczy gorsze, bo nie nie nasze...wygrał irracjonalizm i ślepa wiara w "fałszywych proroków", którzy obiecują życie nowe i lepsze w czystości rasy czy narodu. Wygrała taka Polska


A teraz zostawiam kolegów z własnymi refleksjami i z nadzieją, że takie się pojawią.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
386
Polubienia
265
Jeszcze raz powtarzam - moja ocena odnosi się do bagatelizowania przestępstw z udziałem pseudo uchodźców (nie tych prawdziwych tylko nierobów i gwałcicieli), i właśnie to jest dla mnie hipokryzją i kłamstwem.
Wiadomo, tam się urodzili, w takiej wierze ich wychowano i tak postępują i pewnie gdyby każdy z nas był na ich miejscu, zachowywał by się tak samo, ale nie można pozwalać na to co robią z kobietami, dziećmi.
Nie obrażałem nikomu ani żony ani rodziny, nie podpisuję się też pod tym, jeśli ktoś to robił.
FAKT - nie powinienem pisać o postrzelonym deklu, co miało bezpośredni związek z awatarem, ale @ichito zapewne poczuł się urażony, więc przepraszam.
@Zeno - dziękuję za to, że swoim komentarzem w którym zachowałeś dystans do wszystkiego, pokazałeś że można spokojnie wyrazić swoje zdanie.
Akurat dzisiaj przypadkiem wpadłem na słowa św. Ojca Pio:
"Zawsze powinniśmy zachowywać nienaruszonymi dwie cnoty, a mianowicie: łagodność wobec bliźniego i świętą pokorę przed Bogiem"
Tak więc to prawda, powinienem zachować się inaczej, za co wszystkich przepraszam.
Już kilkukrotnie nie umiałem utrzymać nerwów na wodzy, w związku z tym zrobię to, co już dawno miałem zrobić i nie będę się udzielał w tych tematach.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
1782
Polubienia
2272
2. Tzw. "mowa nienawiści" nie jest "lewackim wymysłem". Przestrzegam przed tak frywolnym podejściem do tego pojęcia z uwagi na treść przede wszystkim art. 256 kk. oraz w mniejszym stopniu art. 212, 216, 257 kk.
...
- No to co Stasiu? To Ty, czy ja?"
Wiesz, w obecnym swiecie obawiam sie ze dosc ciezko jest zdefiniowac co jest a co nie jest "mowa nienawisci"... chociaz nie, zle mowie. Mowienie ze przybysze z innych kontynentow (i-lub) kobiety (i-lub) przedstawiciele BAME (i-lub) przedstawiciele LGBTRTVAGD sa be JEST obecnie uznawane za mowe nienawisci. Mowienie ze WASP (i-lub) heteroseksualni (i-lub) mezczyzni sa be NIE jest przejawem rasizmu, a wrecz przeciwnie: jest trendy i jest stosowane nie tylko w ulicznych/telewizyjnych/czatowych/forumowych pyskowkach, ale i w naukowych periodykach.

Dochodzi do tego, ze MOZNA zastapic slowo "Zydzi" slowem "biali mezczyzni" (lub synonimem) by z sukcesem przejsc peer review (gdzie czasem recenzenci sugeruja ze uzylo sie zbyt lagodnych okreslen dla bialych mezczyzn) i uzyskac publikacje w powazanym ogolnie naukowym periodyku.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nie jest wazne czy mowimy o Zydach czy o bialych mezczyznach - sa to TE SAMe zdania, TE SAME poglady ktore napisal Adolf Hitler, i w zwiazku z tym periodyk ktory to opublikowal ma u mnie osobista naklejke neo-Nazi wraz ze swoimi wszystkim recenzentami, redaktorami i gronem publikujacym, sponsorujacym, wspierajacym i dajacym marke. Ta sama definicje rozszerzam na wszystkich ktorzy powoluja sie na jakikolwiek artykul, wynik badan czy publikacje takowego osrodka. Kto powoluje sie na badania dokrota Mengele, odnoszac z nich korzysc - jest ( w mojej interpretacji faszysta, wspolodpowiedzialnym za smierc jego ofiar).
Publikujesz opinie, zdania, twierdzenia z Mein Kampf, zmieniajac jedynie grupe targetowa - (biorac pod uwage kiedy A.Hitler napisal Mein Kampf) jestes nazista planujacym budowe obozow koncentracyjnych i eksterminacje grupy targetowej, bo to jest finalnym celem prezetnowanej w tym utworze filozofii.
Amen, Salam aleikum, peace itp.

PS: zeby nie bylo ze sobie wypisuje pierdoly wyssane z palca, polecam albo calosc, albo chociaz od 11:29 to:
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
1782
Polubienia
2272
Nie obrażałem nikomu ani żony ani rodziny, nie podpisuję się też pod tym, jeśli ktoś to robił.
...
Nikt nikomu nie obrazal rodzin, a jedynie pewna grupa nigdy nie ogladala
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć

Dobrze ze nie posuzylem sie cytatem z hymnu odwolujac sie do ojca i Basi bo tez pewnie nikt nie zna... za to posluze sie innym: o tempora, o mores...:gwizdek
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
1782
Polubienia
2272
Musze przyznac racje moim adwersarzom... okazuje se ze jednak raisisci sa wszedzie, i w dodatku usiluja zamordowac ubogacenie kulturowe z najwyzszego szczebla, co jest niedopuszczalne...
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć


Finlandia, oaza rasizmu, ostoja dyskryminacji i w ogole... to gdzie teraz ma jechac biedny azylant-uchodzca by poswawolic z 9-latkami?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
3209
Polubienia
891


Zginął człowiek w zamachu, prawdziwym ... nie wydumanym. Żal człowieka.
Zginął idealista w trakcie kulminacyjnego punktu szlachetnej idei, jakim jest WOŚP, w trakcie światełka do nieba.
Bardzo smutne i bardzo symboliczne.
Wcześniej w tym temacie pisaliśmy o mowie nienawiści. Jest coś takiego. To jest broń. Ona wzbudza emocje, skrajne emocje. Ludziom, którzy odgradzają się od innych kordonem ochroniarzy wydaje się, że tymi emocjami można sterować, centralnie zarządzać. Ale nie można. Raz wzbudzonych negatywnych emocji nie da się powstrzymać. Tym bardziej, że wciąż daje się przyzwolenie na groźby karalne, podżeganie, nazywając je zwykłą krytyką. Mam wrażenie, że chce się wykorzystać radykalne grupy jako straszaka na inaczej myślących. Naród się podzielił, a raczej został podzielony na tych "prawdziwych" i powiedzmy eufemistycznie - innych. I to kilka lat temu, i jad sączy się ciągle, stale. Chciałbym wierzyć, że śmierć Pawła Adamowicza może cokolwiek w tej sytuacji zmienić. Jednak w to wątpię. Mimo wszystko mam nadzieję, że skoro naród się już się podzielił, to w obliczu tego faktu - decydentom przyjdzie jednak do głowy, że głównym ich zmartwieniem powinno być, aby wzajemnie nie skoczył sobie do gardeł, a nie utrzymanie się na stołkach za wszelką ceną. Może nawet nie w imię górnolotnych haseł, a prozaicznej woli przetrwania... jako państwo, naród, społeczeństwo.
Poza wszystkim - żal człowieka, szkoda jego dzieci...