Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Bulwersy, dziadostwo na świecie

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
2272
@memnon , @MLJ : Panowie, widze ze nie rozumiecie jednej nader podstawowej rzeczy. Kolega @ichito reprezentuje jedynie zyskujacy na popularnosci w Europie nurt polegajacy na samobiczowaniu sie z uwielbieniem po plecach i wrecz podsuwaniu swojej rodziny (w dodolnym wieku) ku uciesze migrantow w ramach poprawnosci politycznej, co zapewne zrobilby z najwyzsza rozkosza, moze i sfilmowal i wrzucil na youtuba.

Zeby mi nie zarzucono ze pisze bez zrodel: innym, bardziej znanym niz wspomniany kolega ktory z checia podzielibly sie malzonka/corka z migrantem jest np. byly minister Francji ds zagospodarowania terytorium i ochrony srodowiska, pan Yves Cochet, ktory byl uprzejmy wyrazic sie:
"Ograniczenie rozrodczości, ograniczenie liczby urodzin pozwoliłoby lepiej przyjąć migrantów, którzy stukają do naszych drzwi"
czy
"Kraje rozwinięte powinny też „posunąć się” i dać miejsce ponieważ swoim stylem życia niszczą planetę. Gdyby się przestali rozmnażać a zostawili to tym, którzy pukają do ich drzwi, świat byłby szczęśliwszy" (tekst zrodlowy, zeby znow nie bylo:
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć
).

Innymi slowy: wyglada na to ze w Europie coraz popularniejszy bedzie wlasnie taki nurt reprezentowany przez kolege, ze migranci moga zarznac kazdego za pisiont groszy i zgwalcic kazda za darmo (w znaczeniu bez kary) w ramach wspomnianego przeze mnie poszukiwania swoistego katharsis i oczyszczenia za popelnione i nie winy Europy.

Tu pozwole sobie na maly manifescik, sorka za offtop, moze nie poleci.

Zawsze uwazalem i bede uwazal ze osoby przyjezdne jesli przybywaja do danego kraju maja albo psi obowiazek dostosowac sie do danego, obowiazujacego tu prawa, zwyczaju i kultury albo (jesli im sie a z tak owy zestaw nie podoba ze az musza go lamac) - maja pelne prawo a nawet obowiazek wyjechac do kraju gdzie ich zachowania wpisza sie w obowiazujace normy i standardy.

Zawsze uwazalem ze w stosunkach wzajemnych roznych kultur nalezy je traktowac rownowaznie i z pelna wzajemnoscia. Na przyklad ilosc zezwolen na zbudowanie nowego meczetu w Anglii, Francji czy Niemczech powinno odpoiadac ilosci zezwolen na budowe kosciolow rzymskokatolickich, protestanckich lub anglikanskich w Arabii Saudyjskiej (oczywiscie zaraz po tym, jak Arabia Saudyjska zalegalizowalaby u siebie chrzescijanstwo, bo poki co ogolna ilosc kosciolow wynosi 0.0 z powodu wlasnie delegalizacji tam chrzescijanstwa, co moze byc dobrym wskazaniem w jakim kierunku winno podazyc wzajemne traktowanie islamu w Europie).

Ze swej strony moge potwierdzic jedynie ze nie zamierzam zmieniac pogladow, a jedyne co moge zrobic to dostosowac poziom reakcji do poziomu agresji. Czy bedzie slowna czy czynna.

al

The janitor
Członek Załogi
Administrator
Polubienia
1848
Nie będzie żadnego dostosowywania reakcji ani żadnej agresji. Dyskutujcie sobie na jakiś temat bez wycieczek osobistych. Jak nie potraficie przedstawić argumentów bez obrażanie drugiej strony to temat mogę zamknąć a posty wykasować. Dziaj już skasowałem te, których celem była wycieczka w kierunku czyjejś żony czy córki. Jak chcecie napisać co o sobie myślicie to PW a jak potrzebujecie widowni to ewentualnie pozostaje czat. To nie jest forum o polityce emigracyjnej więc albo kulturalniej albo wcale.
Nie będziecie mi w rocznicę PZD awantur na forum wszczynać :Stop

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Polubienia
921
A mnie ostatnio to zbulwersowało takie coś co przeczytałem niedawno w internetach. O!

I jeszcze mnie nie przeszło dlatego odreagowuję. :guma

ichito

Bardzo aktywny
Polubienia
202
Mistrzu @al
wysłałem Ci wiadomość jako odpowiedź na Twoje decyzje, a póki co odpowiem na obraźliwy wobec mnie post, który raczyłeś pozostawić...to ten fragment
Kolega @ichito reprezentuje jedynie zyskujacy na popularnosci w Europie nurt polegajacy na samobiczowaniu sie z uwielbieniem po plecach i wrecz podsuwaniu swojej rodziny (w dodolnym wieku) ku uciesze migrantow w ramach poprawnosci politycznej, co zapewne zrobilby z najwyzsza rozkosza, moze i sfilmowal i wrzucil na youtuba.
@spamtrash
Jesteś zwykłym bucem i ćwokiem...może i jesteś elokwentny, ale to tylko pozory które tu stwarzasz. Nie znam Twojej żony i dzieci...nie wiem, czy je masz, ale jeśli tak, to nie życzę Ci żebyś jakiś trolololololololololo tak się o nich wypowiadał, jak ty o mojej rodzinie.

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Polubienia
4587
Prawdę mówiąc to nie kumam o co tak się spinacie :scratch

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
2272
Nie będzie żadnego dostosowywania reakcji ani żadnej agresji. Dyskutujcie sobie na jakiś temat bez wycieczek osobistych. Jak nie potraficie przedstawić argumentów bez obrażanie drugiej strony to temat mogę zamknąć a posty wykasować. Dziaj już skasowałem te, których celem była wycieczka w kierunku czyjejś żony czy córki. Jak chcecie napisać co o sobie myślicie to PW a jak potrzebujecie widowni to ewentualnie pozostaje czat. To nie jest forum o polityce emigracyjnej więc albo kulturalniej albo wcale.
Nie będziecie mi w rocznicę PZD awantur na forum wszczynać :Stop
1. Bedzie dostosowywanie reakcji. Tak jak napisalem (i prosilbym o czytanie ze zrozumieniem), na KAZDA agresje slowna lub czynna zareaguje dostosowujac poziom odpowiedzi do poziomu agresji, starajac sie zreszta dzialac prewencyjnie, czyli wyeliminowac agresorowi mozliwosc powtorzenia agresji w przyszlosci. Poczawszy od odpowiedzi na pyskowke, przez naciskanie na umieszczenie delikwenta w najblizszym dostepnym detention centre, do fizycznej eliminacji jesli bedzie konieczna (vide: casus agresora ktory zostal powitany z otwartymi ramionami, wpuszczony do pewnego kraju, a ktory musial zostac wyeliminowany aby uniemozliwic mu popelnianie podobnych czynow w przyszlosci, np
czy to:
). Co moze wynikac zarowno z prezentowanej przeze mnie filozofii zyciowej bedac konsekwencja pozycji moralnej ze widzac gwalcona przez migranta kobiete jednak nie bede go dopingowal "glebiej, glebiej" jak i obowiazkow zawodowych. Taki maly tip, bo widze ze Sylwester... : NIE napisalem o agresji pisanej. A syntezator mowy mam na forum PZD wylaczony.
2. Zamiast sformulowania "matki, zony i kochanki" (uzytego zreszta CELOWO, jako ze to akurat okreslenie winno sie jednoznacznie kojarzyc ze sformulowaniem: "typowe statystycznie kobiety w Polsce" poprzez odniesienie do serialu
) moglem uzyc: dowolne, losowo wybrane kobiety z ... otoczenia, wiec prosilbym o zaprzestanie realizacji tematu "co poeta chcial powiedziec" bez odniesienia sie i zrozumienia zrodel, gdyz stosujac takie podejscie mozna dojsc do wniosku ze "Stepy Akermanu" Adama M sa ilustracja jego staran do uzyskania zlotej odznaki PTTK. Anyway, sformulowanie nie jest ani wycieczka osobista, ani tym bardziej obrazliwe, a odnosi sie do bardzo poularnego swego czasu serialu jako synonim okreslony wyzej.
3. Powyzsze oczywiscie uwzglednia fakt, ze wspomniane wyzej statystyczne kobiety winny znajdowac sie w najblizszym otoczeniu osoby deklarujacej ze okreslone grupy nie stanowia zadnego zagrozenia, gdyz przynajmniej w moim osobistym odczuciu, udowodnienie swoim zachowaniem ze wyrzana opinia jest sluszna jest duzo lepsza niz wysuwanie argumentu A (np. uchodzcy sa cacy albo Windows XP jest the best) i jednoczesne stosowanie zachowania B (nie, nie wpuszcze 5ciu uchodzcow do domu mojej rodziny albo stosowanie Win 7 i Linuksa). Co, jak wspomnialem w 1 wyzej, staram sie na codzien wprowadzac w zycie.

Co zas do "kolegi" ktory w nader kulturalny sposob ilustruje ze rowniez nie zna wspomnianego przeze mnie serialu, a ponadto jak widac stanowczo reaguje przeciwko zademonstrowaniu w realnym zyciu stosowania gloszonej przez niego filozofii tolerancji i integracji z ludnoscia naplywowa - na szczescie na tym forum istnieje przycisk "ignoruj" ktory z luboscia moge zastosowac (bo nie cierpie hipokrytow mowiacych jedno a robiacych drugie gdyz dla mnie jest to rownoznaczne z masturbacja intelektualna.

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Polubienia
4587
@ichito , jak dobrze kumam a może i źle :myśli2 to @spamtrash po prostu zaprezentował jak łatwo obalić czyjeś poglądy gdy nagle sprawa staje się - nasza - :fight

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
2272
@ichito , jak dobrze kumam a może i źle :myśli2 to @spamtrash po prostu zaprezentował jak łatwo obalić czyjeś poglądy gdy nagle sprawa staje się - nasza - :fight
Ech nie, to moja sprawa od zawsze... ja takie jak umiescilem tu: https://programyzadarmo.net.pl/threads/bulwersy-dziadostwo-na-świecie.27803/page-25#post-274212 jakby to ujac... radosne przejawy folkloru przedstawicieli innej kultury ogladam na codzien z racji czesciowo wykonywanej pracy, sadly (pojecia nie masz czym sie chwala na teleg czy whatsappie) i troszeczke od zawsze wzbudza moje obawy nacisk pewnych srodowisk usilujacych przeniesc te zabawy do tego czy innego kraju na sile udowadniajac ze Europejczycy winni sie dostosowac do standardow przybyszy, a nie vice versa.

co wiecej, moje wrecz obrzydzenie wzbudza stanowcze zachecanie bez osobistego dania przykladu.

ale to juz inna bajka wiec EOT jak dla mnie do nastepnego incydentu (i zobowiazuje sie nie zamieszczac zdjec, filmikow, zapisow rozmow i czatow zanim nie wyplyna - za to by mne zreszta wywalili).

al

The janitor
Członek Załogi
Administrator
Polubienia
1848
Wy to dajcie sobie spokój z incydentami, reakcjami i tego typu podobnymi. Piszcie sobie co tam musicie i nie reagujcie na posty drugiej strony. Parę tematów już jest w dziale do którego mają dostęp modzi i admini i kolejny się tam zmieści.

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
2272
Wy to dajcie sobie spokój z incydentami, reakcjami i tego typu podobnymi. Piszcie sobie co tam musicie i nie reagujcie na posty drugiej strony. Parę tematów już jest w dziale do którego mają dostęp modzi i admini i kolejny się tam zmieści.
Ej, przeciez
a) ja juz nie widze mojego adwersarza bo mam unikalne podejscie do niepopartych faktami, dokumentami i zrodlami stanowisk co mozna zilustrowac jako:
P1: jestes cwok, burak, menda spoleczna i nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z twoim wyksztalceniem
JA: Nie mozesz tak mowic, bo bez poparcia tego dowodami to tylko stek bredni wyrazajacych Twoje zdanie
P1: dobrze, moim zdaniem jestes cwok, burak, menda spoleczna i nie ma w tym kraju...
JA: poniewaz niczym tego nie wpsierasz - wali mnie Twoje zdanie
b) przeciez nie podgladam co tam sobie piszecie, i nie zamierzam
Generalnie (moim znowu unikalnym zdaniem):

al

The janitor
Członek Załogi
Administrator
Polubienia
1848
Ej, przeciez
a) ja juz nie widze mojego adwersarza bo mam unikalne podejscie do niepopartych faktami, dokumentami i zrodlami stanowisk co mozna zilustrowac jako:
P1: jestes cwok, burak, menda spoleczna i nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z twoim wyksztalceniem
JA: Nie mozesz tak mowic, bo bez poparcia tego dowodami to tylko stek bredni wyrazajacych Twoje zdanie
P1: dobrze, moim zdaniem jestes cwok, burak, menda spoleczna i nie ma w tym kraju...
JA: poniewaz niczym tego nie wpsierasz - wali mnie Twoje zdanie
b) przeciez nie podgladam co tam sobie piszecie, i nie zamierzam
Generalnie (moim znowu unikalnym zdaniem):
Wiesz co ja to w sumie miałbym taką jedną prośbę - jak o czymś rozmawiamy/piszemy to pisz normalnie bez tych wszystkich dziwolągów, śmiesznych zwrotów, szpagatów językowych czy skrótów myślowych bo ja za cholerę tego nie rozumiem.
Z innymi pisz jak do tej pory ale mnie zrób tę przysługę i pisz tak bardziej normalnie bo ja Cię proszę żebyś nie podsycał kłótni a Ty mi robisz wstęp do jakiejś noweli z dwoma bohaterami :dziękuę

spamtrash

Bardzo aktywny
Polubienia
2272
Wiesz co ja to w sumie miałbym taką jedną prośbę - jak o czymś rozmawiamy/piszemy to pisz normalnie bez tych wszystkich dziwolągów, śmiesznych zwrotów, szpagatów językowych czy skrótów myślowych bo ja za cholerę tego nie rozumiem.
Z innymi pisz jak do tej pory ale mnie zrób tę przysługę i pisz tak bardziej normalnie bo ja Cię proszę żebyś nie podsycał kłótni a Ty mi robisz wstęp do jakiejś noweli z dwoma bohaterami :dziękuę
alez prosze Cie bardzo:
1. Czesc specjalnie dla Cie: przeciez go ingoruje bo generalnie mam wyrabane na hipokrytow i klamcow.
2. Czesc w moim stylu:
a) nie byloby literatury polskiej bez Adama Mickiewicza
b) nie byloby Adama Mickiewicza bez Pana Tadeusza
c) Nie byloby Pana Tadeusze bez Koncertu
d) nie byloby Koncenrtu bez Jankiela
e) nie byoby Jankiela bez jego instrumentu
co jednoznacznie udowadnia powiazania jednego z kolegow z literatura Polski epoki Romantyzmu :)