Catalyst Control Center nie działa

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Laptop Toshiba Satellite L670-11M, grafika: ATI Mobility Radeon™ HD 5145 z obsługą technologii HyperMemory™ wersja sterownika: 8.712.2.1000,

Tu są wszystkie sterowniki i aplikacje:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Do grafiki ten:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


0f92868d990c0e3d4.jpeg
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- tak to wygląda, niestety tej smugi prawie nie widać na zdjęciu (mam słaby aparat), ale jest na górze, trochę na lewo od środka. No i w rzeczywistości nie ma tego rozjaśnienia na środku. Nie wiem dlaczego tak wyszło na fotce
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
382
Reakcje/Polubienia
166
Zacznij od Intel Chipset SW Installation Utility - zainstaluj i zrestartuj.
Te katalogi AMD/ATI - po usunięciu sterowników za pomocą aplikacji DDU - możesz usunąć. To są rozpakowane - gotowe do instalacji - poszczególne wersje sterowników ATI. Jest w którymś katalogu magiczny pliczek "setup.exe", który trzeba uruchomić, żeby zainstalować właściwe sterowniki. Na razie się rozpakowały.
Co do wersji sterowników zainstalowanej - masz przecież w menedżerze urządzeń podgląd wersji sterowników (panel sterowania / menedżer urządzeń / karty graficzne / prawy przycisk na "ATI" - właściwości / zakładka sterownik)

Pobierz raczej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i spróbuj instalacji ALE - UWAGA - mogą nie działać. To zabieg producentów laptopów - instalator może NIE rozpoznać grafiki. Ostatnie Catalysty dla win 7 miały wersję
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- to samo zastrzeżenie.

Jeśli grafika nie zostanie rozpoznana przy próbie instalacji powyższych - zostaną "oryginalne do laptopa ze strony producenta". I już BEZ aktualizacji, w tym także za pomocą windowsa.

Sugeruję ATI Tray Tool - nie instaluj wtedy z pakietu sterowników CCC, po zainstalowaniu tylko sterowników i restarcie - zainstaluj ATI Tray Tool.

Ekran - sądząc po zdjęciu - dogorywa. Agonia zajmie jeszcze kilka lat. Nominalnie jest to matryca LED.
Możesz rozważyć
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, ale czy warto?
Ja w staruszku compalu kilka lat temu wymieniłem na "nowszą" - z 1280x800 na 1680x1050, ale kosztowało mnie to 30 złotych plus zgubiona gumowa zaślepka od śruby... Musisz rozważyć, czy warto kupować matrycę za 250 zyla do laptopa za 450 zyla.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Niestety, coś nie chce się pobierać, wyskakuje błąd 404 - nie znaleziono.

Faktycznie. Może by się dało przez web.archive.org ale u mnie w tej chwili wyszukiwanie nie działa, może coś grzebią
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Sugeruję ATI Tray Tool
Tak, już go zainstalowałam i mogę wszystko zmieniać, więc nie będę już z tymi sterami kombinować, zwłaszcza, że jak piszesz, matryca dogorywa. :p
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
A jednak problemu ciąg dalszy. Wczoraj wszystko było OK, a dziś po uruchomieniu systemu mam rozwaloną grafikę a program ATI Tray Tools twierdzi: "Nie znaleziono karty ATI lub nie zainstalowano sterowników Catalyst" :(
Esz
@Edycja:
Odinstalowałam ten ATI coś tam manager, zrestartowałam system, żeby jeszcze użyć tego Cleanupa, a tu zonk, grafika się naprawiła. No ja już nie wiem co tam się odwala :/ Chyba faktycznie były dwie instalacje jedna na drugiej. Tyle, że teraz w zainstalowanych programach w ogóle nie ma tego ATI, a wszystko działa
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
A jednak problemu ciąg dalszy. Wczoraj wszystko było OK, a dziś po uruchomieniu systemu mam rozwaloną grafikę a program ATI Tray Tools twierdzi: "Nie znaleziono karty ATI lub nie zainstalowano sterowników Catalyst" :(
Esz
@Edycja:
Odinstalowałam ten ATI coś tam manager, zrestartowałam system, żeby jeszcze użyć tego Cleanupa, a tu zonk, grafika się naprawiła. No ja już nie wiem co tam się odwala :/ Chyba faktycznie były dwie instalacje jedna na drugiej. Tyle, że teraz w zainstalowanych programach w ogóle nie ma tego ATI

Pisałem że trzeba wszystko dokładnie pousuwać bo jest bajzel ;) A potem dopiero instalować stery na nowo.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
382
Reakcje/Polubienia
166
Zainstalowało sterowniki "ostatnie działające" z bazy. Ja bym jednak użył tego DDU i zrobił raz, a porządnie.
 
Do góry