Catalyst Control Center nie działa

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Po uruchomieniu ATISetup tylko mignęło okienko konsoli i nic się nie dzieje. Włączyłam więc Setup.exe, ale wtedy pojawiło się to samo okienko instalacji co już instalowałam. Mimo to jeszcze raz je przeklikałam i nic z tego nie wynikło
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Spróbuję jeszcze raz dokładnie wg instrukcji stąd:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
bo poprzednio od razu użyłam tylko tego cleanupa, bo post z tym linkiem pojawił się później, a wcześniej pisałeś, żeby najpierw użyć AMD Cleanup Utility
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Spróbuję jeszcze raz dokładnie wg instrukcji stąd:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
bo poprzednio od razu użyłam tylko tego cleanupa, bo post z tym linkiem pojawił się później, a wcześniej pisałeś, żeby najpierw użyć AMD Cleanup Utility

Tak, spóźniłem się z tym drugim linkiem. Chodziło aby odinstalować ATI Managera i na koniec usunąć resztki tym Cleanerem
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
@d0r0t@ Jeśli nic Ci nie wyjdzie to trzeba będzie wszystko pousuwać i do tego proponuję Ci użyć
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Jeśli na tym laptopie go nigdy nie instalowałaś to możesz wypróbować go przez 30 dni, a to wystarczy. Po otwarciu programu zaglądasz do zakładki Installed Programs lub Zainstalowane Programy (aplikacja posiada polski interfejs) i klikasz na pozycję odnośnie ATI. Program przeanalizuje aplikację i klikasz Odinstaluj na belce. W oknie które wyskoczy wybierasz Odinstaluj całkowicie. Gdyby pytał jeszcze o jakieś pozostałe pliki to zaznaczasz "Zaznacz wszystko"

Tu film poglądowy jak to mniej więcej wygląda:

 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Odinstalowałam, następnie jeszcze użyłam tego Cleanupa, a po restarcie systemu grafika zmieniła się na rozciągniętą i kolory paska/okien na domyślne. Zainstalowałam więc ten AMD Catalyst 15.7.1 Driver for Windows 7 64-Bit, ale po instalacji wcale nie włączył sie automatycznie restart ani żaden komunikat o wymaganym restarcie, więc kliknęłam "zakończ" i zrestartowałam system, ale wtedy wywaliło mi blue screena:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Jako że nic z tego nie rozumiałam, to po prostu wyłączyłam przyciskiem i włączyłam ponownie. System się załadował, ale grafika nadal była taka szpetna, więc ostatecznie przywróciłam system do punktu sprzed tego całego cudowania i jestem w punkcie wyjścia.
Nie wiem co teraz? Trochę się boję odinstalowywać ponownie, żeby znów nie wyskoczył mi blue screen
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36012
Reakcje/Polubienia
25116
Miasto
Trololololo
No dobra, ale ja chcę po prostu zwiększyć jasność i kontrast. To gdzie mam szukać tego programiku od ATI, co był do zarządzania kolorem itd.?
Na liście zainstalowanych programów jest teraz AMD Catalyst Install Manager
Jak chcesz tylko zwiększyć jasność/kontrast to użyj innego narzędzia bo widzę że powoli zmierza to w kierunku ponownej instalacji systemu :sarkazm
 
  • Haha
Reactions: al

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
to użyj innego narzędzia
Próbowałam już wczoraj jakiegoś zewnętrznego programiku, ale jasność była na full, więc nie dało już się bardziej jej zwiększyć, a przy kontraście było napisane coś w stylu, że ten laptop nie obsługuje regulacji kontrastu. Zapomniałam już nazwy tego programu
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36012
Reakcje/Polubienia
25116
Miasto
Trololololo
Próbowałam już wczoraj jakiegoś zewnętrznego programiku, ale jasność była na full, więc nie dało już się bardziej jej zwiększyć, a przy kontraście było napisane coś w stylu, że ten laptop nie obsługuje regulacji kontrastu. Zapomniałam już nazwy tego programu
Sprawdź sobie ten program
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
A ktoś wie, o co chodzi z tym blue screenem co zapodałam zdjęcie?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
A ktoś wie, o co chodzi z tym blue screenem co zapodałam zdjęcie?

To błąd, gdy system z jakiegoś powodu nie ma dostępu do potrzebnego mu składnika. Windows wtedy prewencyjnie zatrzymuje system, aby nie doszło do uszkodzenia
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
382
Reakcje/Polubienia
166
Proponuję - po pierwsze - odinstalować sterowniki ATI CAŁKOWICIE - za pomocą narzędzia AMD o nazwie "AMD Cleanup Utility" lub (raczej...) Display Driver Uninstaller (z guru3D) , zrestartować i do wyboru:

1. Zainstalować sterowniki ATI "te same" - wersję działającą na tym windowsie. Od razu powinno się zainstalować CCC, albo

2. (znowu "raczej"...) - pobrać sterowniki do ATI ze strony guru3D (modowane, poprawiane) i zainstalować TYLKO sterowniki, a odrębnie program ATI Tray Tools. Powód? Robi to samo, co CCC, zajmuje 1/4 pamięci i unika problemu CCC z włączeniem skrótu "ALT + C" w systemie. Nie trzeba kombinować w wordzie czy na stronach z literką "ć"...

Co do samego podświetlenia ekranu - jeśli się nie mylę - porównujesz podświetlenie świetlówką z podświetleniem diodowym w nowym laptopie. Tak se ne da, vubec to ne jde. Owszem, da się rozjaśnić ekran - wylezą plamy i przyciemnienia na matrycy. Da się "zaniebieszczyć" ekran i rozjaśnić - ale nadal nie będzie porównania. Świetlówka ma swoją żywotność i ograniczenia, a 13 lat to dla niej kupa czasu z przewagą kupy.

I jeszcze jedna, najważniejsza rzecz - jaki to DOKŁADNIE laptop z jaką DOKŁADNIE kartą graficzną?

Pytanie o tyle zasadne, że najpierw być może trzeba zainstalować sterowniki płyty głównej, a dopiero później odpowiednie, "najlepiej działające" sterowniki karty graficznej. Na guru3D są "pakiety", od razu z ATI Tray Tools.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
za pomocą narzędzia AMD o nazwie "AMD Cleanup Utility"
No właśnie już tym narzędziem próbowałam, ale najwyraźniej niczego nie zdziałało. Później jeszcze odinstalowywałam ręcznie poprzez panel sterowania i znów używałam tego narzędzia, ale i tak został folder na dysku C. No i po zainstalowaniu od nowa nadal miałam zepsutą grafikę, więc musiałam użyć punktu przywracania.
Zainstalować sterowniki ATI "te same" - wersję działającą na tym windowsie
A skąd mam je wziąć? Jak sprawdzić, jakie to w ogóle są? Nawet nie wiem, jakie mam teraz, skoro próbowałam kilka razy jakieś instalować i mam tyle folderów jakbym miała dwie instalacje :(
Świetlówka ma swoją żywotność i ograniczenia, a 13 lat to dla niej kupa czasu z przewagą kupy.
No właśnie, mam mocne podejrzenie, że to jednak bardziej kwestia sprzętowa i po prostu już zdycha to podświetlenie, bo widzę jakąś jaśniejszą smugę w jednym miejscu, a na górze ekranu to w ogóle jakby takie punktowe rozjaśnienia, coś jakby ekran oświetlał z góry rząd reflektorów.
I jeszcze jedna, najważniejsza rzecz - jaki to DOKŁADNIE laptop z jaką DOKŁADNIE kartą graficzną?
Laptop Toshiba Satellite L670-11M, grafika: ATI Mobility Radeon™ HD 5145 z obsługą technologii HyperMemory™ wersja sterownika: 8.712.2.1000,
 
Do góry