Catalyst Control Center nie działa

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Od bardzo dawna tego nie uruchamiałam, prawdopodobnie od kilku lat, więc nie wiem kiedy się zepsuło, ale teraz jak klikam PPM na pulpicie i wybieram Catalyst Control Center, to wyświetla się monit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Włączyłam już naprawę błędów na dysku systemowym, ale nie pomogło.
Chciałam użyć tego programu, bo mam wrażenie, że ostatnio jakoś dziwnie pociemniał mi ekran. Aczkolwiek może to tylko złudzenie w porównaniu z jaśniejszym ekranem nowego laptopa. W każdym razie w opcjach zasilania jasnośc jest na full. Przy kalibracji kolorów da się rozjaśnić bardziej zwiększając gammę, ale to powoduje zmniejszenie kontrastu, więc efekt marny.
Ktoś wie jak to naprawić?
Chodzi o stary lapek z Win7. Skoro wciąż na chodzie i system działa dość sprawnie, to chcę go jeszcze sobie awaryjnie zostawić
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10018
Reakcje/Polubienia
10658
Miasto
Somewhere over the rainbow.
To może zaktualizuj do najnowszej wersji skoro parę lat nie włączane było.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
To może zaktualizuj do najnowszej wersji skoro parę lat nie włączane było.
Ale jak? Po pierwsze próbowałam zaktualizować sterownik grafiki, ale Windows twierdzi, że jest aktualny. Po drugie, ten lapek ma 13 lat i producent już od dobrych kilku lat nie wspiera tego modelu. No i Win7 to też już nie jest wspierany system.
Nie mam pojęcia co pobrać i skąd, żeby było kompatybilne :(
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Na liście zainstalowanych programów mam tylko: ATI Catalyst Install Manager - mam go najpierw odinstalować, tak? To nie sprawi, że będę mieć nagle czarny ekran czy coś w tym stylu?
I dodam jeszcze, że jak szukałam informacji o tym problemie z CCC, to wszędzie przewijało się coś o NET Framework, a ja takiego czegoś w ogóle nie mam na liście zainstalowanych programów. Mam to coś zainstalować?
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Na liście zainstalowanych programów mam tylko: ATI Catalyst Install Manager - mam go najpierw odinstalować, tak? To nie sprawi, że będę mieć nagle czarny ekran czy coś w tym stylu?
I dodam jeszcze, że jak szukałam informacji o tym problemie z CCC, to wszędzie przewijało się coś o NET Framework, a ja takiego czegoś w ogóle nie mam na liście zainstalowanych programów. Mam to coś zainstalować?

Najpierw użyj AMD Cleanup Utility aby usunąć sterownik i pozostałości:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jeśli chodzi o Net Framework to są to bliblioteki Microsoftu i instalator AMD Catalyst™ 15.7.1 powinien wymusić instalację potrzebnej mu wersji przy instalacji
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
OK, zrobiłam wszystko wg instrukcji (użyłam tego cleanera w trybie awaryjnym, a po restarcie zainstalowałam to CCC z odnośnika), ale po instalacji w ogóle nie mam pod PPM na pulpicie tego CCC. Nie ma go też w Menu Start ani nie dodał żadnego skrótu na pulpicie. Nawet usługa związana z ATI zniknęła z listy usług. I co teraz? Gdzie mam tego szukać?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10018
Reakcje/Polubienia
10658
Miasto
Somewhere over the rainbow.
OK, zrobiłam wszystko wg instrukcji, ale po instalacji w ogóle nie mam pod PPM na pulpicie tego CCC. Nie ma go też w Menu Start ani nie dodał żadnego skrótu na pulpicie. Nawet usługa związana z ATI zniknęła z listy usług. I co teraz? Gdzie mam tego szukać?

CCC to chyba już nie istnieje pod tą nazwą. Szukaj czegoś z AMD w nazwie.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
No dobra, ale ja chcę po prostu zwiększyć jasność i kontrast. To gdzie mam szukać tego programiku od ATI, co był do zarządzania kolorem itd.?
Na liście zainstalowanych programów jest teraz AMD Catalyst Install Manager
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10018
Reakcje/Polubienia
10658
Miasto
Somewhere over the rainbow.
No dobra, ale ja chcę po prostu zwiększyć jasność i kontrast. To gdzie mam szukać tego programiku od ATI, co był do zarządzania kolorem itd.?
Na liście zainstalowanych programów nadal figuruje ATI Catalyst Install Manager - tylko z dzisiejszą datą instalacji

No to go otwórz i tam szukaj tych opcji.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
No dobra, ale ja chcę po prostu zwiększyć jasność i kontrast. To gdzie mam szukać tego programiku od ATI, co był do zarządzania kolorem itd.?
Na liście zainstalowanych programów jest teraz AMD Catalyst Install Manager

Przy zegarku na pasku zadań nie ma?

Tu filmik z instalacji:

 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Przy zegarku na pasku zadań nie ma?
Nie ma. w Program Files mam folder AMD, w którym są takie aplikacje:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Folder ATI jest pusty i to by było na tyle. Instalacja niby normalnie została zakończona po tym czyszczeniu przez AMD Cleanup Utility i restarcie. No chyba, że jednak zainstalowałam niewłaściwą wersję, ale pobrałam z odnośnika podanego przez @al:
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Nie ma. w Program Files mam folder AMD, w którym są takie aplikacje:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Folder ATI jest pusty i to by było na tyle. Instalacja niby normalnie została zakończona po tym czyszczeniu przez AMD Cleanup Utility i restarcie. No chyba, że jednak zainstalowałam niewłaściwą wersję, ale pobrałam z odnośnika podanego przez @al:

Wersję pobrałaś dobrą. Z tego obrazka spróbuj uruchomić ATISetup bo wygląda to tak jakby to były instalatory i nic nie jest zainstalowane.

Robiłaś tak jak tu opisane?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jeśli to nie pomoże to trzeba by wszystko wyczyścić co jest związane z ATI i na czysto zainstalować
 
Do góry