KonkursPZD CyberGhost VPN 6

grr

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
548
Reakcje/Polubienia
96
Thanks ORGANIZAT0R for the giveaway. Nice questionnaire. Enjoyed entering this new giveaway method. :ok
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Ankieta wypełniona, czekamy na wyniki.
 

Viktor

Wygadany
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
89
Reakcje/Polubienia
62
.
Dlatego, ze tfurca takowej uslugi/apki - jesc musi. A aby zarobic na maselko do chlebka musi miec pisiont groszy do flaszki. W przypadku uslugi, bedzie mial cos teraz, ale nie bedzie mial za tydzien, a jezeli WSZYSCY userzy sie skusza na dozywotnia aktualizacje z 95% znizki - to ja se pytam: z czego bedzie mial kase? TYLKO i WYLACZNIE z profilowania userow.
(...)
ale umowmy sie: dozywotnia, aktualizowana usluga, swiadczona za jednorazowa kwote ze znizka smierdzi na kilometr.
(...)
PS: ale wiecie ze kazdy udzial w ankiecie to TEZ profilowanie, co stoi jakby w sprzecznosci logicznej z ochrona prywatnosci i jest lekka aberracja udostepnianie informacji o sobie aby chronic informacie o sobie?

To jest przekonujące, ALE... coż z tego, że ktoś nieco sprofiluje osobę, która VPN używa sporadycznie i nie do celów, za które zapukają do niej o 5 rano do drzwi panowie z białymi pałkami? Jeśli ktoś potrzebuje VPN do swojej "profesjonalnej" działalności, to powinien wziąć sobie do serca ostrzeżenie kol. spamtrash, ale jeśli ktoś chce np. zobaczyć film, który ma blokadę geograficzną i w tym celu włączy VPN?

Jeśli mamy burzyć się na profilowaniu juzerów, to chyba trzeba zacząć od googla. Naiwnością jest wierzyć, że da się wyłączyć wszystkie zgody i wtedy google nie będzie pamiętać o co pytamy i co robimy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
To jest przekonujące, ALE... coż z tego, że ktoś nieco sprofiluje osobę, która VPN używa sporadycznie i nie do celów, za które zapukają do niej o 5 rano do drzwi panowie z białymi pałkami?
o przepraszam, pukają od 6 rano więc o 5 można jeszcze smacznie sobie spać :)
 

Viktor

Wygadany
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
89
Reakcje/Polubienia
62
Dyskusyjne podejscie, jako ze ogladanie filmow poza oficjalnym obaszarem dystrybucji to piractwo. A to ze panowie z bialymi palkami nie przyjda zalezy tylko i wylacznie od tego jak dalece wejdzie kolejna ustawa.
Nie wiem czy KAŻDE oglądanie filmów "poza oficjalnym obszarem dystrybucji" to piractwo. Oglądając przez VPN np. program TV dostępny na zagranicznej stronie za darmo, bez uiszczania opłat czy jest się piratem zawsze? Myślę, że nie, bo przecież nie sam fakt omijania blokady geograficznej czyni piratem.
Innymi słowy: oglądasz sobie program TV (oficjalna strona nadawcy, a nie stronka z wątpliwej jakości i legalności streamem) z kraju X w kraju Y przez VPN tylko dlatego, że twój adres IP jest identyfikowany jako pochodzący z nie z kraju X toś pirat?

A jak się chce psa uderzyć, to powód się zawsze znajdzie. Jeśli panowie z białymi pałkami będą chcieli pałki użyć, to wystarczy że ma się komputer podłączony do i-netu, boć przecie to było narzędzie piractwa, plugastwa, hakjerstwa... nawet jeśli użytkownik o tym nie wie, to się dowie.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Oglądając przez VPN np. program TV dostępny na zagranicznej stronie za darmo, bez uiszczania opłat czy jest się piratem zawsze?Myślę, że nie, bo przecież nie sam fakt omijania blokady geograficznej czyni piratem.
Raczej źle myślisz. Jeżeli kanał jest blokowany i musisz użyć vpn żeby go obejrzeć, to można się domyślić dlaczego jest blokowany.
Podobnie jest z programami w promocji, do których aktywacji trzeba użyć vpn. Gdyby były przeznaczone na nasz rynek, to nie były by blokowane.
Możesz zapytać dowolnego producenta czy to legalne.
 

Viktor

Wygadany
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
89
Reakcje/Polubienia
62
Raczej źle myślisz. Jeżeli kanał jest blokowany i musisz użyć vpn żeby go obejrzeć, to można się domyślić dlaczego jest blokowany.
Po pierwsze myślę dobrze, a nie "źle". Co najwyżej mogę być w błędzie. :) Czy tak jest - nie wiem.
Po drugie, z argumentu (a tak twój rozumiem), że skoro kanał jest blokowany, to można się domyślić, dlaczego jest blokowany oraz, że oglądanie z Polski zagranicznego kanału jest piractwem (to dopowiadam, bo jeśli przyjąć, że kanał jest blokowany właśnie dla ochrony przed piractwem, to może tak być) nie wynika, że rzeczywiście tak właśnie jest.

Dlaczego?
To, że kanał jest blokowany dla widzów spoza jakiegoś kraju nie oznacza, że jest to robione dlatego, że oglądanie przez widzów z innych krajów jest nielegalne. Przecież zagraniczna stacja może blokować, bo np. chce ograniczyć ruch na swojej stronie do przewidywalnego krajowego poziomu i nie chce utrzymywać serwerów dla widzów z innych krajów. Nie oznacza to od razu, że nadawca uważa oglądanie przez widzów z innych krajów jego programu za nielegalne. Ale nawet jeśli przyjąć, że nadawca uważa iż oglądanie przez zagranicznych widzów jego kanału jest nielegalne, nie znaczy to, że jest to nielegalne w kraju oglądającego!
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Ja myślę, Ty myślisz a najprościej będzie jak zwyczajnie zapytasz u źródła. Wystarczy wysłać maila i nie gdybać czy to jest legalne czy nie.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
Po pierwsze myślę dobrze, a nie "źle". Co najwyżej mogę być w błędzie. :) Czy tak jest - nie wiem.
Po drugie, z argumentu (a tak twój rozumiem), że skoro kanał jest blokowany, to można się domyślić, dlaczego jest blokowany oraz, że oglądanie z Polski zagranicznego kanału jest piractwem (to dopowiadam, bo jeśli przyjąć, że kanał jest blokowany właśnie dla ochrony przed piractwem, to może tak być) nie wynika, że rzeczywiście tak właśnie jest.

Dlaczego?
To, że kanał jest blokowany dla widzów spoza jakiegoś kraju nie oznacza, że jest to robione dlatego, że oglądanie przez widzów z innych krajów jest nielegalne. Przecież zagraniczna stacja może blokować, bo np. chce ograniczyć ruch na swojej stronie do przewidywalnego krajowego poziomu i nie chce utrzymywać serwerów dla widzów z innych krajów. Nie oznacza to od razu, że nadawca uważa oglądanie przez widzów z innych krajów jego programu za nielegalne. Ale nawet jeśli przyjąć, że nadawca uważa iż oglądanie przez zagranicznych widzów jego kanału jest nielegalne, nie znaczy to, że jest to nielegalne w kraju oglądającego!
Polskie strony z filmami też blokują ruch z zagranicy, weryfikacja odbywa się przez adres IP i jeśli dany adres nie pochodzi z PL to jest odrzucany.Promocje na programy też co jakiś czas są tylko dla użytkowników danego kraju i jeśli pochodzisz z innego to zostaniesz odrzucony, czyli nie skorzystasz z promocji.Korzystając z promocji czy oglądają film który ma ograniczenia w postaci IP i używając do tego fałszywego IP AUTOMATYCZNIE zgadzasz się z zasadami panującymi w danym kraju a nie z zasadami kraju w którym aktualnie przebywasz.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

hakah

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Listopad 2013
Posty
335
Reakcje/Polubienia
159
Thanks for the Giveaway!
CyberGhost Premium is a Romanian and German-based VPN service which hides your IP, encrypts and anonymizes your Internet activity, as well as keeps you secure whenever you are using Wi-Fi. This program blocks malicious websites, ads and online tracking and it allows subscibers to connect up to 5 devices at a time to their network. Most of the servers are located in Europe or North America but there some in South East Asia and Australia. It has DNS leak and IP leak protection built-in and works with a lot of streaming servces including Netflix and iPlayer. As so many users reckon it is a very good VPN service, I am really interested to win this license and have a test on it.
Survey has been completed!
 

mar.743

Świeżak
Dołączył
18 Listopad 2015
Posty
38
Reakcje/Polubienia
8
Ankietę wypełniłem, bo VPN bardzo dobry i warto o niego zawalczyć. Ciekawe, czy szczęście uśmiechnie się do mnie?
 
Do góry