Darmowy program do zrzutów przewijanego okna

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
38427
Reakcje/Polubienia
27150
Miasto
Trololololo
Przetestowałam. Program radzi sobie bez problemu z przewijaniem okien przeglądarek internetowych. Niestety z oknem usług systemowych już nie :( Jednak ogólnie jak na darmowy program, to widać że jest bardzo wypasiony, a jednocześnie lekki, ergonomiczny i intuicyjny. Ma mnóstwo przydatnych funkcji, jak linijka, próbnik kolorów, OCR (bardzo się przydaje jak człowiek chce se przetłumaczyć jakiś niekopiowalny komunikat, który wyskoczył w jakimś programie), autozapis oraz wgrywanie zrzutów na całą masę hostingów i dysków internetowych. Wydaje się o niebo fajniejszy od Screenpresso czy Ashampoo Snap. Na ile sprawnie te wszystkie opcje działają, to dopiero muszę przetestować ale wygląda bardzo ciekawie :p
Zawsze możesz sięgnąć do skarpety i wydać te
CoChWI4.jpg
tak jak napisał @spamtrash
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
1015
Reakcje/Polubienia
42
Wgrywanie obrazka na Imgur i kopiowanie bezpośredniego odnośnika w ShareX jest bardzo sprawne natomiast OCR działa tak sobie, gorzej niż w ABBYY Screenshot Reader. Jednak kiedy ktoś nie ma ABBYY, to i tak będzie przydatne w przypadku wyraźnych napisów, z tym że tekst będzie wymagał małej korekty.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
532
Reakcje/Polubienia
411
Używam FastStone Capture, ale darmowa wersja jest już przestarzała i niestety ze zrzutami przewijanych okien radzi sobie słabo i rzadko udaje się prawidłowo taki zrzut wykonać. Kiedyś sprawdzałam także program do zrzutów od Ashampoo, ale też nie za dobrze sobie radził + wykonywanie nim zrzutów było bardzo niewygodne i nieergonomiczne. Dziś wypróbowałam PicPick i Screenpresso, ale one również nie dały rady wykonać zrzutu przewijanego okna ani w Slimjet, ani w systemowym oknie z listą usług. Czy istnieje jakiś darmowy program, w którym taka opcja działa na takiej zasadzie jak w FastStone Capture lub PicPick i skutecznie wykonuje tego rodzaju zrzuty? Ew. jeśli nie ma takiego programu, to może chociaż jakiś dodatek do Slimjet (coś jak ScreenGrab w Firefox)?
U mnie picpick normalnie przewija i robi screeny z menadzera zadań z lista usług na w7. Slimjet nie wiem bo mam,ale moge zprawdzic bo portable jest.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
1015
Reakcje/Polubienia
42
U mnie picpick normalnie przewija i robi screeny z menadzera zadań z lista usług na w7. Slimjet nie wiem bo mam,ale moge zprawdzic bo portable jest.
U mnie niestety nie chciał tych okien przewijać. Konkretnie próbowałam zrobić zrzut zawartości okna Usługi i przewijanie nie działało. Nie wiem dlaczego :( Mam Win7 x64. W Slimjet już mi to nie będzie potrzebne, bo jak się okazało, można robić dobrej jakości zrzuty PNG z poziomu przeglądarki, jednak do okien systemowych, jak to z usługami, czasami się przydaje...
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
532
Reakcje/Polubienia
411
Przy zaznaczaniu obszaru masz czerwony kwadrat zaznacz tylko pole z usługani bez menu i zadziała ,w slimjet faktycznie nie działa ale jak zostało napisene już kilkukrotnia ma swój zrzucacz obrazków wiec pewnie nie problem.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
1015
Reakcje/Polubienia
42
Przy zaznaczaniu obszaru masz czerwony kwadrat zaznacz tylko pole z usługani bez menu i zadziała...
OK, sprawdzę raz jeszcze, chociaż wydaje mi się, że tak właśnie robiłam.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
1015
Reakcje/Polubienia
42
@yyy - pobrałam wersję portable (wcześniej miałam instalacyjną) i zdecydowanie zaznaczam wnętrze okna bez menu, ale program po prostu nie chce go przewijać i robi zrzut tylko tej widocznej części, pomimo że wybrałam opcję przewijania. Może to kwestia konfiguracji systemu? Nie mam pojęcia, ale u mnie nie działa i już :(
@Edycja:
A najdziwniejsze jest to, że np. okno Programy i funkcje już przewija tak jak powinien i robi zrzut całej zawartości. Tylko okna usług nie chce :/
Slimjeta też mi przewija, a poprzednio nie chciał
Okna menadżera zadań nie przewija tak samo jak okna usług.
 
Ostatnia edycja:
Do góry