DVDFab Media Player odtwarzacz wideo dla wymagających

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
DVDFab Media Player odtwarzacz wideo dla wymagających.

axRcJty.png


DVDFab Media Player Pro

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Obecna cena: $65 US dollars

Możliwości płatnicze: Visa, MasterCard, JCB

DVDFab Media Player został przedstawiony na stronie producenta jako najlepszy odtwarzacz Blu-ray i DVD. Sprawdźmy zatem czy jest tak faktycznie przeglądając najważniejsze funkcje programu.

W pierwszej kolejności użytkownik przyzwyczajony do używanego przez siebie odtwarzacza bierze pod uwagę (tak mi się wydaje) jego popularność. Niestety DVDFab Media Player w naszym kraju nie jest zbyt popularny. Być może dlatego, że większość osób nie chce testować nowego oprogramowania, a ci którzy już to zrobili nie dzielą się informacją o jego skuteczności, bo przecież gdyby program okazał się zły z pewnością „usłyszelibyśmy” w Internecie negatywne komentarze.

Zacznijmy jednak od działania programu i jego funkcji.

DVDFab Player pozwala na oglądanie materiałów wideo zapisanych na płytach, jak również te zapisane na dysku twardym, obrazach ISO itp. W pierwszym odczuciu można powiedzieć, no tak, ale takie same funkcje ma też wiele innych darmowych rozwiązań. Z pewnością jest to dobry argument, ale … no właśnie pojawia się słowo „ale”. Program DVDFab Player wyróżnia się na tle innych rozwiązań konkurencji dużą szybkością działania oraz ładowania wskazanych przez użytkownika filmów. Ponadto co trzeba podkreślić bez problemu potrafi obsłużyć rozbudowane menu nośników DVD/BD, jak również płynnie odtwarzać wideo zabezpieczone systemem Cinavia.

sU5pSeb.png


Krótki przegląd głównych funkcji programu:
  • Menu nawigacyjne wspierające filmy w standardzie Blu-ray
  • Odtwarzanie formatów HEVC, UHD and 4K Videos
  • Odtwarzanie filmów z plików ISO (Blu-ray & DVD ISO) oraz z folderów
  • Tworzenie własnoręcznie robionych Playlist
  • Obracanie wyświetlanego obrazu gdy zajdzie taka konieczność
  • szybki i precyzyjny podgląd miniatury
  • Duży wybór skórek
  • Częste aktualizacje i wsparcie dla nowych filmów

HXD9urQ.png


Zalety:
Do zalet odtwarzacza DVDFab Player należy ergonomiczny i przejrzysty interfejs graficzny. Producent tworzą estetyczny interfejs nie zapomniał jednak aby pozostały na wierzchu najważniejsze funkcje. Do tych bardziej zaawansowanych mamy dostęp przez prawy klik myszy oraz ikonę w górnym panelu programu.

Osoby które lubią kręcić amatorsko filmy kamerą z pewnością ucieszą zaimplementowane opcje dostosowywania podstawowych parametrów wyświetlanego obrazu (jasność, kontrast i saturacja) i jego rozmiarów/proporcji. Nie zabrakło również mechanizmu playlist, wsparcia dla nośników wielojęzycznych oraz obsługi napisów.

Dzięki systemowi motywów graficznych, każdy może wygodnie dostosować wygląd odtwarzacza do własnych preferencji.
Jak już zostało wspomniane DVDFab Media Player dobrze radzi sobie z obsługą nośników DVD oraz Blu-ray (także tych zabezpieczonych), filmami DVD i Blu-ray skopiowanymi na lokalny dysk, obrazami ISO zawierającymi materiały wideo, jak również standardowymi plikami wideo w najpopularniejszych formatach.

Lista wspieranych formatów:
nośniki DVD/Blu-ray; foldery z filmami DVD/Blu-ray; *.3g2; *.3gp; *.3gp2; *.3gpp; *.amv; *.asf; *.avi; *.bin; *.cue; *.divx; *.dv; *.flv; *.gxf; *.iso; *m1v; *.m2v; *.m2t; *.m2ts; *.m4v; *.mkv; *.mov; *.mp2; *.mp2v; *.mp4; *.mp4v; *.mpa; *.mpe; *.mpeg; *.mpeg1; *.mpeg2; *.mpeg4; *.mpg; *.mpv2; *.mts; *.mxf; *.nsv; *.nuv; *.ogg; *.ogm; *.ogv; *.ogx; *.ps; *.rec; *.rm; *.rmvb; *.tod; *.ts; *.tts; *.vob; *.vro; *.webm; *.wmv

dcgJ5Sh.png


DVDFab Player odtwarzacz Blu-ray o dużych możliwościach

A8tmvyS.png


DVDFab Player Pro jest potężnym narzędziem do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości Blu-ray na ekranie komputera. Dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom unikniemy konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania do odtwarzania filmów na Blu-ray. Pozwala na oglądanie filmów w najwyższej rozdzielczości bez względu na to czy są to filmy 2D czy 3D oraz czy odtwarzamy film z płyty, pliku ISO czy folderów Blue-ray. Warto podkreślić że mamy przy tym bardzo dobre wsparcie dla systemu Audio ((DTS HD Master Audio oraz Dolby True HD Audio) . Oczywiście oprogramowanie służy nie tylko do oglądania filmów Blue-ray ale także do odtwarzania DVD oraz innych plików wideo.
FBdTB11.png

Zobaczymy zatem jak używać oprogramowania dostarczanego przez DVDFab aby cieszyć się pełnia możliwości jaką oferuje odtwarzacz.

Krok 1
Zainstaluj i uruchom DVDFab Media Player
DVDFab Media Player to lekki program, który można łatwo pobrać i zainstalować na komputerze. Po zakończeniu instalacji, kliknij dwukrotnie jego ikonę na pulpicie, aby go uruchomić.
Krok 2

Gdy mamy już zainstalowany odtwarzacz warto wybrać kilka ustawień według naszych preferencji. W tym celu w prawym górnym rogu wybieramy z menu zakładkę Ustawienia.

Krok 3
Otwieranie filmu Blu-ray
o7n90Ve.jpg

Na środku okna programu klikamy w przycisk ‘Otwórz…’ aby odnaleźć lokalizacje filmu i otworzyć go w programie.
Gdy mamy włączony program i włożymy płytę Blu-ray do napędu pojawi nam się ikona bezpośrednio w interfejsie programu, która możemy kliknąć aby załadować film z włożonej do napędu płyty.
08ZJohs.png

Wybór trybu odtwarzania Blu-ray

Przed wyświetleniem filmu należy wybrać tryb odtwarzania. Do wyboru mamy dwa tryby odtwarzania: Tryb szybki i prosty oraz Tryb pełnej nawigacji. Tryb prosty pozwala odtwarzać film w wygodny sposób, natomiast tryb pełnej nawigacji daje dostęp do menu nawigacji filmu Blu-ray.

mu0Ru3u.png


yRahRI0.png


Sterowanie i ustawienia podczas odtwarzania.
Gdy film jest odtwarzany, można kontrolować odtwarzanie i wybrać kilka ustawień za pomocą kilku kliknięć myszką w interfejsie. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem na interfejsie programu i wybrać odpowiednie ustawienia, które nas interesują.

HEVC Player

Czy ktoś słyszał o formacie HEVC? Jeśli nie to powinien wiedzieć, że ten właśnie format ma zastąpić używany obecnie format AVC wykorzystywany do kodowania filmów np.: w kamerach wideo. Twórcy nowego formatu zapewniają o wyższej skuteczności takiej metody kompresji i o lepszych parametrach obrazu. Co jednak po tych unowocześnieniach jak nie będzie dobrego playera? I tutaj z pomocą przychodzi DVDFab Player który ma zaimplementowaną funkcję umożliwiającą odtwarzanie filmów w tym właśnie formacie.

A o to kilka wskazówek jak odtwarzać filmy zakodowane w formacie HEVC.

1) Pobieramy i instalujemy DVDFab Media Player 2
2) Uruchamiamy aplikację, klikając dwukrotnie na skrót umieszczony na pulpicie i otwieramy plik wideo w formacie HEVC. Użytkownik może także przeciągnąć plik na okno programu aby uruchomić film.
3) Gdy rozpocznie się odtwarzanie, można kontrolować proces odtwarzania przy użyciu menu kontekstowe dostępnego z poziomu prawego klawisza myszki, klikając na ekranie odtwarzania.

k1BIb5C.png


Na chwilę obecną format HEVC nie jest powszechnie wykorzystywany. Jednak zgodnie z przewidywaniami ekspertów branży IT i przemysłu filmowego powinien on w niedługim czasie zastąpić powszechnie używany formaty ze względu na dużą wydajność i jakość obrazu.
Dlatego warto zacząć używać DVDFab Player aby być przygotowanym na nowości. Wtedy płynnie przejdziemy w świat nowych standardów wytyczanych przez branżę przemysłu filmowego.

Podsumowanie

Na początku używania można powiedzieć że DVDFab Player Pro niczym nie wyróżnia się na tle płatnej oraz darmowej konkurencji. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej funkcjom i możliwościom tego odtwarzacza dostrzeżemy solidny produkt dla wymagających użytkowników. Jeżeli ktoś często ogląda filmy DVD i Blu-ray na komputerze lub korzysta z najnowszych rozwiązań jakie są w branży filmowej z całą pewnością doceni DVDFab Player w wersji Pro. Dlaczego? Dlatego że daje duże możliwości i jest odtwarzaczem który daje możliwość oglądania filmów wymagających mniej znanych kodeków, które choć obecnie mało popularne w przyszłości zastąpią obecnie używane. W takim wypadku zmiana dla użytkowników DVDFab Player będzie nawet nie odczuwalna. Ponadto mimo dużej funkcjonalności została zachowana estetyka interfejsu. A to docenią wszyscy użytkownicy którzy chcą korzystać z profesjonalnego programu, a nie z programu który wyglądem ma nadrobić niedociągnięcia programistów.
W jednym zdaniu recenzja DVDFab Pleyer Pro może brzmieć: DVDFab Player Pro to lekki, prosty ale jednocześnie bardzo rozbudowany program o estetycznym wyglądzie z bardzo dobrym wsparciem dla najnowszych rozwiązań, które w przyszłości zastąpią obecnie popularne. Użytkownik wybierając dziś DVDFab Player Pro będzie miał odtwarzacz, który nie zawiedzie go w przyszłości bo będzie mógł korzystać z najnowszych rozwiązań używanych w przemyśle filmowym.
 

dinosaur07

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
125
Reakcje/Polubienia
300
Thanks for the excellent review. It made me install the software. :)
 
Do góry