Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 itp

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
Witam,

sprawa dotyczy powszechnie stosowanego ostatnio blokowania adblocka w playerach video na stronach www, głównie wp.pl i o2.pl oraz SILVER_LIGHT_PLAYER = "

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
po otworzeniu strony widać jedynie kod błędu (error 10, 13 itp, wyłącz adblock by obejrzeć materiał), niestety pomimo wyłączenia adblocka , zresetowania przeglądarki, usunięcia wszystkiego co się da z kompa, nie da się uruchomić video- ciągle ten sam błąd.
W IE11 (bez adblocka) problem ten jest identyczny jak na pozostałych przeglądarkach tzn. piękny czarny ekran błędu, który już mnie dobija.

Przeglądarki: FF 33, Opera 12.17, IE 11, Flash 15.0, Java 8 SE, Windows 7, Adblock 2.2

Screen:

YsNY2kY.jpg


Ktoś ma jakiś patent na ten reklamowy syf i może to jakoś rozwiązać?
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - wszystkie

Te reklamy są zupełnie nieprzemyślane. Rozumiem fakt, że w zamian za jakiś materiał można wyświetlić użytkownikowi krótką reklamę/reklamy, ale puszczanie 1-minutowego bloku reklam (lub nawet dłuższego), gdy chcemy obejrzeć 20-sekundowe wideo, jest zwyczajnie irytujące. Dlatego już dawno temu skończyłem oglądać krótkie filmy na różnych portalach. Czasem jestem w stanie zrobić wyjątek gdy wiem, że materiał będzie dla mnie bardzo interesujący lub gdy jest dość długi, ale naprawdę rzadko.

Spróbuj odinstalować Adblock'a (nie napisałeś, czy to zrobiłeś), a potem ewentualnie zainstalować go ponownie. A na przyszłość polecam Adguard. Jest dużo lżejszy od Adblock'a (jest to odczuwalne), przy czym tak samo skuteczny, a może nawet lepszy.
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - wszystkie

kuba-xp napisał:
(...) A na przyszłość polecam Adguard. Jest dużo lżejszy od Adblock'a (jest to odczuwalne), przy czym tak samo skuteczny, a może nawet lepszy.
Potwierdzam, że AdGuard to bardzo fajne rozwiązanie, ale efekt działania jeśli chodzi o filmy i reklamy w nich jest dokładnie taki sam jak w AdBlocku. Tzn wywala dokładnie ten sam błąd ;) Niestety :pala
 
A

Anonymous

Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - wszystkie

Dokładnie, to samo jest przy korzystaniu z Ad Munchera
póki co, patentu na ominiecie tego problemu nie ma ( no chyba ze ktoś jest w stanie pozbyć się zupełnie programów do blokowanie reklam )... jak ktoś znajdzie to niech da znać
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - wszystkie

sprawdziłem wp komunikat znikną po wyłączeniu adblocka ''wyłącz blokowanie na...'' i zrobieniu reload page :jezyk
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - wszystkie

fluid napisał:
sprawdziłem wp komunikat znikną po wyłączeniu adblocka ''wyłącz blokowanie na...'' i zrobieniu reload page :jezyk
Czyli ominięcie problemu (komunikatu) działa, ale czy istnieje rozwiązanie problemu reklam? Bo rozumiem, że w ten sposób zwyczajnie godzimy się na wyświetlanie reklam w filmie... :zawsty
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - wszystkie

artoor napisał:
fluid napisał:
sprawdziłem wp komunikat znikną po wyłączeniu adblocka ''wyłącz blokowanie na...'' i zrobieniu reload page :jezyk
Czyli ominięcie problemu (komunikatu) działa, ale czy istnieje rozwiązanie problemu reklam? Bo rozumiem, że w ten sposób zwyczajnie godzimy się na wyświetlanie reklam w filmie... :zawsty

niestety samych reklam usunąć się nie da bo są wbudowane już w odtwarzaczu a blokując skrypt odtwarzacza blokuje się wszystko, nie ma osobnego skryptu do samych reklam
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2085
Reakcje/Polubienia
320
Miasto
Nagykutas
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

Ja mam ciągle kod błędu:10 i żadne wyłączanie czy odinstalowywanie Adblocka nie pomaga, o co tu chodzi z tym WP/O2-skim szajsem?
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

a co masz jeszcze z dodatków i jaka jest twoja konfiguracja

moja to firefox 32.0.3 i adblock 2.6.4 .
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2085
Reakcje/Polubienia
320
Miasto
Nagykutas
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

Dokładnie taka sama plus Disconnect i TrfficLight i nawet czysty Lis nie pomaga.
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

a adobe flash player tez masz ostatni ?

jeśli tak to spróbuj te opcje :

zainstaluj noscript i odblokuj skrypty :
wrzuta pl
wp.pl
wpimg.pl

oraz zainstaluj
shockwave player 12.1
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2085
Reakcje/Polubienia
320
Miasto
Nagykutas
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

Problem rozwiązałem przywracając system na ten sprzed kilku dni.
Podejrzewam, że to były wynikiem opisywanego wtedy problemu z syfem zainstalowanym w ikonach Lisa i IE, musiało się coś rozwalić, prawdobodobnie to co AdwCleaner wtedy wywalił. :dziwak
Przy okazji wywaliło mi ulubione zakładki z Lisa i musiałem ręcznie znowu je po kolei dodawać. :eek:
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

na przyszłość zrób sobie kopie zapasowa zakładek do pliku i przenieś na inna partycje i po sprawie w przypadku formatu, awarii czy czegoś jest jak znalazł :wariat
 

waldi

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
15 Wrzesień 2012
Posty
34738
Reakcje/Polubienia
61351
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

Bizon napisał:
Przy okazji wywaliło mi ulubione zakładki z Lisa i musiałem ręcznie znowu je po kolei dodawać. :eek:
Warto co jakiś czas robić kopie zakładek,by w razie awarii przywrócić je bez problemu.
Dla tych,którzy tego jeszcze nie robili:
Wchodzimy w historię/wyświetl całą historię/importowanie i kopie zapasowe/utwórz kopię zapasową.

Powstanie plik JSON ,z którego można przywrócić wszystkie zakładki.
 

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
Re: Dzięki reklamom nie obejrzysz żadnego video - Error 13 i

Wyłączenie adblocka, adguarga pomaga tylko zobaczyć na kilka sekund ekran odtwarzacza bez czarnego tła, później znowu lipa, więc to nie to.
Flash Player ostatni, No script - nie mam
Adblock 2.6.4 .
Blokowanie banerów 13.0.4.341 KIS S.Off Security 3
Shockvawe Player, czy inny shockwave - nie posiadam- tą funkcje spełnia flash player.

Wyłączyć muszę każdorazowo w KIS blokowanie banerów (ustawienia/centrum ochrony...)
niby to działa: wyłączenie w dodatkach FF blokowanie banerów i oczyw. Adblocka, ale na dłuższą metę to uciążliwe jest, czy możliwe jest rozwiązanie bardziej ergonomiczne i pozwalające na uruchomienie i palyera i powrót do poprzednich ustawień bez restartu przeglądarki ?.

IE 11 z wyłączonym komponentem KIS działa, Opera po wyłączeniu dodatku adblock Opera-nie działa.
 
Do góry