Dziwny problem z WinXP

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Witam
Opiszę zdarzenie które miało miejsce na moim kompku kilkadziesiat minut temu ....może ktoś podpowie co mogło być tego przyczyna
Podczas pisania info o nexusie i wciśnięciu przycisku ENTER ( w celu przestawienia kursora ) zawiesiła się strona PZD , następnie zaczęła się nieustannie odświeżać , migać ,w nowych kartach zaczęły otwierać się losowo różne posty ...generalnie przeglądarka poza wszelką kontrolą Po jakimś czasie jednak udało mi się ja wyłączyć ( dodam że lis w piasku z włączoną opcją automatycznego usuwania po wyłączeniu ) ...lecz to nie koniec ...zaczęły uruchamiać się różne programy ( one też poza wszelką kontrolą ) np notatnik otworzył się w 36 kopiach :dziwak ...wszystko mrugało , migało i kompek generalnie nie dał się kontrolować Po restarcie sytuacja się powtórzyła ...karuzela na maxa :dziwak
Pierwsza myśl ...wpadł syf ...ale jak ?? przez 2 wirtualizacje ( SD i Sbie )
Po restarcie podczas rozruchu system " piknął " ( czyli wszystko ok ) lecz podczas widoku napisu ZAPRASZAMY " piknął " jeszcze raz ...i to już jest dziwne :scratch
Dla pewności zbootowałem antyvirem ( czysto ) i po tym restarcie wszystko wróciło do normy ..dla jeszcze większej pewności sprawdziłem MBAMem i Hitmanem ( czysto )
Obecnie wszystko działa tak jak powinno ...lecz pytanie pozostaje ...co to było ??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25098
Miasto
Trololololo
...wszystko mrugało , migało
coraz bliżej święta, coraz bliżej święta, a tak na poważnie to może pobierałeś nowe aktualizacje do systemu ?? Jak nie to nie mam zielonego pojęcia co to może być.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
W przeciągu kilku ostatnich dni nic nie zmieniałem i nie pobierałem
coraz bliżej święta, coraz bliżej święta
mój kompek wyznaje buddyzm także święta nie powinny robić na nim wrażenia...no chyba że się nawrócił :p
 
A

Anonymous

To może coś mu najzwyczajniej w świecie odbiło i dostał głupawki. Ważne, że już wszystko dobrze Ci działa.
PS. A jaki to był pisk po napisie "zapraszamy" krótki, długi, ciągły, przerywany? A i napisz jeszcze proszę jaki masz BIOS
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Bios AMI
Na " zapraszaniu " był 1 krótki
1 krótki - wszystko w porządku.
2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM
:scratch
U mnie były to dwa piknięcia jedno na początku a drugie podczas zapraszania
 
A

Anonymous

Na chwilę obecną wydaje mi się, że to był chwilowy wybryk Twojego komputera. Jeżeli sytuacja więcej się nie powtórzy to znaczy, że miałam rację ;))
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
szkoda Olu że nie miałaś racji :(
Dziś znowu to samo ...na kompie karuzela jw ( doszło do tego jeszcze samoczynne przechodzenie w stan wstrzymania ) i system całkowicie poza kontrolą ...lecz pojawiły się nowe fakty
Po restarcie słychać szybkie pukanie ( ok 10-12 krótkich puknięć w czasie 2-3 sekund ) w okolicy dysku ....? na 100% nie jestem pewien czy w dysku , ponadto dodatkowy sygnał dźwiękowy ( bios AMI ) w trakcie wyświetlania ekranu - zapraszamy - , po odłączeniu myszy pukanie nadal słychać lecz za pomocą klawki system reaguje normalnie , następnie po podłączeniu myszy i restarcie pukanie zanika i system działa jak nówka :dziwak ...normalnie czarna magia
 
Do góry