1.
A) Czy zaszczepieni rzadziej zarażają?...
....tłumaczy Maciej Roszkowski, reumatolog, popularyzator wiedzy na temat COVID-19.

B)Czy zaszczepieni krócej zakażają również w przypadku Omikronu?...- Czekamy cały czas na dane...podkreśla naukowiec.

2.
Editor’s Note: This letter was published on December 1, 2021, at NEJM.org.
CORRESPONDENCE
Viral Dynamics of SARS-CoV-2 Variants in Vaccinated and Unvaccinated Persons
TO THE EDITOR:...

Nie, to WCALE NIE jest wywiad... i nie, to wcale NIE jest list do redakcji...
Nie widzę w tytule nazwisk Roszkowski czy Rzymski a widzę zaszczepieni. Nie widzę własnych poglądów lekarzy a przekaz płynący z badania. Nic się nie zmieniło, to nie wywiad.

Co do drugiego, to nie siej zamętu. Nie pisaliśmy o formie, tylko o treści przekazu
Wlasnie tego oczekiwalem: linka do wyniku badan. Przeprowadzonych przez SPECJALISTOW w temacie. IMHO: opinia odnosnie codavidka wyraznoa przez specjaliste neonatologa nie ma wagi wiekszej niz opinia pracownicy/klientki Dzielnicowego Magla Wojewodzkiego Nr 8 przy Urzedzie Marszalkowskim Wojewodztwa Wachockiego. Zabraklo.... (ale to nie jest Twoja wina, ostatnio media maja jakas dziwna manie jednostronnosci, nieomal mam wrazenie ze ktos placi za jednostonna narracje) wypowiedzi SPECJALISTY.
i powtórzę: to jest badanie a właściwie jego podsumowanie, sedno publikowane w NEJM
 
Nie widzę w tytule nazwisk Roszkowski czy Rzymski a widzę zaszczepieni. Nie widzę własnych poglądów lekarzy a przekaz płynący z badania. Nic się nie zmieniło, to nie wywiad.

Co do drugiego, to nie siej zamętu. Nie pisaliśmy o formie, tylko o treści przekazu

i powtórzę: to jest badanie a właściwie jego podsumowanie, sedno publikowane w NEJM
Coz, szkoda ze czytasz tylko tytuly. Co do drugiego, to jest to List do Kasi.

PS: wlasnie przyznalem Ci racje w innym temacie. Chwile zajmie ale... powinno juz byc lepiej :)
 
PS: wlasnie przyznalem Ci racje w innym temacie. Chwile zajmie ale... powinno juz byc lepiej :)
Poniewaz nie lubie zostawiac niespelnionych obietnic, zaplacilem dwom kolegom z kashtan IT dicvision ktorzy pomogli poprawic moje posty ofd stycznia 2018 tak, aby spelnialy Twe, o Pani, standardy.
Jezeli ktorys z uzyszkodnikow niniejszego forum chcialby uzyskac porade lub pomoc - prosze zwracajcie sie przez PW albowiem moje publiczne wypowiedzi na jakikolwiek wiecej niz jeden temat spotykaja sie z alergiczna reakcja na karmelki, snikersy i inne marsy.Jak sie zaloguje to przeczytam, choc... jak pisalem w jakims tam poscie: najzupelniej mozliwe jest logowanie sie wieloma kluczami yubikey do jednego konta wiec upraszam o ostroznosc i uwage z kim rozmawiacie. Ja leniwy jestem z natury wiec wylaczenie/wlaczenie (Z ustawieniem od nowa 2FA) moze mi chwile zajac.

Jszcze raz najszczerzej przepraszam za offtop, ale nie bede sie wypowiadal w innych watkach nie wolany przez kogos i nie autoryzowany tamze przez czlonkinie (czlonkowne???) Administracji.
 
Poniewaz nie lubie zostawiac niespelnionych obietnic, zaplacilem dwom kolegom z kashtan IT dicvision ktorzy pomogli poprawic moje posty ofd stycznia 2018 tak, aby spelnialy Twe, o Pani, standardy.
Jezeli ktorys z uzyszkodnikow niniejszego forum chcialby uzyskac porade lub pomoc - prosze zwracajcie sie przez PW albowiem moje publiczne wypowiedzi na jakikolwiek wiecej niz jeden temat spotykaja sie z alergiczna reakcja na karmelki, snikersy i inne marsy.Jak sie zaloguje to przeczytam, choc... jak pisalem w jakims tam poscie: najzupelniej mozliwe jest logowanie sie wieloma kluczami yubikey do jednego konta wiec upraszam o ostroznosc i uwage z kim rozmawiacie. Ja leniwy jestem z natury wiec wylaczenie/wlaczenie (Z ustawieniem od nowa 2FA) moze mi chwile zajac.

Jszcze raz najszczerzej przepraszam za offtop, ale nie bede sie wypowiadal w innych watkach nie wolany przez kogos i nie autoryzowany tamze przez czlonkinie (czlonkowne???) Administracji.

@spamtrash dziękuję Ci za Twój czas, wiedzę i zdolność do zmiany poglądów (patrz temat "Koronawirus") ;) co mnie cieszy bardzo - jednak wolałbym życząc tego każdemu a więc i sobie, aby tego typu zmiany miały miejsce w innych okolicznościach - bo to trudna sztuka.
Śledziłem Twoje wpisy w różnych tematach, choć język którym się posługujesz nie raz mnie nawet irytował, czemu dałem wyraz w jednym z wpisów. Rozumiem oczywiście dlaczego tak a nie inaczej, jednak to w z pewnością w znacznym stopniu nie jednej osobie utrudniało odbiór tego co miałeś do przekazania zwłaszcza, że zdolność - ujmę to tak - właściwego czytania jest dziś ogólnie panującym problemem. Dlatego tak łatwo jest tym którzy mają jakąś tam władzę, bezkarnie i w sposób niezauważalny kłamać i manipulować.
Cieszę się jednak z tego, że - przynajmniej na razie - ten temat pozostawiłeś "otwartym". Nie wiem czym kierowałeś się dokonując akurat takiego wyboru ale IMHO to jest najważniejszy obecnie temat przy którym wszystkie inne - choć ważne jak np. te odnoszące się do bezpieczeństwa w sieci etc. - najzwyczajniej tracą na znaczeniu gdy zdamy sobie sprawę co za tym stoi. Dziękuję Ci również i za to. Ze smutkiem jednak zdaję sobie z tego sprawę - a mój smutek nie jest bezpodstawnym co widać i słychać - że to co i tu próbujesz pokazać, zdecydowanej większości w niczym nie pomoże. Mało tego, zazwyczaj - patrząc na historię ludzkości - kończy się to tak jak w wielu przypadkach (vide G. Bruno i cała masa większych i mniejszych "przypadków", aż po jakąś tam wiejską babinę - zielarkę, która za dużo wiedziała bo ktoś ozdrowiał a światłej elicie jaśnie panującego kościoła rzymsko - katolickiego było to nie na rękę). Myślę że musisz być tego świadomym nie mniej jednak o tym wspominam mając nadzieję, że już po dokonanym fakcie chociaż ten ślad pozostanie.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam życząc Ci zdrowia.
 


Wiedział że takie dane przyjdą więc ogłosił łagodzenie obostrzeń a teraz powie "sorry, taki mamy klimat" i przedłuży obostrzenia :sarkazm

Nawet jak tak nie było to przeciwnicy tak powiedzą. :)
 
Nie wiem czym kierowałeś się dokonując akurat takiego wyboru ...
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam życząc Ci zdrowia.
1. Tym ze otrzymalem zarzut od Administratora o to ze sie wypowiadam w innych tematach (vide: "ekspert od wszystkiego"), a istnieje przeciez zapis w Regulaminie ze Administrator ma zawsze racje.
2. Wzajemnie
 
Nie żyje czeska piosenkarka Hana Horká. Jak informują media, wokalistka folkowego zespołu Asonance celowo zakaziła się koronawirusem, żeby nie musieć się szczepić i uzyskać status ozdrowieńca. Zmarła w niedzielę w wieku 57 lat. Jej syn za śmierć matki obwinia antyszczepionkowców.
 
Back
Do góry Bottom