ESET NOD Antyvirus i Smart Security - wersje stabilne

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
ESET NOD32 Antivirus 5.0.93.0
ESET Smart Security 5.0.93.0
New features:

Host-Based Intrusion Prevention System (HIPS) - blocks unauthorized changes by programs.

ESET Live Grid - cloud-powered reputation system allowing for faster, more accurate malware detection and prevention of false positives.

Removable Media Control – system for preventing malware infection from USB flash drives, CDs and DVDs, etc. Supports creation of rules based on specific media parameters.

Gamer Mode - suspends pop-up notifications, scanning and scheduled tasks while playing.

Shutdown after scanning - your computer can now shut down automatically as soon as an on-demand scan has completed

Transparent IMAP/IMAPS scanning - besides POP3/POP3S, email received via IMAP/IMAPS is now checked independently from the email client used

Other minor improvements and fixes
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

TurboDymoMan

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
126
Reakcje/Polubienia
0
ESET wg mnie się strasznie opuścił... Jego lekkość to tylko stereotyp, nic nie oferuje, czego inni nie mają, HIPS to atrapa na standardowych ustawieniach. A prędkości rozwoju nie muszę komentować. Kaspersky ma HIPSa już 2 lata, a teraz dopiero wchodzi HIPS w ESEcie jsko "super nowość, znów prowadzimy ranking"

Tak naprawdę nie spotkałem osoby, która używa ESEta. Chyba, że w mojej szkole. Ale tam też już zmienili na f-secure, bo ESET tak zamulał biedne stare komputerki, że szok...


Wiem, strasznie "anty-fansko", ale jest jak jest. ESET słabo wypada przy F-secure, Pandzie, Nortonie czy Kasperskyemu.
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Czyli nie opłaca się instalować nowe dzieło Eseta:)

Kaspersky ma HIPSa już 2 lata

Nie 2 a już 4 :) tym większy cios dla Esetka.
 

busiu123

Wygadany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
85
Reakcje/Polubienia
0
eset wcale nie jest taki slaby. Testy pokazuja co innego i napewno panda jak i f-secure sa od niego bardziej obciażające
 
A

Anonymous

Likwis napisał:
Czyli nie opłaca się instalować nowe dzieło Eseta:)

Oczywiście, że się opłaca instalować, bo ile ludzi tyle opinij, dlatego najlepiej samemu wyrobić sobie zdanie o danym produkcje :)

Ja osobiście Eseta polecam, jest naprawdę dobry
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
bo ile ludzi tyle opinij, dlatego najlepiej samemu wyrobić sobie zdanie o danym produkcje
Dokładnie :)
 

TurboDymoMan

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
126
Reakcje/Polubienia
0
e, komuś f-secure zamula? To musi mieć 20letniego kompa chyba, normalnie to jest najlżejszy pakiet jaki W życiu widziałem. ESET zamulał w szkole :) Nie wierzę, że eset jest lżejszy od fsecure, podajcie mi jakieś testy, bo nie mogę znaleźć. :)

Może i dobry, ale na pewno nie lepszy od konkurencji. Co ma on takiego, że pokonuje konkurencje? To po prostu normalny pakiet dla normalnego usera, może i bym kupił, ale nie za tą cenę... max 50 zeta bym dał za NODa, a Smarta bym w ogóle nie ruszył, bo za tą cenę to nic nie oferuje.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
TurboDymoMan napisał:
e, komuś f-secure zamula? To musi mieć 20letniego kompa chyba, normalnie to jest najlżejszy pakiet jaki W życiu widziałem. ESET zamulał w szkole :) Nie wierzę, że eset jest lżejszy od fsecure, podajcie mi jakieś testy, bo nie mogę znaleźć. :)
Pamiętaj jednak o tym że co system to dany program inaczej "chodzi".
 

polak900

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
558
Reakcje/Polubienia
0
dokładnie ja mam starego pieca z 1 gb ramu i powiem szczerze że miałem problem z ustawieniem dobrej obrony
ale znalazłem DWPF i dołożyłem Avirę + KS free
i uważam że jest to lekki zestaw jak na tak słabą maszynę jak moja

co do eseta można go spokojnie instalować, ale nie warto go kupować. (jest to moje zdanie)
Fsecure na moim sprzęcie niestety zwalniał niemiłosiernie, ale już wiemy dlaczego
nie ma zamiaru rozbudowywać kompa dla samego antywirusa, poza tym nie używam już tak często pc
 

krakowiak25

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
154
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Kraków
Ja nie moge aktywować wersji próbnej nie wiem co jest nie tam. Ciągle
ze aplikacja nie aktywowana jest ;/
 

busiu123

Wygadany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
85
Reakcje/Polubienia
0
to szukaj lepiej turbodymomenie;D Taki szybki jestes w tv to pewnie szybko poszukasz:D. wujek google tobie pomoze. Wystarczy ze wejdziesz na stronę eset.com:D.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
ESET SS jest jednym z najlżejszych pakietów (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
). Wracając do niektórych nowości w tej wersji pakietu to wg mnie HIPS powinien być domyślnie ustawiony w trybie interaktywnym z elementami automatycznymi, a w wyborze odpowiedniego działania użytkownikowi mógłby pomagać wynik z chmury reputacji dla procesu który wywołuje modyfikacje. Nowe technologie to jedno, ale ich inteligentne użycie jest też bardzo ważne, o ile nie najważniejsze.

Wyniki CLT (HIPS w trybie interaktywnym):
290/340

H6yhw.png

zAJlR.png

fJBug.png


Po zmianie działania zapory w tryb interaktywny ESS5 zalicza jeszcze jeden test związany z DNS i uzyskuje wynik
300/340:

wJIEQ.png
 
A

Anonymous

Włączając w Esecie blokade rodzicielską i filter "Usługi Biznesowe"robi nam sie z tego całkiem dobry bloker reklam!
 
Do góry