F-Secure TOTAL Security and Privacy - opis

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
BloOeiP.jpg



F-Secure Total Security and Privacy
to pakiet który zawiera F-Secure SAFE oraz F-Secure FREEDOME. Pierwszy z nich to kompletne oprogramowanie do zabezpieczenia komputera. F-Secure FREEDOME jest natomiast programem VPN który pozwala na anonimowe sufowanie po sieci.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Podstawowe informacje :
Oficjalna strona programu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Producent: F-SECURE
Licencja: trial(można testować program przez 30 dni)
Język polski: dostępny
Cena licencji (z oficjalnej strony programu):
k41Dad2.jpg


------------------------------------------------------------------------------------------------

Przed rozpoczęciem korzystania z pakietu F-Secure total security and privacy należy utworzyć konto w serwisie F-Secure. Po utworzeniu konta na stronie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

można się zalogować:
lg678Eh.jpg



Jeżeli chodzi o pakiet F-Secure SAFE to zachęcam się do zapoznania z moim opisem tego programu w którym zostały przedstawione możliwości programu:
http://programyzadarmo.net.pl/threads/f-secure-safe-opis.28704

W kolejnym oknie kreator prosi nas o podanie nazwy dla naszego urządzenia. U mnie domyślnie było to Windows PC.
5QylhQ1.jpg


Teraz można przejść do samej instalacji pakietu, przy tym okienku można odznaczyć opcję wysyłania danych do usługi Security Cloud.
L7UJHgY.jpg

Instalator pobierze i zainstaluje niezbędne składniki.
Żeby zainstalować program FREEDOME trzeba zalogować się na swoje konto F-Secure tak jak poniżej i kliknąć Zainstaluj aplikację FREEDOME. Rozmiar paczki instalacyjnej to niecałe 40 MB.
t7xRU2V.jpg



6ir7cKw.jpg

1hgYOv5.jpg


Po instalacji również tak jak w przypadku F-Secure SAFE trzeba zalogować się na swoje konto F-Secure.
64JndG1.jpg


------------------------------------------------------------------------------------------------
Przejdźmy zatem do prezentacji F-Secure FREEDOME

Z VPN od F-Secure korzystam pierwszy raz. Poniżej odnośnik do oficjalnej polskiej strony:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Interfejs programu bardzo mi się podoba. Jednym kliknięciem (na środkowy przycisk) możemy włączyć ochronę, wtedy przycisk się zmienia i informuje nas, że ochrona aktywowana.
2WGR3ml.jpg

po lewej stronie program informuje nas o dotychczasowej ilości ruchu chronionego , natomiast po prawej stronie widzimy ile szkodliwych witryn oraz ile prób śledzenia zostało zablokowane.

Na dole widzimy informację o lokalizacji serwera z którym się łączymy, u mnie domyślnie jest to serwer niemiecki. Klikając na ten przycisk z lokalizacją otworzy się okno gdzie będziemy mogli wybrać ręcznie jeden z dostępnych 27 lokalizacji ( z europy jest dostępne 14 lokalizacji, Ameryka Północna 9 lokalizacji, Azja - 3 i jeden serwer w Oceanii.
8fVx8CZ.jpg

Ponadto fajnym dodatkiem jest to że łącząc się z danym serwerze widzimy jego fizyczna lokalizacji na grafice. Co ciekawe jest dostępny jeden serwer w Polsce, a dokładniej w Warszawie.


OCHRONA PRZEGLĄDANIA
jJf1UkG.jpg

Klikając na drugą zakładkę po lewej stronie przechodzimy do ochrony przeglądania. Funkcja ta ochrania przed witrynami, które mogą zawierać złośliwy kod lub które mogą wykraść nasze ważne dane np. numery kart kredytowych czy hasła.
W tej zakładce możemy aktywować bądź dezaktywować ochronę przeglądania a ponadto program informuje nas ile szkodliwych witryn zostało zablokowane.


OCHRONA PRZED ŚLEDZENIEM
PDWHR3U.jpg

Ta funkcja z kolei zapewnia prywatność podczas sufrowania w Internecie. Podczas gdy użytkownik wchodzi na stronę która próbuje go śledzić, FREEDOME ukrywa jego prawdziwy adres, blokuje śledzące pliki cookie oraz blokuje wysyłanie informacji do witryn zbierających dane.

PRYWATNE WYSZUKIWANIE
gixx7dq.jpg


Po kliknięciu na przycisk Pokaż mi jak zostaniemy przekierowani na poniższą stronę:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Można ustawić wyszukiwarkę F-Secure Search jako domyślną.
xd2jHDE.jpg



TRACKER MAPPER
RfXwarm.jpg

Informacje o tej funkcjonalności widoczne są na powyższym zrzucie. Żeby funkcja ta mogła zostać aktywowana muszą być włączone także Ochrona przed śledzeniem i Ochrona przeglądania.
sYqRqcw.jpg




USTAWIENIA
1dZ0a9O.jpg

W tym oknie rzecz jasna możemy określić najważniejsze ustawienia programu FREEDOME. Przede wszystkim możemy określić czy program ma byc uruchamiany przy starcie systemu, czy FREEDOME ma być automatycznie aktywowany również przy starcie oraz można włączyć powiadomienia dotyczące połączeń.

Podczas instalacji wybrany został jerzyk polski więc jest on teraz językiem domyślnym. Do wyboru jest sporo innych pakietów językowych.

O anonimowych statystykach wspomniałem na początku.


SUBSKRYBCJA
r3cLThR.jpg

W tym oknie możemy zarządzać subskrypcją na nasz program.


POMOC
uq3Wv28.jpg

W razie jakichkolwiek problemów z działaniem FREEDOME można zwrócić się do pomocy technicznej. Poniżej bezpośredni link do Supportu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dodatkowo można także wystawić opinię o programie (wymagany jest zainstalowany i prawidłowo skonfigurowany klient poczty)

------------------------------------------------------------------------------------------------
Tradycyjnie na zakończenie - podsumowanie. Podobnie jak w przypadku F-Secure SAFE program oceniam pozytywnie. Z tego co się dowiedziałem nie są przechowywane żadne dzienniki o połączeniach ustanowionych przez usługę VPN do adresów zewnętrznych. Interfejs programu jak dla mnie jest bardzo przyjazny. Liczba serwerów jest przyzwoita. Do najlepszych VPN'ów trochę brakuje jednak uważam, że F-Secure FREEDOME to bardzo ciekawy program zapewniający bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie. Podczas testowania nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem F-Secure FREEDOME. Już wkrótce użytkownicy PZD będą mieli okazję zdobyć roczne licencje na ten bardzo fajny pakiet - F-Secure TOTAL Security and Privacy.

ps.
Jest to moja pierwsza recenzja na "nowym" PZD więc proszę wybaczyć jakiekolwiek niedociągnięcia ;)
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Dzięki za opis :friends:przeszcz:dziękuę
 
Do góry