Jaki router ADSL polecacie?

Status
Zamknięty.
A

Anonymous

Cześć Wszystkim,
mam do Was pytanie, jaki router ADSL polecacie, korzystam z neostrady ( mam dość liveboxa :bardzo zły ) i bardzo ważne jest dla mnie aby router ten posiadał opcje podziału łącza na kilka komputerów.
Na oku mam TP-LINK TD-W8901G ADSL, co o nim myślicie?

Chciałabym się zmieścić w kwocie do 150 zł
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !
Mój router : TP-Link TL-WR740N najniższa cena tego router jaką znalazłem to 56 zł
Dobry router u mnie sprawuje się bardzo dobrze mam go od około roku i sygnał jest w całym moim m3 a chyba także i u sąsiadów i w piwnicy :D

Link i info :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Tadek59 napisał:
Witam !
Mój router : TP-Link TL-WR740N najniższa cena tego router jaką znalazłem to 56 zł
Dobry router u mnie sprawuje się bardzo dobrze mam go od około roku i sygnał jest w całym moim m3 a chyba także i u sąsiadów i w piwnicy :D

Link i info :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A jak jest z podziałem łącza?

PS. Myślałam jeszcze o TP-Link TD-W8950N
 

JKCovers

Wygadany
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
51
Reakcje/Polubienia
0
Akurat posiadam TP-LINK TD-W8901G od kilku lat i jestem bardzo zadowolony, bardzo dobrze trzyma połączenie, nie resetuje się, ostatnio niechcący zalałem go piwem i działa nadal ;).

Ten router TP-Link TL-WR740N co poleca go Tadek59 nie ma modemu ADSL.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
JKCovers napisał:
Akurat posiadam TP-LINK TD-W8901G od kilku lat i jestem bardzo zadowolony, bardzo dobrze trzyma połączenie, nie resetuje się, ostatnio niechcący zalałem go piwem i działa nadal ;).

Ten router TP-Link TL-WR740N co poleca go Tadek59 nie ma modemu ADSL.

To prawda modem mam od mojego dostawcy internetu i do niego podłączyłem router nie mniej jest nie do zdarcia .
Chodzą na nim w moim mieszkaniu 3 laptopy i zero problemu a konfiguracja jest bardzo prosta , jeden z tańszych a przy tym wydajny router , ma oczywiście też zabezpieczone i szyfrowane łącze żeby ktoś się nie podpiął .

Polecam a specyfikacja jest pod linkiem który podałem.
:D
 

JKCovers

Wygadany
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
51
Reakcje/Polubienia
0
Tadek59 napisał:
To prawda modem mam od mojego dostawcy internetu i do niego podłączyłem router nie mniej jest nie do zdarcia .
Chodzą na nim w moim mieszkaniu 3 laptopy i zero problemu a konfiguracja jest bardzo prosta , jeden z tańszych a przy tym wydajny router , ma oczywiście też zabezpieczone i szyfrowane łącze żeby ktoś się nie podpiął .

Polecam a specyfikacja jest pod linkiem który podałem.
:D

Masz racje, może kupić też ten router, ale będzie potrzebować dodatkowo Sam modem ADSL z wejściem LAN np. taki Tp-Link TD-8840T, dopiero potem do niego będzie musiała podłączyć TP-Link TL-WR740N. Oczywiście to, jak i moje rozwiązanie jest bardzo dobre, tylko w przypadku twojego rozwiązania będzie miała w domu dwa urządzenia, zamiast jednego, ale to już wybór należy do olwu.
 

kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
Witam olwu.
Mam już 4 lata TP-LINK TD-W8910G ADSL zapłaciłem wtedy za niego 150 zł, jest troszkę lepszy od TP-LINK TD-W8901G , u mnie chodzi na nim 3 komputery i 2 laptopy na wi-fi , nigdy nie miałem z nim żadnych kłopotów ,wi-fi w trzy pokojowym mieszkaniu odbiera bardzo dobrze - polecam z czystym sumieniem .
Pozdrawiam.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
1 Jeśli musisz się zmieści w kwocie 150 zł i chcesz dobry podział łącza to będzie ciężko Firmowe oprogramowanie a w szczególności QoS to takie coś co jest ale nie działa jak należy :dziwak Co prawda tp link to dobry sprzęt - miałem kilka różnych egzemplarzy - ale firmowe oprogr. ma wiele braków Zamiast TP-LINK TD-W8910G sugerowałbym Ci Tp-Link TD-W8960N- ma szybsze radio ( N ) i ogólnie działa szybciej Czasem nie bierz Tp-Link TD-W8961ND bo to porażka Na firmowym oprogramowaniu nie zrobisz dobrego QoS`a wolałbym na kompku zainstalować coś w rodzaju NetLimitera i ładnie by śmigało
2 Moja sugestia : Uzbieraj trochę więcej kasy kup Tp-Link TL-WR1043ND ( radio N x3 , usb ) do tego modem adsl TP-LINK TD-8616 jak poznasz sprzęt to zainstaluj alternatywne oprogramowanie Gargoyle ( jest po polsku ) Po tych zabiegach sprzęt jest b. wysoce konfigurowalny i ma możliwości o których posiadacze zwykłych ruterków nawet nie wiedzą :klawik.
Tu masz emulatory routerów tp-link`a z firmowym oprogramowaniem popatrz co mają

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Opcja nr 2 tylko jeśli czujesz się na siłach i lubisz wyciskać ze sprzętu wszystko na co pozwala :hi
Jak już kupisz tp linka dajmy na to wymienionego TD-W8960N to pierwsze co trzeba zrobić to aktualizacja oprogramowania i też dobra sprawa - wymiana anten na silniejsze :ok
 

lanzone

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
149
Reakcje/Polubienia
0
Co do TP-LINK TD-W8901G mogę dorzucić kilka słów. Jestem szczęśliwym jego użytkownikiem od około 2 lat. Największą zaletą jest chyba stabilna praca, nie zdarzyło mi się, żebym musiał go ręcznie restartować z powodu zawieszki, generalnie skonfiguruj i zapomnij. Jest to model budżetowy, więc nie ma się co spodziewać jakiejś szczególnej wydajności lub zaawansowanych opcji, a opcja QoS niby istnieje w menu lecz, przynajmniej ja nie dałem rady jej skonfigurować do jakiejkolwiek przydatności. Potwierdzam też słowa kolegi remool jeśli chcesz mieć wydajny sprzęt z mnóstwem opcji konfiguracyjnych, możliwością zmiany oprogramowania na alternatywne itp. to musisz przygotować się na większy wydatek. Ale ze swej strony zapewniam, że naprawdę warto, a jeżeli możesz się bez tego obejść to polecam wyżej wymieniony model. :)
 
A

Anonymous

Jeśli chodzi o moje zdanie, to ja posiadam router LinkSys WAG 120-N i jestem z niego strasznie zadowolony.
Lecz jeśli chodzi o router TP-LINK TD-W8901G ADSL, to sądzę że będzie to dobry zakup. Na tyle Tp-linki są fajne że można do nich dograć Pod-frimware który poszerza wiele możliwości routera. :) I konfiguracji, więc moim zdaniem będzie będzie to dobry zakup, jak do tej ceny. :)
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Jeszcze słówko :klawik. Jak wiadomo już niedługo czeka nas przejście na protokół IPv6 a z tego co wiadomo jeszcze nie wszystkie routery - wielu firm - go obsługują Rozwiązaniem może być aktualizacja oprogramowania routera przez producenta, w przypadku braku takowej można obudzić się z ręką w nocniku Pozostaje wtedy wgranie alternatywnego oprogramowania lecz nie wszystkie routery się do tego nadają - z tego co pamiętam to TP-LINK TD-W8910G ADSL nie ( ale może coś się zmieniło i tego nie wiem )
Jeśli zdecydujesz się na jakiś model sprawdź w specyfikacji czy obsługuje już IPv6 a jeśli nie to kontakt z producentem i pytanie czy przewiduje aktualizację softu mającą wprowadzić obsługę IPv6
Dla przykładu TP-LINK TD-W8920G ADSL niemal bliźniaczy model do TP-LINK TD-W8910G ADSL - ostatnia aktualizacja softu datowana na pierwszy kwartał 2010 roku a od tamtej pory cisza
Wybór nie jest prosty :szef
 
A

Anonymous

remool napisał:
Jeszcze słówko :klawik. Jak wiadomo już niedługo czeka nas przejście na protokół IPv6 a z tego co wiadomo jeszcze nie wszystkie routery - wielu firm - go obsługują Rozwiązaniem może być aktualizacja oprogramowania routera przez producenta, w przypadku braku takowej można obudzić się z ręką w nocniku Pozostaje wtedy wgranie alternatywnego oprogramowania lecz nie wszystkie routery się do tego nadają - z tego co pamiętam to TP-LINK TD-W8910G ADSL nie ( ale może coś się zmieniło i tego nie wiem )
Jeśli zdecydujesz się na jakiś model sprawdź w specyfikacji czy obsługuje już IPv6 a jeśli nie to kontakt z producentem i pytanie czy przewiduje aktualizację softu mającą wprowadzić obsługę IPv6
Dla przykładu TP-LINK TD-W8920G ADSL niemal bliźniaczy model TP-LINK TD-W8910G ADSL - ostatnia aktualizacja softu datowana na pierwszy kwartał 2010 roku a od tamtej pory cisza
Wybór nie jest prosty :szef

No tak, kurcze, o tym zapomniałam zupełnie, dzięki za przypomnienie o tym :dziękuję
no to teraz jest problem :(
 

Helios186

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Czerwiec 2012
Posty
3
Reakcje/Polubienia
0
Neo napisał:
Jeśli chodzi o moje zdanie, to ja posiadam router LinkSys WAG 120-N i jestem z niego strasznie zadowolony.

Ja także go posiadam i jestem z niego również zadowolony - jednak prawdą jest, że kupisz Linksysa i zapominasz, że masz router. ;) Nie dość, że prosty w obsłudze, to jeszcze bardzo dobrze wygląda - estetyka też jest bardzo ważna, jak to stoi na widoku. :wariat A od strony technicznej - mnie się w nim nic nie psuje, działa, jak marzenie, zasięg na plus. :jezyk
 
Status
Zamknięty.
Do góry