Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy...

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Przeglądając nasz dział Pogadanka o wszystkim i o niczym / Chat dopiero teraz zauważyłem, że nie ma tematu dotyczącego Filmów i Serial. Oczywiście jest temat śmieszne filmy ale... No właśnie na takie raczej do Kina nie chodzimy i nie oglądamy na DVD :p
Zatem otwieram nowym temat dotyczący Filmów i Seriali bo chyba każdy z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć jakiś ciekawy film. A nawet "nie chyba" ale na pewno lubimy oglądać filmy bo OXYGEN Thief non stop na czacie zapodaje nam jakieś nowości z gatunku Horrorów :)
Żeby nie była to jednak jałowa dyskusja, proponuję, aby każdy napisał dlaczego lubi konkretny film i jakie treści wnosi. Do jakich treści się odwołuje, jakiej filozofii (a tak, tak filozofi :p ), życia realnego czy historii odwołuje się reżyser i co chce przekazać widzowi :p
Farmer domyślam się, że zapodasz nam jakąś porządną analizę filmów (na którą liczę), a może i bajek (bo bajki też bierzemy pod uwagę bo w końcu mamy na forum Virugena) :p STAR WARS, jak przystało na "mistrza Jedi".
Dodatkowym elementem wypowiedzi może być odpowiedź na pytanie jakie błędy w filmach wychwyciliście, np.: czy zdarzyło się, że w filmie historycznym o średniowieczu było widać słupy elektryczne :p itp.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24582
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Ja lubię horrorki ale nie typu latajace flaki 3 :dziwak .Głównie to horrorki gdzie jest mało efektów specjalnych :dziwak .
blair witch project, dziecko rosemary, G.P 506, Ed Gain, Horroki połączone z "sajens fikszon", stare westerny, czarne komedyjki i dramaty bez szczęśliwego zakończenia połączone z thrillerem.Z seriali jedynie Świat Według Kiepskich.
 

tedii

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
235
Reakcje/Polubienia
5
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Temat fajny, rozszerzyłbym o aktorów ;)

Filmy np.: Pulp Fiction, Czarny kot biały kot, Malena (Monika jest rewela)
Seriale: Magia kłamstwa, South Park

raczej rzeczy komediowe, obyczajowe niż SF

pozdro
tedii
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

tedii napisał:
Temat fajny, rozszerzyłbym o aktorów ;)
...
Nic nie stoi na przeszkodzie :)
Możemy pisać tutaj i o aktorkach oraz aktorach, dlaczego uważamy, że dobrze zagrali, jak wyglądali, za co ich lubimy, a za co nie itd.
 

kamil10506

Bardzo aktywny
Dołączył
25 Czerwiec 2011
Posty
244
Reakcje/Polubienia
0
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Sherlock Holmes, Mroczny Rycerz, Skazany na Shawshank, Oceans Eleven, Sin-City miasto grzechu, Billy Eliot, zielona mila, Forrest Gump, Poranek Kojota, Chlopaki nie placza, TESTOSTERON :)
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

kamil10506 napisał:
Sherlock Holmes...
A który z filmów lub seriali konkretnie? Bo nakręcili ich trochę :p przez ostatnie lata ;) i dlaczego akurat ta wersja, a nie inna :??
 

kamil10506

Bardzo aktywny
Dołączył
25 Czerwiec 2011
Posty
244
Reakcje/Polubienia
0
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Ta najnowsza ;) Jest wyrąbista, bo:
1. Świetny soundtrack
2. Bardzo dobra gra aktorska
3. Kostiumy i efekty.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Z racji że trochę tego się oglądało już wspomnę tylko te popularne :
-seria Star Wars zwłaszcza te wcześniejsze Gwiezdne Wojny, Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi
-seria Indiana Jones
-Obcy
-Cube
-Ława Przysięgłych
-Stygmaty
-Pytanie do Boga
-horror Duch
-Sin City
-Kolekcjoner Kości
-Koszmar z Ulicy Wiązów i wiele innych
A z seriali leciał taki jeden za moich czasów był to Wilk i zając :D
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24582
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Pi, Darrena Aronofskiego, 12 Angry Men, Odmienne stany świadomości, Odyseja kosmiczna, Lśnienie , Mechaniczna pomarańcza i podobne.
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

FARMER napisał:
Szczerze mówiąc na mnie ten film nie zrobił wrażenia, wręcz przeciwnie zawiodłem się na nim, bo nie dowiedziałem się kto ten "sześcian" wybudował i po co, dlaczego tych ludzi w nim uwięziono. Później chyba nawet nakręcili drugi taki film o nazwie Hypercube.
Kontynuacja filmu z roku 1997. 8 obcych sobie osób pewnego dnia budzi się w tajemniczej komorze. Ta okazuje się być częścią olbrzymiego, najeżonego pułapkami sześcianu, w którym nie obowiązują normalne prawa fizyki...
Dlaczego nie lubię Cube i Hypercube, hmmm...
Chociażby z tego samego powodu o którym pisał autor tej recenzji:
Wydaje się, że scenarzyści (Sean Hood, Ernie Barbarash i Lauren McLaughlin) mieli pomysł na rozpoczęcie filmu, ale zupełnie wiedzieli jak go zakończyć. To, co przedstawili nam na końcu, nie dość, że nie odpowiada na żadne pytanie pojawiające się w historii, to jeszcze wprowadza dodatkowe zamieszanie.
Fabularnie "Cube 2" niestety rozczarowuje. Przez większą część projekcji obrazi "robi nam nadzieję", że wreszcie coś się wyjaśni, ale kiedy wreszcie docieramy do finału dostajemy przysłowiową figę.
Źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

ale zupełnie nie wiedzieli jak go zakończyć
To chyba zupełnie tak jak ze znanym serialem "Lost"
 

kamil10506

Bardzo aktywny
Dołączył
25 Czerwiec 2011
Posty
244
Reakcje/Polubienia
0
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

caxton napisał:
I like films about children. I have watched 'Akademia Pana Kleksa' in Polish :D
Haha :D Akademia Pana Kleksa is cool!
 

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Hello, ja najbardziej lubię seriale kryminalne - Criminal Minds i podobne (dobre jako ciekawa rozrywka przy kawie) oraz thrillery,przede wszystkim Siedem, Kolekcjoner kości, Psychoza, Milczenie Owiec(wszystkie z Hannibalem Lecterem) - czyli takie gatunki, gdzie jest ciekawa zagadka, a sprawcą jest człowiek, a nie jakiś "obcy", żywy trup, robot, etc.
Sporadycznie oglądam też amerykańskie komedie romantyczne - przeważnie! baaardzo przystojni aktorzy ;)
 
A

Anonymous

Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Ja jestem fanem S.Kinga, więc bardzo lubię wszelkie ekranizacje jego powieści. Z filmów polecam "Sztorm Stulecia", "Miasteczko Salem", "Otwarte okno", "Oko kota" (fajne trzy historyjki powiązane "osobą" kota :).
Z seriali oczywiście "Szpital Królestwo" (moim zdaniem najlepszy), "Marzenia i koszmary" oraz seria "Dead Zone" - "Martwa Strefa" - z tego co wiem to w Polsce wyszły 2 serie )obie mam :). Sezonów jak na razie wyszło sześć. Bez problemu można kupić np. na Allegro, nie mają jednak polskich napisów, więc się wstrzymuję.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24582
Miasto
Trololololo
Re: Jakie lubimy filmy, seriale i jakie ostatnio oglądaliśmy

Dzisiaj zarzucam The Maltese Falcon (1941) :D
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry