Kalendarz Adwentowy 2017

Viktor

Wygadany
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
89
Reakcje/Polubienia
62
WPS jak to Chińczyk lubi sobie dodać parę usług w autostarcie i parę niekoniecznych połączeń ze swoimi serwerami , ale można przecież poblokować. (...) W praktyce zostaje mi WPS Office i stwierdzam, że przez parę lat da się ciągnąć na promocjach od Kingosoft na wersje Premium.
Masz jakiś sprawdzonyy tutorial co i jak poblokować?
Promocje na wersje premium WPS office wcale nie są częste. Bardzo rzadko się u pojawiają, a wypatruję ich na tym forum bo WPS jest dobrym pakietem. Raz miałem wersję premium i dawno nie widziałem na nią promocji.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Blokuj po kolei wszystko co jest związane z programem i patrz czy będzie działał. Jak działa, to blokuj następną itd.
Ja jakiś rok temu z niego korzystałem i nie pamiętam jakie to były usługi które były niepotrzebne. Z tego wszystkiego chyba tylko dwie mają pozostać.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Siema :hi. Sam niedawno wrzucałem info o becie SoftMaker Office 2018. To co napisałem wtedy, że stylistycznie w końcu jest ładny i funkcjonalny, że ma wysoką zgodność formatów z Office oraz nijak nie da mu się dograć polskiego interfejsu i słownika (choć teoretycznie jest) podtrzymuję. Potestowałem i się pożegnałem, bo WPS dla mnie jest funkcjonalniejszy (m.in. z powodów, o których wspomniałeś, ale także z powodu obecności na wszystkich platformach). WPS jak to Chińczyk lubi sobie dodać parę usług w autostarcie i parę niekoniecznych połączeń ze swoimi serwerami , ale można przecież poblokować. Libre mi nie leży z powodu stylistyki interfejsu, chociaż NotebookBar daje pewne nadzieje. Apache OpenOffice fajny był na początku, krótko po tym jak Oracle przejął Sun Micorsystems, ale teraz to już umierający produkt. MS Office to wciąż bezdyskusyjny numer 1, ale że cena mi nie odpowiada, a za studenta nie zamierzam się podszywać. W praktyce zostaje mi WPS Office i stwierdzam, że przez parę lat da się ciągnąć na promocjach od Kingosoft na wersje Premium.
Ps. No tak było o Ashampoo... Ashampoo ma kilka dobrych produktów, ale Ashampoo Office - po prostu nie ma o czym gadać...

Masz jeszcze Polaris Office za darmo i 15gb chmurki. Co do ceny MS Office, że jest za wysoka to może i tak jest ale wolę dać za rok 160zł niż wydać ponad 100 za WPS Office. Można też przecież płacić co miesiąc 29zł czyli tyle samo co wydajesz na Live Gold.
A i tak zawsze będę się upierał, że w domowych warunkach wystarczy Office online za darmo. Jest Word, jest Excel, Powerpoint, Sway i OneNote. What else?
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Masz jakiś sprawdzonyy tutorial co i jak poblokować?
Promocje na wersje premium WPS office wcale nie są częste. Bardzo rzadko się u pojawiają, a wypatruję ich na tym forum bo WPS jest dobrym pakietem. Raz miałem wersję premium i dawno nie widziałem na nią promocji.
Za dwa dni ma być tutaj
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Masz jakiś sprawdzonyy tutorial co i jak poblokować?
Promocje na wersje premium WPS office wcale nie są częste. Bardzo rzadko się u pojawiają, a wypatruję ich na tym forum bo WPS jest dobrym pakietem. Raz miałem wersję premium i dawno nie widziałem na nią promocji.
Właściwie to te wersje nazywają się Personal (chociaż jak patrzę na swój pakiet to pokazuje Premium), ale ja nazywam w uproszczeniu Premium wszystkie wersje płatne programów, które pojawiają się na forum w promocjach. Z WPS nie jest tak źle, bo jak pojawia się w promocji to z rocznymi licencjami. Jak ktoś bywa często na forum to nie przegapi wystarczy złapać promkę raz na rok. Sprawdzonego tutorialu nie mam, ale robiłem tak jak pisał Jarom blokowałem procesy i połączenia sprawdzając, czy program się odpali. Jak z usługi ich chmury nie korzystam i nie aktualizuję programów z promocji, więc znalezienie tego procesu który odpowiada za sprawdzenie licencji nie powinno zająć dużo czasu.
Polaris Office mam konto. Pakiecik wygląda nowocześnie, ale to spory mankament kiedy do korzystania trzeba się ciągle logować i być online. Mi się wydaje, że z jego funkcjonalnością to trochę jedynie lepiej niż Dokumenty Google. Moim zdaniem to taki dość prosty pakiet, chociaż ładny.
Za dwa dni ma być tutaj
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Widzę, że ma być Business, więc pewnie znowu (jak ostatnio) na 3 m-ce. Z tego co pamiętam w styczniu ukazują się roczne wersje (mniejsza o nazwę) Premium lub Personal.
 
Ostatnia edycja:

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Właściwie to te wersje nazywają się Personal (chociaż jak patrzę na swój pakiet to pokazuje Premium), ale ja nazywam w uproszczeniu Premium wszystkie wersje płatne programów, które pojawiają się na forum w promocjach. Z WPS nie jest tak źle, bo jak pojawia się w promocji to z rocznymi licencjami. Jak ktoś bywa często na forum to nie przegapi wystarczy złapać promkę raz na rok. Sprawdzonego tutorialu nie mam, ale robiłem tak jak pisał Jarom blokowałem procesy i połączenia sprawdzając, czy program się odpali. Jak z usługi ich chmury nie korzystam i nie aktualizuję programów z promocji, więc znalezienie tego procesu który odpowiada za sprawdzenie licencji nie powinno zająć dużo czasu.
Polaris Office mam konto. Pakiecik wygląda nowocześnie, ale to spory mankament kiedy do korzystania trzeba się ciągle logować i być online. Mi się wydaje, że z jego funkcjonalnością to trochę jedynie lepiej niż Dokumenty Google. Moim zdaniem to taki dość prosty pakiet, chociaż ładny.

Widzę, że ma być Business, więc pewnie znowu (jak ostatnio) na 3 m-ce. Z tego co pamiętam w styczniu ukazują się roczne wersje (mniejsza o nazwę) Premium lub Personal.
Jest roczna ,więc nie jest źle :)
 

Viktor

Wygadany
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
89
Reakcje/Polubienia
62
Za dwa dni ma być tutaj
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Już jest. Pobrałem i zainstalowałem. Działa ładnie, ale niestety jest to wersja angielska pakietu, co może przeszkadzać osobom nieznającym dobrze tego języka lub przyzwyczajonym do języka polskiego.
Jest to wersja Premium aktywowana do 26 grudnia 2018, od bezpłatnego WPS Office różni się przede wszystkim wygodą - brak reklam i dostęp do szablonów dokumentów.
Co istotne:
- mogą skorzystać osoby, które już wcześniej korzystały z promocji WPS, ale okres poprzednich aktywacji minął (ja tak miałem i teraz mogę korzystać ponownie),
- klucza można spróbować do aktywowania posiadanego już pakietu WPS (ja tak zrobiłem, ale poza tym że uzyskałem status "aktywowany", to w praktyce nic się nie zmieniło i reklamy nadal były wyświetlane).
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Już jest. Pobrałem i zainstalowałem. Działa ładnie, ale niestety jest to wersja angielska pakietu, co może przeszkadzać osobom nieznającym dobrze tego języka lub przyzwyczajonym do języka polskiego.
Jest to wersja Premium aktywowana do 26 grudnia 2018, od bezpłatnego WPS Office różni się przede wszystkim wygodą - brak reklam i dostęp do szablonów dokumentów.
Co istotne:
- mogą skorzystać osoby, które już wcześniej korzystały z promocji WPS, ale okres poprzednich aktywacji minął (ja tak miałem i teraz mogę korzystać ponownie),
- klucza można spróbować do aktywowania posiadanego już pakietu WPS (ja tak zrobiłem, ale poza tym że uzyskałem status "aktywowany", to w praktyce nic się nie zmieniło i reklamy nadal były wyświetlane).
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
tutaj w postach masz spolszczenie ,które powinno działać nie testowałem ,ale mam zamiar w wolnej chwili.
Ja tam reklam nie mam ,ale też zaraz po aktywacji ubiłem wszystko co łączyło sięz netem po uruchomieniu wps.Jak chcesz ,żeby otwierało od razu dokument zamiast strony z szablonami czy innymi pierdołami to musisz w ustawieniach zmienić tools\options general and save wybrać start with new document. Istotne może też być to ,ze nadaj nie ma sortowania alfabetycznego w WPS Writer ,a w WPS Spreadsheets jest, co jest dość dziwne jak na płatny pakiet :)
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Trochę nie kumam po co instalujecie spolszczenia zamiast spróbować ściągnąć instalator multilanguage i wbić licencję. Kiedyś tak robiłem i przechodziło. Teraz nie sprawdzę, bo zwyczajnie przebiłem licencję nowym kluczykiem.
UMCP2I1.jpg
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Trochę nie kumam po co instalujecie spolszczenia zamiast spróbować ściągnąć instalator multilanguage i wbić licencję. Kiedyś tak robiłem i przechodziło. Teraz nie sprawdzę, bo zwyczajnie przebiłem licencję nowym kluczykiem.
UMCP2I1.jpg
Podałem link dla tych co zainstalowali już program ,a chcieliby mieć polski bez reinstalki.Dodatkowo na stronach jest nowsza wersja programu i nie wiem czy łapie klucz z tej promocji ,bo nie mam jak sprawdzić,a ten sposób działa .
 
Ostatnia edycja:

Viktor

Wygadany
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
89
Reakcje/Polubienia
62
1. Zainstalowałem instalatorem z giweełeja zgodnie z instrukcją (instalator tylko anglielski):

Step 1, Download WPS 2016 BUSINESS EDITION from the link below:
(...)
Step 2, Install the software and activate it with the License Key below:
(...)
Step 3, Enjoy the software! (It’s a 1-Year license.)

WPS został aktywowany w wersji Biznes na 1 rok.

2. Odinstalowałem i idąc za radą Zeno zainstalowałem wersję wielojęzykową.
3. Po uruchomieniu WPS skorzystał z aktywowanego już klucza i uruchomił się w wersji polskiej już jako aktywowany.
Zadziałało pomimo różnicy wersji między instalatorem z promocji a instalatorem wielojęzycznym aktualnie dostępnym na stronie producenta.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Sprawdziłem w sumie na drugim kompie i czysta instalacja nowszej wersji pl od producenta też przyjmuje klucz ,więc chyba jest po prostu na program nie na daną wersje jak to czasem bywa.
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5621
Reakcje/Polubienia
4117
Miasto
Polska
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

tam można ściągnąć wersję portable, jeśli ktoś nie lubi tak jak ja instalować, odinstalowywać, reinstalować, etc.
Wersja wyższa, pewnikiem beta. Aktywuje się giveaway-kluczem. Jak dodać pliki z polszczyzną, to program zmienia język bez problemu, łącznie z tezaurusem.
Aha. Jeszcze jedno. Zauważyłem, że pomimo wersji portable plik licencyjny, a jest to 'snld.dat' ląduje w folderze kingsoft/ProgramData.
I to jest chyba jedna jedyna upierdliwość jeśli chodzi o tę wersję portable przygotowaną jako 'free' przez znany portal Thumbapps. Przechodząc na inny komp trzeba wkleić folder z plikiem licencji.
Nie wiem jak jest w innych opracowaniach portable.
 
Do góry