Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włącza

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Cóż, wielka szkoda :/ No, ale nic będę szukał okazji dalej ;) Albo po prostu kupię leżaki magazynowe z gwarancją i będę miał spokój ;) Ten komputer co się sprzedał miał C2D, czy C2Q?
 
A

Anonymous

Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Nie pamiętam, a nie chcę skłamać.
Jak chcesz leżakowe z gwarą to ten jest za 1200 złoty;


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak Chcesz zerknij tutaj. Swego czasu wystawili kompa za 750 zł z procem i7. I nikt z nich nie zajarzył że sam proc był droższy niż ten komp :) Zamiast kupić, zadzwoniłem żeby się upewnić, i zaraz go wycofali.
Teraz nie widać nic ciekawego, ale to co chwila się zmienia, warto obserwować.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Z tego można by urwać z 100 zł ale jest na AMD


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Dzwoniłem spytać się o tego, niby sprzedany ale jest, za 550 tylko ma zepsutą kartę graficzną, płyta podobno Asusa P5KPL-AM ale ta kobieta zakręcona, jaki proc nie wie, trzeba by obadać jak by był jakiś facet, bo tak to nic konkretnego. W sumie chyba nie warto sobie tym głowy zawracać, bo za te pieniądze można trafić coś lepszego

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Hmm ja mam ceny wyższe jak patrzę po tych linkach. Jak się trafi fajna stacjonarka do 500 zł, to pewnie ją kupię. Na razie szukam ;)
 
A

Anonymous

Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Ceny Masz wyższe bo podałem Ci je już po utargowaniu.
Telefon stacjonarny mam po internecie, rozmowy w kraju, i praktycznie w całej Europie mam za darmo.
Stąd dryndnąłem co by utargować. Do nich można pisać też przez emalia lub GG.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Moja 80 idzie jednak pod młotek.

Ostatnio zainteresowałem się też dyskami SSD. Konkretnie ten:

1370458089_2.jpg


Myślę, że pod system i najważniejsze programy byłoby to idealne rozwiązanie. Koszt 215 zł to nie jakieś straszne pieniądze.

Zastanawiam się też nad dyskiem na plik wymiany i magazyn. Najważniejsze by był wręcz niesłyszalny, więc chyba 2,5" 5400RPM. Nowy 500 GB kosztuje 179 zł z 2 letnią gwarancją.

3514095295


Chrobotanie mnie tak nie denerwuje jak drgania przenoszone na obudowę i gwizd talerzy. Niestety mam kiepską obudowę z cienkich blach.

A może jakiś złoty środek pomiędzy ciszą a wydajnością?

EDIT: Dysk SSD z powyższego obrazka i 8600GT już czeka sobie od paru dni w domu. W następnym tygodniu przyjdzie kolej na procesor oraz dysk na magazyn. Zdecydowałem się Z5K500 Hitachi 2,5". Procesor E6600, chociaż jakby się trafił Q6600 tanio to bym się nawet nie zastanawiał.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Ok, udało mi się skończyć budowę tego nieszczęsnego kompa. Ale jestem zadowolony z efektów :jezyk

Więc jednak przekroczyłem podany wcześniej budżet dzięki sprzedaży paru starych podzespołów. Całość wygląda następująco:

Obudowa Foxconn mini ATX ze starego kompa, oklejona matami bitumicznymi. Dzięki temu przestała dzwonić i jest cięższa o 3/4 kg, a przy tym bardzo stabilna. Wyciąłem w niej kratki z przodu i z tyłu na wentylatory 12 i 9, ponieważ utrudniały obieg powietrza. Wygląda to mniej więcej tak jak tutaj:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Płyta główna: MS-7311, taki MSI dla ubogich, ale na moje potrzeby w zupełności wystarczy. W sumie od niej wszystko się zaczęło.

Procek: Q6600, 2.4GHz, 4 rdzenie, 8mb cache,1066 rev. G0. Chłodzi go Cooler Master TX3 z wentylem Arctic Cooling F9 PWM.

Ram: 6gb DDR2 667mhz producentów A-Data, Transcend i GoodRam.

Grafika: EVGA Geforce 8600GT na pasywnym chłodzeniu. Dodałem jednak wentylator 9cm, bo za bardzo się grzała i skręciłem fan-matem do minimum. Ma służyć głównie do filmów HD i obróbki zdjęć. Udało mi się dostać nową z 3 letnią gwarą.

Dźwięk: Line6 Pod Studio GX, bardzo fajna i wydajna zewnętrzna dźwiękówka do tworzenia jak i słuchania muzyki. Spokojnie obsługuje takie programy jak Cubase, Reason, Fruity Loops. Można do niej podłączyć m. in. gitarę, perkusję elektroniczną, wokal itp.

Dyski:
1. Kingston SSD V300 60Gb pod system.
2. HGST z7k500, 500gb, 32mb cache, 7200rpm, 2,5". Bardzo szybki i cichutki. Dostałem jeszcze drugi w ramach rekompensaty za złe zabezpieczenie pierwszego. Na razie leży w kartonie i czeka na lepsze czasy.

Wentylatory w budzie:
1. Skythe Slip Stream 120mm, 1200rpm skręcony do 700rpm na przodzie obudowy.
2. Fander 90mm, 1250rpm z tyłu.

Zasilacz: Fortron 350W 60-MDN ze starego kompa. Wbrew pozorom to bardzo dobry zasilacz ze stabilnymi napięciami i zapasem mocy. Spokojnie napędza tę całą konstrukcję. Przeżył 15 minutowy test Furmarkiem i Prime95 (o zgrozo!). Wymieniłem w nim od razu po zakupie wentyl na Arctic F12 z termo-czujką i wywaliłem grill.

Miałem pewne obawy widząc jak strasznie pracują laptopy moich kumpli z i5, i7, 8gb ram na pokładzie, jednak niepotrzebnie :suuper. Komp sprawuje się bdb. Win 7 Pro 64bit śmiga jak szalony. Przy 6gb ram nie muszę specjalnie optymalizować systemu. Przy starcie wykorzystuje 14% z tego, a przy parogodzinnej pracy i włączonym firefoxie z paroma zakładkami do 30%. Filmy Full HD chodzą bez zacinek. Skorzystałem z poradnika do optymalizacji SSD, przeniosłem pagefile, temp systemu i przeglądarek na hdd. Cache w Firefoxie przechowywane są w pamięci ram, co daje kopa tej przeglądarce. Na tej konfiguracji pewnie spędzę trochę czasu, może nawet parę lat. W przyszłości wymienię tylko zasilacz i kartę graficzną. Nic lepszego jak na razie nie potrzebuję ;) Komp jest przede wszystkim cichy, słychać tylko lekki szum powietrza. Mata bitumiczna wytłumiła wszystkie metaliczne przydźwięki. Jak znajdę czas, to zamieszczę parę zdjęć tej konfiguracji.
 
A

Anonymous

Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Jak dla mnie zestawik bardzo ciekawy.
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :)
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Pochwal się Kolego na u "Nas" na Elce (wiesz o co chodzi).

Czy to Wam się podoba, czy nie (wisi mi to) Kolega z "gówna" zrobił "coś". Pełen szacun za chęci i silną wolę mimo przeciwności.
Obawiam się jedynie o zasilacz i jego stabilność linii, ale na obecną chwilę efekt końcowy ponad "normę".
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Re: Komputer włącza się na sekundę, potem wyłącza i znów włą

Dzięki! O zasilacz nie musisz się obawiać, jest naprawdę dobry jak na tę konfigurację. Miałem problem z zainstalowaniem win 7 64 bit, ale powodem była ustawiona opcja Speedtech w biosie. Następnie pojawił się kolejny problem, mianowicie system nie chciał się uruchomić po wybudzeniu. Pomogła aktualizacja biosu, która ma już wsparcie dla 64 bitowców. Z kompa i kultury pracy jestem bardzo zadowolony. A pochwalić się pochwalę ;)
 
Do góry