KONKURS na PzD - AIDA64

Askanag

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
1950
Reakcje/Polubienia
430
QhthKOB.png


AIDA64 Extreme to wiodące w branży narzędzie zapewniające informacje o systemie i testy porównawcze, zawierające funkcje precyzyjnego wykrywania i monitorowania sprzętu oraz funkcje diagnostyczne

Wiodące w branży narzędzie do uzyskiwania informacji o systemie, cenione przez entuzjastów komputerów na całym świecie. Zapewnia nie tylko wyjątkowo szczegółowe informacje o sprzęcie i zainstalowanym oprogramowaniu, ale również pomaga użytkownikom diagnozować problemy i uruchamiać testy porównawcze wydajności komputera.

AIDA64 Extreme zawiera najlepszy w swojej klasie mechanizm wykrywania sprzętu. Zapewnia szczegółowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu i oferuje funkcje diagnostyczne oraz obsługę zwiększania częstotliwości taktowania procesora (overclocking). Monitorowanie czujników w czasie rzeczywistym gwarantuje precyzyjne odczyty wartości napięcia, temperatury i prędkości obrotowej wentylatorów. Natomiast funkcje diagnostyczne pomagają wykrywać problemy sprzętowe i zapobiegać im. Program oferuje również kilka testów porównawczych, umożliwiających pomiar wydajności poszczególnych podzespołów sprzętowych lub całego systemu. Program jest zgodny ze wszystkimi 32- i 64-bitowymi edycjami systemu Windows, włącznie z Windows 10 i Windows Server 2016.

Wykrywanie sprzętu

04_hardware_detection.png

AIDA64 zawiera najbardziej precyzyjne funkcje wykrywania sprzętu w swojej klasie. Wiodący w branży silnik wykrywania sprzętu opiera się na kompleksowej bazie danych sprzętu zawierającej ponad 170 000 pozycji. Baza ta gwarantuje, że oprogramowanie dostarczy bardzo szczegółowych i wiarygodnych informacji o podzespołach zamontowanych w komputerze.

Testy porównawcze

05_benchmarks.png

Program AIDA64 zawiera zestaw 64-bitowych testów porównawczych, które mierzą szybkość realizacji przez komputer różnych zadań w zakresie przetwarzania danych i obliczeń matematycznych. Udostępnione testy porównawcze pamięci i pamięci podręcznej pozwalają analizować przepustowość i opóźnienia pamięci RAM i pamięci podręcznej. Testy porównawcze procesorów opierają się na instrukcjach MMX, SSE, XOP, FMA, AVX i AVX2 oraz umożliwiają skalowanie nawet do 640 wątków procesora. Moduł AIDA64 Disk Benchmark określa szybkość transferu danych dla dysków twardych, dysków SSD, napędów optycznych i urządzeń opartych na pamięci Flash.

Diagnostyka sprzętu i testy obciążeń

06_hardware_diagnostics_and_stress_testing.png

AIDA64 zapewnia szczegółowe informacje o procesorze, jak również o kondycji monitorów CRT i LCD. Zintegrowany test stabilności systemu pozwala obciążyć komputer do granic wytrzymałości. Podczas testu można w czasie rzeczywistym monitorować wartości temperatury i napięcia, natomiast test obciążenia pozwala wykryć wszelkie potencjalne problemy ze stabilnością i niezawodnością.

Monitorowanie przy użyciu czujników

07_sensor_monitoring.png

Program AIDA64 obsługuje ponad 250 różnych urządzeń badawczych mierzących temperaturę, napięcie, prędkość obrotową wentylatorów i zużycie energii.

Monitorowanie i alarmy na ekranie

08_on-screen_monitoring.png

Wartości zmierzone przez czujniki można wyświetlić na panelu OSD, w ramach gadżetu na pasku bocznym, w formie ikon zasobnika systemowego, na panelu SensorPanel lub na wyświetlaczu LCD klawiatur dla graczy firm Logitech i Razer. Wartości te można również zarejestrować w pliku lub wyeksportować do aplikacji zewnętrznych, takich jak RivaTuner lub Samurai. Program AIDA64 może również wysyłać alarmy do użytkownika po wykryciu przegrzania, skoku napięcia lub awarii wentylatora.

Informacje o oprogramowaniu

09_software_information.png

Program AIDA64 może dostarczyć ponad 50 stron informacji o zainstalowanych programach, licencjach na oprogramowanie, aplikacjach zabezpieczających i ustawieniach systemu Windows. Dostępne są również listy uruchomionych procesów, usług, plików DLL, programów uruchamianych przy starcie systemu i odwiedzonych stron internetowych.

http://www.aida64.com/
proszę nie kodować linku

AIDA64 w języku polskim

http://www.aida64.pl/
proszę nie kodować linku

Bezpłatna, 30-dniowa wersja próbna

http://www.aida64.pl/pobierz
proszę nie kodować linku


Pan Tamas Miklos z FinalWire Ltd. uprzejmie dostarczył do losowania w konkursie na naszym forum 5 licencji program AIDA64 Extreme !! !! !!

Licencja jest dożywotnia. Wsparcie techniczne, serwis i aktualizacja programu w ciągu jednego roku od daty uzyskania licencji.

Zasady konkursu:

1. Napisz w kilku zdaniach dlaczego chcesz wygrać AIDA64 Extreme.
2. Komentarz w języku Polskim lub Angielskim.
3. Zakończenie konkursu odbędzie się dnia 03.02.2015.
4. W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy zarejestrowani przed ogłoszeniem konkursu.


Osoby które otrzymają licencje, zostaną wylosowane poprzez portal random i będą miały 24 godziny na potwierdzenie wygranej i podanie swoich danych na PW do mnie.

W przypadku braku odzewu ze strony wygrywającego w ciągu 48 godzin od ogłoszenia wyniku nagrodę otrzyma następna osoba z listy Random.


Zgłoszenia niezgodne z zasadami konkursu nie będą brane pod uwagę podczas losowania zwycięzców.

Życzę wszystkim powodzenia :)
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2056
Reakcje/Polubienia
209
Dziękuję za konkurs! :dziękuję
AIDA64 Extreme to program, który daje nam wgląd w podzespoły zamontowanym w komputerze.
Także dostarcza informacji o oprogramowaniu,licencjach itd. Bardzo przydatny program z wielu względów.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Świetny program do śledzenia danych jakie posiada w obecnej chwili komputer.Kod systemu,wielkość ram,płyty głównej i wiele innych ważnych danych o których chciałbym wiedzieć.Biorę udział w konkursie i dziękuję za konkurs. :dziękuję
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Chciałbym wygrać program AIDA64 Extreme ponieważ bardzo by mi pomógł w rozwiązywaniu problemu z restartującym się co jakiś czas sterownikiem Nvidia.
Błąd:
Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.
Problem ten może wynikać z bardzo wielu czynników a jedną z nich jest niekompatybilność sprzętu.
Wiem, że program AIDA64 Extreme pozwala na wgląd w szczegółową specyfikację sprzętową, monitorowanie temperatury, w konfiguracje, podaje także wiele innych, bardzo cennych informacji, które w moim przypadku byłyby bardzo pomocne.
 

qwer0

Świeżak
Dołączył
17 Wrzesień 2015
Posty
31
Reakcje/Polubienia
1
Mam na dysku dość leciwą wersję, zmieniłem niedawno komputer i bardzo chciałbym najnowszą wersję aida aby rozpoznawała mój h/w. Dobrze czasem sprawdzić stan podzespołów i mieć wszystko w jednym miejscu. Świetny, sprawdzony program.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Program bardzo fajny, ale straszy mnie komunikatem że licencja straciła ważność i nie mogę dokonać aktualizacji do nowszej wersji.
BV8Bl4w.png

Programu AIDA64 używam do monitorowania systemu i podzespołów komputera oraz wykonywania testów stabilności, wersja portable to też wielki atut z którego często korzystam. Dzięki za konkurs :piwko
 
A

Anonymous

Very nice PC monitoring software, recommended to have for insight info of of the computer(s).
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
Myślę że program tego typu to jak scyzoryk szwajcarski którego dobrze mieć pod ręką - z przyjemnością biorę udział w konkursie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Prawdziwy rarytas. :) Dziękuję Askanag za konkurs :ok i panu Tamasowi Miklosowi z FinalWire Ltd. za dostarczenie licencji. :dziękuję
Dotychczas nie miałem szczęścia w konkursach na ten świetny program. To bogate źródło informacji o wszelkich komponentach komputera. Dedykowany jest do 64-bitowych architektur systemowych, czyli właśnie mojego Windowsa. Możliwość posłużenia się benchmarkami programu pozwoliłaby mi zdiagnozować stan systemu i poszczególnych podzespołów laptopa, który do najnowszych od dawna nie należy. W dodatku od zawsze miał problemy z chłodzeniem, a z czasem doszło do tego, że zdarza mu się wyłączyć z powodu przegrzania. Oczywiście przydałoby mu się generalne czyszczenie, ale rozkręcanie laptopa i uważanie, żeby nie połamać przy tym plastikowych elementów obudowy dostarcza mi takich niezdrowych emocji, jak mecze polskich siatkarzy. Dlatego korzystanie z monitorowania laptopa w czasie rzeczywistym za pomocą różnych czujników wbudowanych w Aidę temperatury, prędkości wentylatorów itp. pozwoliłyby mi na bardziej komfortowe i efektywne korzystanie z laptopa.
 

piotr8989

Bardzo aktywny
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
137
Reakcje/Polubienia
3
Program genialny. Dostarcza bardzo dużo informacji o swoim kompie. Żadna licencja, wersja sterowników, podłączonych urządzeń nie umknie naszej uwadze. Można również monitorować temperaturę poszczególnych podzespołów, kręcenie się wiatraków, przeprowadzać testy wydajności. Byłbym mega happy jakby się udało mi wygrać lickę. Fajny konkurs ale nie pamiętam albo to jest pierwszy jeżeli chodzi o program AIDA. Szacun :piwko
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Witam-lider z programów diagnostyczno-informacyjno-monitorujących nasze komputery-tyle w olbrzymim skrócie a w jeszcze większym skrócie-marzę by stać się właścicielem pełnej licencji bo po 30_dniach program uzależnia i trudno potem bez pełnej wersji-dzięki za fantastyczny konkurs-Pzdr!
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Biorę udział z prostej przyczyny - mam wersję antyczną tego programu, której licencja dotyczy tylko wersji GOTD AIDA64 Extreme Edition /w moim przypadku x64/ 1.85.1600.0.
Podsumowując - wiele razy korzystałem z tego programu - bardzo chętnie "przytulę" nową wersję.
Bardzo dziękuję za super konkursik. :dziękuję
Powodzenia dla wszystkich biorących udział :)
 
A

Anonymous

Since AIDA64 Extreme is the leading industry benchmark standard that provides information about the system, of course i would love to have it running on my PC.Thanks
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
Na początku dziękuje za wspaniały konkurs
i można dużo dobrego napisać o tym cacku bo jest naprawdę najlepsze w swojej dziedzinie dlatego startuje :)
dzięki Askanag
szkoda że nie mogę dac plusa bo należy ci się
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Korzystałem kiedyś z Everesta, był to świetny program.
Jeżeli uda mi się wygrać Aida64 będę bardzo zadowolony,
tym bardziej że licencja jest dożywotnia.
Dzięki za konkurs.
 
Do góry