Który wybrać laptop?

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Może się czepiam.
Sprzedawca ma bogatą ofertę a tylko 17 transakcji, wszystkie z tego miesiąca i wszystkie na drobiazgi.
Nie wiem czy bym zaryzykował.
W dodatku na stronie ich sklepu nie ma żadnego produktu do kupienia.
Koledzy zwrócili uwagę na istotne rzeczy, to powinno dać do myślenia. (Mała dygresja: ograniczenie historii komentarzy do ostatnich 12 miesięcy przez Allegro, to jedna z największych głupot tego serwisu. Moim zdaniem mocno ograniczyła możliwość sprawdzenia sprzedawców, a przez to moje zaufanie do transakcji w serwisie spadło.) Oczywiście możesz skorzystać (a właściwie imo musisz w tej sytuacji) z opcji płatności "Przesyłka kurierska pobraniowa" i nie ma co się zastanawiać, czy nie szkoda 45 pln. Właściwie ten wybór ogranicza ryzyko do minimum.
Druga rzecz - w tym modelu Della wiele rzeczy było opcjonalnych. Z opisu wynikałoby, że model najbardziej wypasiony. Ma jednak zintegrowaną kartę grafiki, a nie dedykowaną i podanie 2GB pamięci karty graficznej to bzdura. Nawet jeżeli była wstawiana grafa dedykowana obok zintegrowanej, to ówcześnie nie było kart z taką ilością pamięci, a jeśli nawet to nikt nie wstawiał takich do laptopów biznesowych.
Kolejna rzecz każdy laptop Della ma przyklejony na spodzie unikalny Service Tag. Można po nim sprawdzić oryginalną konfigurację sprzętową i zainstalowane fabrycznie oprogramowanie oraz system. Poproś sprzedawcę o Service Tag.
Zarówno ww. modele Della i ThinkPada to dobry wybór i bardzo porównywalne. W Dellu masz lepszą i solidną obudowę aluminiową (w przypadku mojego Della przynajmniej 2- krotnie uchroniła matrycę przed roztrzaskaniem). Ładniejszy design. Dobry gładzik. Dośc słabe głośniki. Opcjonalne hdmi najprawdopodobniej jedynie w wersji 1.3. W ThinkPadzie lepszą matrycę i DisplayPort (to jednak nowocześniejsze rozwiązanie niż hdmi). Pytanie jakie porty masz np w tv czy monitorze. Dla jednych design ThinkPada to klasyk, dla mnie sięga rodem do czasów króla Ćwieczka. W Lenovo przypuszczam lepsze głośniki stereo. Poza tym w biznesowych Dellach z tego okresu kiepsko była rozwiązana kwestia chłodzenia. Sam mam w innym modelu dedykowaną kartę grafiki (kuriozalne jej włączanie przez zmianę planu zasilania) i niejednokrotnie przy odpaleniu gierki laptop się przegrzewał i wyłączał w trakcie rozgrywki. Kluczowe przy wyborze dla mnie byłyby opcjonalne elementu obu laptopów: dedykowana karta grafiki (lub jej brak), występowanie portów usb 3.0 (port Power-over-Sata generalnie nie przyjął się - brak zewn. dysków, pendrivów), displayport, czytnik odcisków palców (lub jego brak), rodzaj systemu (Windows 7 lub wzwyż). Dlatego ww. ThinkPada na tym etapie bym nie skreślał. Wybór zależy od oferowanych konkretnych modeli.
Co do 4 GB ram dla mnie to mało. Sam mam tyle i przy pracy non stop oscyluje na jakiś 80 - 90 % zużycia, nie robiąc jakiś niesamowitych rzeczy. Rozdzielczość matrycy dla 14" zdecydowanie wystarczająca.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4395
Reakcje/Polubienia
5786
Miasto
To tu to tam....
to prawda... ponadto z ciekawości (Conti, masz węch) wszedłem na wujka Gógla.
Na alledrogo zapodali że się trudnią sprzedażą od 2006...

Domaintools dostarcza bardzo ciekawych informacji o znalezionej stronie bluebyte.com.pl, której ramka pasi mnie do sprzedawcy na alledrogo (bluebyte.com.pl zapodane jako emil na alledrogo) więc porównajmy...
info podane przez stronę itself:
Best Assent Sp. z o.o.
ul. Zagórna 11/1, 80-134 Gdańsk
NIP: 5833035315
REGON: 220653594
KRS: 0000311252

Info podane przez domaintools:
DOMAIN NAME: bluebyte.com.pl
registrant type: organization
TECHNICAL CONTACT:
company: Virtual Line Sp. z o.o.
street: Tuwima 6/5
city: 90-010 Łódź
location: PL
phone: +48.426302659
REGISTRAR:
DINFO - Systemy Internetowe Sylwia Wierońska
ul. Mostowa 5
43-300 Bielsko-Biała

Info z KRS:
BLUEBYTE SP Z O O (KRS: 0000613888, NIP: 5833200547, REGON: 364245751)
Data wpisu do rejestru przedsiebiorców: 2016-04-19
Poczta: Gdańsk
Kod pocztowy: 80-114
Ulica: Michała Ogińskiego 16B/36

no wali rybą.... i to zepsutym dorszem

Ale laptop jak na budżet - nadal zacny
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19233
Reakcje/Polubienia
56025
@spamtrash, żeby śledztwo było kompletne trzeba było zajrzeć jeszcze do Gdańska na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
:klawik
Oj Tam oj Biednie to wygląda, bo cały zysk jest inwestowany w firmę :szydera

A tak poza tym, jeśli jeszcze bardziej poszperać to prezes Jerzy Stępowski z Best Assent Sp. z o.o. ma jeszcze drugą firmę Mpj Computer Sp. z o.o. i jest powiązany z Maciejem Igorem Lasiotą prezesem "Proabit Ii" Sp. z o.o
Dziwnym zbiegiem okoliczności prezes Bluebyte Sp. z o.o. Anna Maria Lasiota ma to samo nazwisko co prezes "Proabit Ii" Sp. z o.o
Dawniej Maciej Lasiota działał w Sirius Systems wspólnie z Michałem Bednarskim, Marcinem Urbanowiczem i Jacekiem Łaszkiewiczem.
Są jeszcze inne spółki pośrednio związane z tymi ludźmi, ale nie chce mi się już drążyć dalej tego tematu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry