Który wybrać laptop?

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Ponieważ mój wysłużony Acer TravelMate 2480 chodzi coraz wolniej i się zawiesza,postanowiłem go zamienić na coś nowszego.Mam na uwadze dwa laptopy używane i nie wiem który wybrać,na nowe mnie nie stać,więc muszę zadowolić się używanymi,są to DELL e 6420 i 5,. 4GB ramu i Lenovo T430 i 5 ,też 4GB ramu. Ceny ich to powyżej 700zł.Proszę o informację który wybrać?
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4357
Reakcje/Polubienia
5753
Miasto
To tu to tam....
Nie napisałeś jakie to roczniki a było kilka generacji... Jeżeli to to co myślę (Intel serii 3) to dośc już leciwe są, choć jeszcze mogą poszaleć. Popatrzyłbym na kolka rzeczy: rozszerzalność RAM, porty. Lenovo ma USB 3.0, natomiast Dell ma komo eSata/USB 2.0. Lenovo nie posiada HDMI, któy znajdzesz w Dellu. dodatkowo pomimo podobnej baterii, Dell jest zauważalnie cięższy.
Zależy do czego będziesz używał.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Obecnie używam Dell Latitude E6420 z i5 i 4GB RAM. Zakupiłem go ponad rok temu za 650 zł.
Nie sprawia mi żadnych problemów. Szukałem tylko Della ponieważ lubię tą markę. Zainwestowałem w dysk SSD i sprzęt chodzi jak rakieta.
Nawet czasami jeden z moich synów gra na nim w Minecrafta, Team Fortres.
Karta grafiki jest zintegrowana. Reasumując POLECAM.

Nie mam USB 3.0 lecz jakoś mi nie brakuje. Zamierzam kupić kieszeń na HDD w miejsce nagrywarki dedykowaną do Dell
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4357
Reakcje/Polubienia
5753
Miasto
To tu to tam....
Dobry wybór. Opis tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Warte rozważenia:
1. zakup SSD. Proponowałbym zakupić i wymienić kieszeń DVD, kupić coś niedużego, np.240G i postawić ją jako systemową
2. Zakup nastęnych 4G pamięci. Laptop ma 2 sloty, a w oryginalnej konfiguracji posiadał 1 kość 4. Jak wiadomo, Winda będzie się dużo lepiej czuła przy 8
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Szkoda że ekran nie jest w lepszej rozdzielczości (np. HD+)
Odnośnie uwag spamtrash - ja mam tylko 4GB i uważam że wystarczy, nie jest to laptop stricte do gier i ciężko użyć w moich zastosowaniach więcej niż 60% ramu.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Szkoda że ekran nie jest w lepszej rozdzielczości (np. HD+)
Odnośnie uwag spamtrash - ja mam tylko 4GB i uważam że wystarczy, nie jest to laptop stricte do gier i ciężko użyć w moich zastosowaniach więcej niż 60% ramu.
Piotrze cena taka sama a ma 2 wejścia 3usb,a rozdzielczość do moich potrzeb wystarczy,chyba zdecyduję się na ten model.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
senior38 - twój wybór jest bardzo dobry (sam bym taki kupił) lecz osobiście szukał bym tej wersji z HD+ (Full HD w tym rozmiarze jest zbędne).

Alfabet - być może moje wykorzystanie laptopa jest mniej "ramożerne"
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Ja w zeszłym roku trafiłem za 1000 zł na OLX trafiłem ASUS N76VZ-V2G-T1205H .Firma graficzna się pozbywała bo przechodzili na Mac.
Jedyna co to dokupiłem dys ssd Samsunga śmiga wszystko jak szalone.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Proponuje szukać na OLX niż na Allegro i wybrał bym Della
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4357
Reakcje/Polubienia
5753
Miasto
To tu to tam....
jedna uwaga odnośnie rodzielczości... pracuję na 14 calowych Zbook'ach (poprzednio G2, teraz G4)HP. Są to jedyne dostępne we w miarę rozsądnych granicach cenowych 14 calowe stacje robocze certyfikowane przez Autodesk. Nie nadają się do gier (bo karta AMD Fire PRO do nich się po prostu nie nadaje), ale do projetowania w AutoCAD Plant Design Suite i Navisworks jak najbardziej. Ponadto dostęp do WSZYSTKICH wymienialnych elementów jest bezśrubkowy, co bardzo cenię ;)

Narzekam na full HD bo elementy są za małe aby wygodnie pracować (tak wiem, skaowanie elementów i czcionek jest możliwe, ale robią się rozmyte).
Jak potrzebuję wysokiej rozdzielczości, to po prostu podłączam monitor 27cali i już...
Tak więc zależy do czego się chce, ale z rodzielczością na 14 calach bym nie szalał...
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.
W dodatku na stronie ich sklepu nie ma żadnego produktu do kupienia.
 
Do góry