Laptopy gamingowy a może stacjonarny ??

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Jeśli chodzi o SSD to KC3000 jest modelem firmy Kingston. Porządna firma. Samsung też bardzo dobry, tylko sporo droższy.
Na tej płycie sa dwa sloty m.2. więc bez problemu możesz kupić kolejny, lub dysk SATA. Nawet talerzowy. Są wolniejsze od SSD ale znacznie trwalsze. Na backup miałbyś np. 4 TB w cenie 1 TB SSD.
Co do monitora to bardzo łatwo się do takiego dobrodziejstwa przyzwyczaić. To super wrażenie zarówno podczas gry, oglądania filmów ale i codziennej pracy jak masz uruchomione obok siebie kilka programów. Myślę, ze taki 34" monitor da ogromna frajdę i nie będziesz musiał po kilku latach kupować dziecku okularów jak będzie często wpatrywać się w mały ekran.

Takiego procesora używam osobiście i nie mam jakiegokolwiek problemu z temperaturą. Wybór płyty w pełnym ATX i dobre chłodzenie obudowy i dobre chłodzrnie procesora niwelują prawdopodobieństwo wzrostu temperatury. Nawet gdy pracuję z plikami po kilkadziesiąt gigabajtów temperatury są w normie a pełną moc wentylatorów musiałem wymusić w specjalnym benchmarku. Obecnie temperatury procesora (w pomieszczeniu jest 26 stopni) mam takie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
158
Reakcje/Polubienia
64
Jeśli chodzi o SSD to KC3000 jest modelem firmy Kingston. Porządna firma. Samsung też bardzo dobry, tylko sporo droższy.
Na tej płycie sa dwa sloty m.2. więc bez problemu możesz kupić kolejny, lub dysk SATA. Nawet talerzowy. Są wolniejsze od SSD ale znacznie trwalsze. Na backup miałbyś np. 4 TB w cenie 1 TB SSD.
Co do monitora to bardzo łatwo się do takiego dobrodziejstwa przyzwyczaić. To super wrażenie zarówno podczas gry, oglądania filmów ale i codziennej pracy jak masz uruchomione obok siebie kilka programów. Myślę, ze taki 34" monitor da ogromna frajdę i nie będziesz musiał po kilku latach kupować dziecku okularów jak będzie często wpatrywać się w mały ekran.

Takiego procesora używam osobiście i nie mam jakiegokolwiek problemu z temperaturą. Wybór płyty w pełnym ATX i dobre chłodzenie obudowy i dobre chłodzrnie procesora niwelują prawdopodobieństwo wzrostu temperatury. Nawet gdy pracuję z plikami po kilkadziesiąt gigabajtów temperatury są w normie a pełną moc wentylatorów musiałem wymusić w specjalnym benchmarku. Obecnie temperatury procesora (w pomieszczeniu jest 26 stopni) mam takie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą pomoc :). Zabieram się w takim razie za kompletowanie części . Jeszcze raz wielkie dzieki . :))))
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Masz o tyle szczęście, że jest pełno wyprzedaży na podzespoły lkomputerowe. Po kolei sprawdź ceny każdej z części przez Ceneo, Allegro i Pepper.

A chłodzenie weź z Amazon.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10165
Reakcje/Polubienia
10782
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tylko warto mieć na uwadze że na Amazonie sprzedaje sam Amazon ale też inne firmy, z którymi amazon nie ma nic wspólnego. Przy ewentualnej reklamacji amazon nie pomoże bo to nie oni sprzedają.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Akurat to z polskiego magazynu Amazon.
Możesz się śmiać, ale czasem nawet pastę do zębów zamiamiam na Amazon, bo taniej niż w sklepie i paczkomat mam bliżej niż sklep. W przeciwieństwie do Allegro nie ma ceny minimalnej na bezpłatna przesyłkę.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10165
Reakcje/Polubienia
10782
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja jak jadę czasem busem do Niemiec i wracam na pusto to się zatrzymuje w Rewe albo w Edeka i zapełniam busa pod sufit niemiecką chemią. Amazon może się schować bo tubka pasty kosztuje 4zł a szampon 6. W PL sprzedają to samo po 3 razy drożej. Sąsiady to się zabijają jak wracam :sarkazm
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
158
Reakcje/Polubienia
64
Zrobiłem przykładowy konfig, ale nie polecam zakupu wszystkich elementów w tym miejscu.
Zmieścisz się spokojnie w cenie, ale mozesz jeszce urwać przynajmniej kilkaset zł (jeśli nie ponad 1000) w oparciu o Ceneo, Allegro i Pepper oraz Amazon.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wszystkie podzespoły nowe. Żadnych używek.
Za zaoszczędzone pieniądze warto dokupić jakiś UPS.

Zobacz choćby, że wersja aRGB chłodzenia na Amazon masz za 110 zł z bezpłatną przesyłką a na Morele podstawowa wersja jest za 154 zł +przesyłka.
Klawiaturę i mysz pominąłem. To każdy wybiera jak lubi.
Witam.
Nitrogene wspomniałeś też o UPS czy taki wystarczy czy polecasz coś innego ?

UPS Green Cell UPS03 1000VA 600W​

 
Ostatnia edycja:

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Witam.
Nitrogene wspomniałeś też o UPS czy taki wystarczy czy polecasz coś innego ?

UPS Green Cell UPS03 1000VA 600W​

Każdy UPS jest lepszy niż nic!
Nie chodzi nawet o podtrzymywanie pracy przez ileś tam minut, tylko o zabezpieczenie stałego płynnego zasilania bez skoków, pików, przepięć. Ma chronić sprzęt, który jest warty dwadzieścia razy więcej. Opinie na jego temat są w więksszości pozytywne.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A co do zapachu, to w przypadku większości UPS (wszystkich marek) jest ten sam powód - wygrzewają się cewki transformatora. Po kilku dniach/tygodniach używania ten zapach zanika (wywietrzeje). Najbardziej intensywny jest przy pierwszym ładowaniu a z czasem jest coraz słabszy.
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
158
Reakcje/Polubienia
64
Każdy UPS jest lepszy niż nic!
Nie chodzi nawet o podtrzymywanie pracy przez ileś tam minut, tylko o zabezpieczenie stałego płynnego zasilania bez skoków, pików, przepięć. Ma chronić sprzęt, który jest warty dwadzieścia razy więcej. Opinie na jego temat są w więksszości pozytywne.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A co do zapachu, to w przypadku większości UPS (wszystkich marek) jest ten sam powód - wygrzewają się cewki transformatora. Po kilku dniach/tygodniach używania ten zapach zanika (wywietrzeje). Najbardziej intensywny jest przy pierwszym ładowaniu a z czasem jest coraz słabszy.
Ok dzięki za porade :). W takim razie trzeba bedzie pomyslec o UPS :)
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
158
Reakcje/Polubienia
64
Każdy UPS jest lepszy niż nic!
Nie chodzi nawet o podtrzymywanie pracy przez ileś tam minut, tylko o zabezpieczenie stałego płynnego zasilania bez skoków, pików, przepięć. Ma chronić sprzęt, który jest warty dwadzieścia razy więcej. Opinie na jego temat są w więksszości pozytywne.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A co do zapachu, to w przypadku większości UPS (wszystkich marek) jest ten sam powód - wygrzewają się cewki transformatora. Po kilku dniach/tygodniach używania ten zapach zanika (wywietrzeje). Najbardziej intensywny jest przy pierwszym ładowaniu a z czasem jest coraz słabszy.
Siemanko

Nitrogene ten monitor
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
co zaproponowałeś to spotkałem się z opinią w internecie że smuży przy ruchu .Czy zauważyłeś coś takiego u siebie?
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Siemanko

Nitrogene ten monitor
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
co zaproponowałeś to spotkałem się z opinią w internecie że smuży przy ruchu .Czy zauważyłeś coś takiego u siebie?
Były problemy w przypadku podłączenia przewodem HDMI. Przy tej wielkości i rozdzielczości nie wyrabiał. Po zmianie przewodu na Display Port śmiga idealnie. Niby oba przewody przesyłaja sygnał cyfrowo ale jest różnica w szybkości.
Za 90 zł więcej jest też bardziej wypasiony model
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ma większą przestrzeń barwną, większą maksymalną jasność (przydaje się w słoneczne dni) i wyższą częstotliwość maksymalną (180 Hz).
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10165
Reakcje/Polubienia
10782
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Trochę masz rację! Weż pod uwagę telewizory z 400 Hz i 600 Hz ekranami. ;-)
A tak na serio jest tam różnica w jakości podświetlenia matrycy, co przekłada się na większa jassność maksymalną. Sama matryca też ma lepsze odwzorowanie kolorów i wyświetla większą przestrzeń barwną. Za 90 zł raczej warto dopłacić.
Sam monitor ma 3 letnią gwarancję i wiele pozytywnych opinii.
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
158
Reakcje/Polubienia
64
Były problemy w przypadku podłączenia przewodem HDMI. Przy tej wielkości i rozdzielczości nie wyrabiał. Po zmianie przewodu na Display Port śmiga idealnie. Niby oba przewody przesyłaja sygnał cyfrowo ale jest różnica w szybkości.
Za 90 zł więcej jest też bardziej wypasiony model
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ma większą przestrzeń barwną, większą maksymalną jasność (przydaje się w słoneczne dni) i wyższą częstotliwość maksymalną (180 Hz).
Tylko wlasnie czytam ze serwis autoryzowany kiepski ,ludzie piszą że brak serwisu jak sie zepsuje . W internecie nie znalazlem serwisu autoryzowanego w pl .

Czy do tego monitora dodają kabel DisplayPort ?? czy trzeba samemu kupić ?
 
Ostatnia edycja:

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1746
Reakcje/Polubienia
1847
Kabel DisplayPoert jest w zestawie. Tam specjalnie nie ma co się popsuć, jeśli masz UPS to w grę wchodzą jedynie uszkodzenia mechaniczne jak monitor spadnie lub zostanie uderzony. W jednej z firm w której pracowałem pewna pani sprzątaczka załatwiła kilka drogich monitorów przecierając je mokrą szmatą z płynem do mycia. ;-). Ale to już ekstremum.
Z tego co się dowiedziałem od dziecka, to problematyczne przypadki dotyczące monitorów 27-40" najczęściej wynikają z podłączania do zintegrowanej karty na płycie głównej za pomocą HDMI. Na normalnych GPU jest po kilka gniazd DisplayPort. Nie ma wtedy opóźnień, bo karta graficzna ma własną szybka pamięć RAM a nie jak integra używająca pamięci RAM komputera do emulowania własnej. Można się również naciąć na zły kabel. Sa one produkowane w kilku standardach o różnej przepustowości. Zewnętrznie wyglądają tak samo ale ich ceny mogą być drastycznie różne (od 5 do 100 zł).
Pamiętaj również, że przy zakupie przez Internet masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni.
Sądzę jednak, że dziecko w takim przypadku chętniej oddało by stopę lub nerkę, niż taki monitor. ;-)

Jeśli chodzi o serwis, to z tego co wiem w przypadku uszkodzenia urządzenia należy skontakotować się ze wsparciem technicznym:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W zależności od klasy urządzenia dostaje sie tam numer zgłoszenia i z tym numerem dostarcza się do wskazanego najbliższego serwisu (można kurierem) lub w drugim przypadku od razu umawiany jest przez pomoc techniczną kurier.
 
Do góry