Menu Start popsute po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Nigdy w życiu nie robiłam kopii zapasowej systemu... A mogłabym ją chyba zrobić np. za pomocą Ashampoo Backup, które było dodane do ,,Komputer Świata", numer 11 2018. Czy ten soft się do tego nadaje?
Ja osobiście od kilku lat używam EaseUS Todo Backup Home. Teraz wersję 10.6, ale wcześniejsze też były OK. Nigdy się nie zawiodłem. Gdzieś widziałem darmową wersję chyba 8.8
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jest to strona GiveRadar z darmowymi aktualnie programami. Tam jest odnośnik. Kiedyś próbowałem używać Ashampoo Backup, ale mnie nie leżał. EaseUS tworzy 1 plik.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
A czy kopie zapasowe systemu, robione automatycznie, nie wystarczą? Okazało się, że nadal są aktywne...
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Niestety tam napisali, że ów soft należy szybko aktywować, w czasie trwania tej promocji... Mogę go zainstalować i ewentualnie użyć kiedy indziej...

Edit: właśnie go instaluję... Zajmuje około 400 MB, instalacja trochę trwa...
 
Ostatnia edycja:

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Jak się tu nie wk..... menu zepsute, pliki giną, co jeszcze....
Mam 7-kę na pierwszym ssd, na drugim 10-tkę. Specjalnie taka lekka siedzi żeby w razie potrzeby użyć, przetestować programy itp.
Co z tego że lekka jak każde uruchomienie powoduje zwiększony ruch internetowy a w skutek tego (już któryś raz a dzisiaj ponownie), chcę zamknąć szybko system i wrócić na 7-kę a tutaj pod przyciskiem zasilania tylko dwie opcje:
- zaktualizuj i uruchom ponownie,
- zaktualizuj i zamknij.
no to z przycisku obudowy, system się szybko zamyka, wstaje i oczywiście MBR zablokowany i startuje 10-ka.
Wkurzony że czas ucieka daję reset i wybieram w boot dysk nr 1, winda ładnie startuje no i po chwili BS.... drugi raz i to samo.... Ja może się za bardzo nie znam, ale czy to normalne że 10-ka blokuje mi mbr z drugiego dysku? Co jeszcze zrobi za mnie? telewizor mi zablokuje? Dzisiaj ten wytwór leci z dysku i w jego miejsce wchodzi mint. Podobnie z wirtualem, nie dość że mam stary pc, to po włączeniu maszyny jest taki lag, że na reakcję od momentu wciśnięcia myszy trzeba czekać nawet minutę, jedyne lekarstwo to zostawić to na godzinę i wtedy jak już sobie posprawdza co by chciało jeszcze zwalić do końca wyrzuci komunikat że miejsca za mało....
W głowie mi się nie mieści jak ktoś może twierdzić że 10-tka jest dobra.....
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Lubię Windows 10, ale wiem, że każda, nawet najmniejsza aktualizacja może położyć ten system... Musiałam wyłączyć UAC, bo po zainstalowaniu aktualizacji było uszkodzone moje konto użytkownika i musiałam się na nie przelogowywać. Zainstalowałam tzw. październikową aktualizację, czyli wersję 1809 i nie ma obecnie żadnych aktualizacji, bo Microsoft zrobił przerwę w jej dostarczaniu. Jak dotąd zainstalowałam tylko jedną aktualizację...
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
@spamtrash kiedyś wyłączałam aktualizacje systemowe i sprawdzałam je kiedy zechciałam... Jednak nie traktuję ich już jako zło konieczne. Wolę mieć aktualny system... Zwłaszcza że po wyłączeniu UAC, o czym już wspominałam, aktualizacje instalowały się poprawnie.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry