Menu Start popsute po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Menu Start popsute po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update

HH7wibC.jpg


Microsoft dopiero co uruchomił swoją aktualizację Windows 10 Fall Creators Update, a już pojawiają się pierwsze zgłoszenia o problemach. Na razie tylko część sytemów została zaktualizowana, a jednak już użytkownicy donoszą o różnorakich bolączkach wynikających z ulepszenia Windows 10.

Najważniejszym problemem jest kwestia Menu Start. Po aktualizacji Fall Creators Update zarówno w wersji automatycznej, jak i manualnie okazuje się, że przestało działać poprawnie Menu Start. Na forach Microsoft Community pojawia się coraz więcej wspisów dotyczących różnych problemów z Menu Start po aktualizacji do wersji 1709. Niektóre wspominają nawet o tym, że menu to całkowicie przestało działać.

Inni użytkownicy wspominają o tym, że nie mogą wykonywać zwykłych w tym menu czynności, np. przypinania czy usuwania danych kafelków. Co więcej, jeden z użytkowników podaje, że nie może znaleźć w Menu Start swoich aplikacji, które są zainstalowane w systemie. Da się je znaleźć przez sklep Windows, są one gdzieś zainstalowane, ale nie można ich uruchomić z poziomu Menu Start.

Jest to o tyle problematyczne, że wraz z Fall Creators Update ma pojawić się także sklep Microsoft Store, gdzie będzie można kupić Surface Laptop (sprawdź najniższe ceny) czy różne akcesoria pokroju np. piórka Surface Pen (zobacz najlepsze oferty). Prawdopodobnie właśnie kwestie błędów są powodem powolnego wypuszczania aktualizacji. Microsoft powinien więc naprawiać te usterki w locie jeszcze w najbliższych dniach.

Czytaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Źródło: komputerwiat.pl
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Są pierwsze problemy po instalacji Fall Creators Update

fall_creators_update_problem.jpg


Problemy z Menu Start.

Wczoraj Microsoft udostępnił najnowszą aktualizację systemu Windows 10, nazwaną jako Fall Creators Update. Pierwsze osoby zainstalowały już uaktualnienie. Część z nich skarży się na problemy.

Najwięcej osób zauważa niepoprawne działanie Menu Start. Użytkownicy skarżą się na brak możliwości wykonywania podstawowych czynności, takich jak przypinanie i odpinanie aplikacji.

Są też znacznie bardziej skomplikowane awarie. W przypadku użytkownika net4u z forum Microsoftu z Menu Start całkowicie zniknęła część aplikacji. Jak jednak wyjaśnia, są one dostępne w systemie i można je uruchomić inną metodą – np. wyszukując je w sklepie z aplikacjami.

Obecnie nie wiadomo, co może być dokładną przyczyną problemu. Microsoft nie ustosunkował się jeszcze do sytuacji, jednak z pewnością bada usterkę.

Aktualizacja Fall Creators Update jest udostępniana stopniowo. W pierwszej kolejności otrzymują ją osoby, których urządzenia są w pełni kompatybilne. Istnieje też możliwość wymuszenia instalacji, co może jednak prowadzić do nieoczekiwanych błędów.

Czytaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Źródło: instalki.pl

A miało być tak pięknie... :szydera
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
Natomiast użytkownicy notebooków dla graczy marki Razer donoszą, że lepiej poczekać z instalacją najnowszej aktualizacji systemu Windows 10.
Więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10006
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Na dwóch komputerach, moim stacjonarnym i lapku mojej Mamy, zainstalowałam tzw. październikową aktualizację i wszystko jest w porządku. Menu Start poprawnie działa, nie zniknęły mi żadne pliki, nie używam ich systemowego programu do wypakowywania archiwów, więc nie znikają mi żadne pliki. Od kiedy wyłączyłam u mnie UAC mniejsze i większe aktualizacje instalują się bez problemu.

Edit: czytałam kiedyś gdzieś, że użytkownicy alternatywnych programów, zmieniających Menu Start, mieli problemy z nim, po zainstalowaniu aktualizacji Windowsa. Czyli lepiej unikać takiej modyfikacji systemu...
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Przepraszam, nie zauważyłam że ów temat jest tak stary... Chodziło mi o wersję 1809. U mnie dobrze działa, jednak następnym razem, nim zainstaluję większą aktualizację Windows 10, trochę dłużej poczekam. Bywam niecierpliwa, ale jak dotąd miałam szczęście z aktualizacjami.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Nim zainstalowałam ową październikową aktualizację na laptopie mojej Mamy, poczekałam tydzień. Jednak następnym razem dłużej poczekam i poczytam w necie o ewentualnych problemach spowodowanych przez daną aktualizację. Będę tak robić zwłaszcza jeżeli chodzi o lapka mojej Mamy.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Nim zainstalowałam ową październikową aktualizację na laptopie mojej Mamy, poczekałam tydzień. Jednak następnym razem dłużej poczekam i poczytam w necie o ewentualnych problemach spowodowanych przez daną aktualizację. Będę tak robić zwłaszcza jeżeli chodzi o lapka mojej Mamy.
Sposób dla Ciebie i wszystkich forumowiczów. Przed każdą aktualizacją obowiązkowa Kopia zapasowa systemu. Coś pójdzie nie tak, no to wracamy i po problemie.....
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Nigdy w życiu nie robiłam kopii zapasowej systemu... A mogłabym ją chyba zrobić np. za pomocą Ashampoo Backup, które było dodane do ,,Komputer Świata", numer 11 2018. Czy ten soft się do tego nadaje?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10006
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nigdy w życiu nie robiłam kopii zapasowej systemu... A mogłabym ją chyba zrobić np. za pomocą Ashampoo Backup, które było dodane do ,,Komputer Świata", numer 11 2018. Czy ten soft się do tego nadaje?

Ashampoo się do niczego powaznego nie nadaje.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Kiedyś miałam zaznaczoną opcję, aby system robił kopie zapasowe, na starym dysku twardym. Jednak nie wiem, czy to jest wciąż aktywne i jak to sprawdzić... :(

Edit: jednak tworzenie kopii zapasowych jest wciąż aktywne. Zajmują mało miejsca i są zapisywane na starym dysku twardym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry