al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9992
Reakcje/Polubienia
10624
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Enpass potwierdził, że ich rozszerzenie już działa pod nowym liskiem

We already do support Firefox Quantum. Please Install the Enpass WebExtension directly from our website
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37821
Reakcje/Polubienia
33948
Pale Moon 27.6.1
27.6.1 (2017-11-15)
This is a minor bugfix release to address some pressing issues people have reported.

Changes/fixes:
  • Fixed a regression with new windows (opening two windows from the command-line or file association, focus issues on new windows, not loading the home page in a new window, etc.)
  • Aligned XHR with the currect spec to allow withCredentials.
  • Fixed an input element focus issue within handlers.
  • Fixed the processing of all-padding HTTP/2 frames to prevent rare HTTP/2 hangups.
  • Updated CitiBank override to work around their login issues.
  • Updated Netflix override to a community-supplied one that seems to satisfy their arbitrary restrictions better.
32bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

64bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nieoficjalne zestawienie wtyczek, które zostały przepisane zgodnie z Web Extension (będą przepisane lub prawdopodobnie nigdy nie będą):


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Ale wtopa z tym nowym Firefoksem. Po aktualizacji dane logowania niby są ale np. na forum i tak trzeba wszytko wklepywać ręcznie. :lanie
I te zakładki rodem z jakiegoś średniowiecza... :facepalm
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Ale wtopa z tym nowym Firefoksem. Po aktualizacji dane logowania niby są ale np. na forum i tak trzeba wszytko wklepywać ręcznie. :lanie
I te zakładki rodem z jakiegoś średniowiecza... :facepalm
No te zakładki to faktycznie zje**li :zlosc ale można sobie przeciągnąć przycisk na pasek i będzie po staremu.
 

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
Porównałem Oporę z nowym Firefoxem na gry.pl gdzie gram w grę Wiejskie Życie .Opera o wiele lepiej się spisuje pod względem szybkości grania na tej grze niż Firefox. Czyli Opera nadal zostaje a Firefox do odinstalowania. Opera nadal lepsza od Firefoxa.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Firefox już niedługo będzie ostrzegać użytkowników po wejściu na witrynę, która została zhakowana. Funkcja będzie działać w oparciu o informacje serwisu Have I been Pwned,. W serwisie możemy sprawdzić również czy nasze dane logowania nie są dostępne w sieci wskutek kradzieży. Funkcja na razie jest w fazie testów alfa.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37821
Reakcje/Polubienia
33948
Pale Moon 27.6.2
27.6.2 (2017-11-28)
This is a security and minor bugfix update to the browser.
This will most likely be the last update for 2017, with the holidays not far away.

Changes/fixes:
  • Implemented the concept of so-called "cookie-averse document objects" which is a security&privacy measure that blocks certain web content from setting cookies. This mitigates cookie-injection, which might help against "hidden" cookie tracking.
  • Mitigated some domain name spoofing through IDN by using dotless-i and dotless-j with accents. (CVE-2017-7832)
    Pale Moon will display these kinds of spoofed domains in punycode now in the actual address bar.
    Please note that the
    Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
    will always be able to help you on secure sites when IDNs are in use to notice potential spoofing, as opposed to relying on detection algorithms in the URL itself. As such, some other issues like CVE-2017-7833 are already mitigated by us.
  • Fixed an issue with mixed-content blocking. (CVE-2017-7835)
  • Added an extra check for the correct signature data type on certificates.
  • Added missing sanitization in exporting bookmarks to HTML. (CVE-2017-7840)
  • Fixed several crashes and memory safety hazards.
32bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

64bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

jerzy601

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
187
Reakcje/Polubienia
56
uzywam FF57 i opery to jest prawda ze FF57 zre więcej Ramu niż opera.:nea
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Według mojego tygodniowego testu Lisek 57 owszem szybszy i subiektywnie ładniejszy, ale żre więcej ramu od Opery i Chrome

uzywam FF57 i opery to jest prawda ze FF57 zre więcej Ramu niż opera.:nea
Panowie opowiadacie bajki... :guma
Nie zgadza się to z moimi obserwacjami. I nie tylko moimi...
najszybsza-przegladarka-5.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jeśli robicie test, to zróbcie go porządnie. Wyłączamy wtyczki, otwieramy powiedzmy 15 tych samych kart w porównywanych przeglądarkach. I zliczamy zużyty ram dla wszystkich procesów danej przeglądarki (tylko nie wg wskazań gó.....ego menadżera zadań w Windows 7 i starszych, a monitora zasobów windows lub jakiegoś sensownego programu).
A poza tym jeśli uważacie, że Quantum żre Wam za dużo RAM, to otwieracie opcje Quantum i zaznaczacie tak jak na screenie:
FLsR6po.png

Restartujecie Quantum, otwieracie znowu 15 tych samych kart i zliczacie zużytą pamięć dla Quantum.
Ps. Jeśli ten zabieg pomógł ze zużyciem RAM, to dajecie mi lajka pod postem. :do jutra
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2639
Reakcje/Polubienia
3121
Zeno

Dlaczego mam wyłączać wtyczki by sprawdzać ile żre taki firefox, skoro z tych wtyczek na co dzień korzystam. A korzystam choćby z Ublocka, ghostery, czy disable html5 autoplay i na tym także porównuję pracę, szybkość i stabilność nowego lisa z chrome i operą. Firefox zajmuje owszem mniej procesów, od takiego chrome'a, ale są to procesy potrzebujące znacznie więcej ramu niż te uruchamiana na produkcie gugla i suma sumarum tego ramu lis wciąga więcej. Co do szybkości i stabilności nowego lisa nie mam żadnych zastrzeżeń.
Nie zarzucaj komuś że nie potrafi porównać dwóch czy trzech programów.

Dla mnie przeglądarka jak i korzystanie z niej to i jej wtyczki, rozszerzenia. Nie sądzę by już ktokolwiek pracował na zwykłym "golasie"
 
Ostatnia edycja:

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Bravo@MLJ..i zarazem to powoduje że pozostajemy na ulubionym typie przeglądarki bo jej rozszerzenia nam pasują i dla nas są po prostu użyteczne, ale ascetów też szanuję :)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@Leszek55 mylisz się, co do mnie - W Chromie mam 1 dodatek, w Operze - 0 dodatków, w FF Quantum mam 15 włączonych dodatków i 2 wyłączone. :)
Zeno

Dlaczego mam wyłączać wtyczki by sprawdzać ile żre taki firefox, skoro z tych wtyczek na co dzień korzystam. A korzystam choćby z Ublocka, ghostery, czy disable html5 autoplay i na tym także porównuję pracę, szybkość i stabilność nowego lisa z chrome i operą. Firefox zajmuje owszem mniej procesów, od takiego chrome'a, ale są to procesy potrzebujące znacznie więcej ramu niż te uruchamiana na produkcie gugla i suma sumarum tego ramu lis wciąga więcej. Co do szybkości i stabilności nowego lisa nie mam żadnych zastrzeżeń.
Nie zarzucaj komuś że nie potrafi porównać dwóch czy trzech programów.

Dla mnie przeglądarka jak i korzystanie z niej to i jej wtyczki, rozszerzenia. Nie sądzę by już ktokolwiek pracował na zwykłym "golasie"
Z prostego powodu masz wyłączyć wtyczki - żeby można mówić, która przeglądarka jest szybsza, czy zużywa więcej RAM lub procesora należy porównać ich gołe wersje. Tylko wtedy test jest miarodajny. Działające w przeglądarce wtyczki wpływają na jej szybkość i zużycie przez nią zasobów. Co więcej ta sam wtyczka (np. uBlock Origin) inaczej będzie działać w Chrome a inaczej w FF, inaczej wpłynie na zużycie zasobów i szybkość danej przeglądarki.
A teraz konkrety, bo widzę, ze nikomu się nie chce:
Na Windows 10 mam najnowsze: Chrome (1 dodatek), Operę (0 dodatków) i FF Quantum (15 włączonych dodatków i 2 wyłączone.). Niczego nie wyłączam, niech FF będzie trudniej (prawda jest też taka, że mi się nie chce). Otwieram w każdej 12x 267 stronę "Co nam w duszy gra" (więcej mi się nie chce liczyć).
https://programyzadarmo.net.pl/threads/co-nam-gra-w-duszy-czego-aktualnie-słuchasz.368/page-267
Zliczamy zarówno pamięć fizyczną (working) i wirtualną (zadeklarowaną - private) dla każdej przeglądarki (Bitdefender Wallet nie liczę, w Chromie doliczam Software Reporter Tool, bo ta taki szpiegujący badziew instalowany przez każdą nową wersję Chrome, który wymaga sporych umiejętności, żeby go się pozbyć z systemu). Wyniki:
1. Chrome:
urrnI2a.png

Working - 1 998 264 K
Private - 1 756 980 K
2. Opera
u4DUx85.png

Working - 1 722 080 K
Private 1 456 992 K
3. FF Quantum
6M7uSXg.png

Working - 1 181 648 K
Private - 1 051 620 K

Zwycięzcą jest Quantum, choć miał najtrudniej z uwagi na liczbę włączonych dodatków (mam nadzieję, że wierzycie na słowo i nie muszę wrzucać screena z rozszerzeń FF).
Zasłoniłem swoje zakładki, żeby jeden z adminów nie komentował, gdzie chadzam na internetowe spacery w wolnych chwilach. W wyliczeniach oczywiście mogłem się rąbnąć, możecie sprawdzić :)
Ps. Mam nadzieję, ze teraz dostanę w końcu lajka, bo troszkę się naliczyłem, a bardzo tego nie lubię.:foch
 
Ostatnia edycja:

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Bravo @Zeno kawał fajnej roboty odwaliłeś i dzięki Ci za to! Miło jest upewnić się że Lisek mimo bagażu sprawił się najlepiej -super.Natomiast bardziej rozchodziło mnie się o fakt że dużo użytkowników ,oj tam większość :) przykłada wagę do wygody i komfortu korzystania z ulubionych przeglądarek-osobiście mam testowo-poglądowo chrome-operę-FFoxa-Edge itp ale korzystam dłuuuugi czas z Liska ze względu na parę rozszerzeń które to u konkurencji nie zawsze działają jak te na FFoxie. Oczywiście zgadzamy się tu raczej wszyscy że Quantum dało kopa Lisowi co cieszy a jednak, bynajmniej ja na razie zacząłem korzystać z WaterFoxa bo cztery z moich ulubionych rozszerzeń nie wspiera Quantum a na Wodniku śmigają czyli jak kto lubi a różnic "porażających" nie widzę a komfort powrócił :).Dzięki za wizualizację testów.Pzdr.
 
Do góry