Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37810
Reakcje/Polubienia
33943

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37810
Reakcje/Polubienia
33943
Pale Moon 28.5.1
v28.5.1 (2019-06-04)
This is a security and bugfix update.

Changes/fixes:

  • Restored a global getBoolPref() function shortcut for extension compatibility with old extensions.
    If you are currently using this global function, please change it to Services.prefs.getBoolPref()
  • Fixed an issue with the UI when the address bar was removed from the navigation toolbar.
  • Fixed an issue with scripting of the Help menu.
  • Fixed a crash resulting from non-standard manipulation of XML stylesheets by extensions.
  • Fixed browser.link.open_newwindowfunctionality.
  • Removed the default handler for webcal since the site doesn't seem to be properly maintained.
  • Prevented some ways smart places queries could be abused for social engineering attacks.
  • Ported an upstream Skia fix.
  • Improved the origin-clean algorithm for canvases.
  • Improved the efficiency of certain types of memory allocations in the JavaScript compiler.
  • Changed the way the application update checker code is hooked up so it will not require a user to go idle before being activated.
    This solves the primary issue with application updates not notifying users as promptly as they should; more improvements are slated for the next major release.
  • Applicable security issues fixed: CVE-2019-7317, CVE-2019-11701, CVE-2019-11698, CVE-2019-9817 (DiD), CVE-2019-11700, CVE-2019-11696, CVE-2019-11693, and several potentially exploitable crashes and memory safety hazards that do not have a CVE number assigned to them.

Pobieramy na stronie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
Firefox 67.0.2
Zgłaszane są problemy przez użytkowników Firefox'a, że zapisane hasła nie są już dostępne po uruchomieniu przeglądarki internetowej. Winne są za ten stan rzeczy aplikacje zabezpieczające Avast i AVG. Uważają one plik z hasłami logins.json za zagrożenie i zmieniają jego nazwę na logins.json.corrupt.

Można to naprawić, zmieniając nazwę pliku na poprawną:

firefox-logins-json-corrupt.png

Poprawka jest tymczasowa, ponieważ plik logowania ponownie ulegnie uszkodzeniu po ponownym uruchomieniu systemu.

Inną opcją rozwiązania problemu po stronie użytkownika jest wykluczenie Firefoksa lub pliku ze skanowań.

Jeszcze inną opcją jest cofnięcie się do Firefoksa 67.0.1, ponieważ AVG / Avast wydaje się dobrze współpracować z tą wersją przeglądarki.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
32-bit:
64-bit:

Bez changelogu to taka tam sobie jakas drobna popraweczka typu xx.xx.xx.002 ->03 jakich wiele. Tymczasem ta akurat poprawka lata aktywnie wykorzystywane juz w exploitach zero daye:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

jak takie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Co, ile i jak dokladnie zalatano - tej info sie nie ujawnia (bo exploity, jako sie rzeklo, sobie lataja na swobodzie a po co ulatwiac) natomiast zyczliwa porada zeby sie zalatac sobie hasa tu i tam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


No ale po co se sobie glowe zawracac jakims changelogiem, wrzuce dwa linki i post przybyl...
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
No ale po co se sobie glowe zawracac jakims changelogiem, wrzuce dwa linki i post przybyl...

Kiepsko spałeś czy masz okres?
Jeśli Cię cieńćlogi interesują to sobie je czytaj przed spankiem, bo mnie akurat to lata jak i pewnie większości userom lisa.
Będę wstawiał posty jak mi się podoba i na jakie tutaj OXY pozwala, a Tobie nic do tego. Ja się do Twojej forumowej radosnej twórczości nie wcinam, więc odbij od mojej osoby, bo widzę, że kolegami tu nie zostaniemy.
Szukasz dymu na Forum czy nuda dokucza?
Pozdrawiam mimo wszystko Kolego.:francuz
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Kiepsko spałeś czy masz okres?
Jeśli Cię cieńćlogi interesują to sobie je czytaj przed spankiem, bo mnie akurat to lata jak i pewnie większości userom lisa.
Będę wstawiał posty jak mi się podoba i na jakie tutaj OXY pozwala, a Tobie nic do tego. Ja się do Twojej forumowej radosnej twórczości nie wcinam, więc odbij od mojej osoby, bo widzę, że kolegami tu nie zostaniemy.
Szukasz dymu na Forum czy nuda dokucza?
Pozdrawiam mimo wszystko Kolego.:francuz

Dzieki. Bedziesz sobie robil co chial bo tobie to lata.
Dzieki za przypomnienie przed czym ucieklem wyjezdzajac z tego kraju gdzie wszystkim lata i wstawiaja co chca :)
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
@spamtrash
I po co bezczelnie przekręcasz sens mojej wypowiedzi?
Mam teraz odpłacić Ci odpowiedzią typu" i bardzo dobrze, że tacy jak Ty wyjechali z tego kraju"?
Po pierwsze Ja to nie wszyscy w tym kraju a po drugie robię zawsze to co chcę, kiedy mi coś lata lub nie.
Daruj sobie prostackie komentarze jak w poprzednim poście do kogokolwiek, bo się tylko kompromitujesz.
Jeszcze choćby tolerancji Cię nie nauczyli w tym wspaniałym kraju, do którego uciekłeś?
Bez odbioru bo sprowokowałeś wątek nie w temacie.
 
Do góry