Najlepszy skaner antywirusowy za free?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Mniej więcej 3 x w miesiącu skanuję sobie system za pomocą Malwarebytes i Emsisoft Emergency Kit Scanner, ale nigdy niczego nie znajdują. Zastanawiam się, czy jest jakiś dokładniejszy, darmowy skaner, żeby sobie sprawdzić, czy faktycznie system jest czysty. Zależy mi, aby był w miarę prosty w obsłudze, nie dla jakichś nerdów czy innych geeków ;)
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37254
Reakcje/Polubienia
33667
Mniej więcej 3 x w miesiącu skanuję sobie system za pomocą Malwarebytes i Emsisoft Emergency Kit Scanner, ale nigdy niczego nie znajdują. Zastanawiam się, czy jest jakiś dokładniejszy, darmowy skaner, żeby sobie sprawdzić, czy faktycznie system jest czysty. Zależy mi, aby był w miarę prosty w obsłudze, nie dla jakichś nerdów czy innych geeków ;)
Darmowy do zastosowań niekomercyjnych, bezinstalacyjny (wersja portable).
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Bardziej szczegółowy opis
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Trochę średnio mi się podoba, że aby pobrać darmową wersję tego Dr.Web trzeba zaznaczyć:
Zgadzam się na wysyłanie do Doctor Web statystyk powiązanych z procesem skanowania i ze sprzętem oraz oprogramowaniem mojego PC
:(
Może ktoś jeszcze poleci coś ciekawego?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@BURY71 A AdwCleaner to nie jest w zasadzie prawie to samo co Malwarebytes? Skanery online raczej niespecjalnie... HitmanPro nie znam, więc sobie sprawdzę, dzięki :)
@al - dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37254
Reakcje/Polubienia
33667
Trochę średnio mi się podoba, że aby pobrać darmową wersję tego Dr.Web trzeba zaznaczyć:
Zgadzam się na wysyłanie do Doctor Web statystyk powiązanych z procesem skanowania i ze sprzętem oraz oprogramowaniem mojego PC
:(
Może ktoś jeszcze poleci coś ciekawego?
Możesz pobrać aktualną wersję
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Trochę średnio mi się podoba, że aby pobrać darmową wersję tego Dr.Web trzeba zaznaczyć:
Zgadzam się na wysyłanie do Doctor Web statystyk powiązanych z procesem skanowania i ze sprzętem oraz oprogramowaniem mojego PC
:(
:kwiczy2 a jaki skaner takich czy innych danych nie zbiera :?? Rosjanie czyli ludzie od Doctor Web przynajmniej informują o tym na stronie ponieważ wiedzą że nikt nie czyta warunków korzystania z programu podczas jego uruchamiania/instalacji. Zapewne w warunkach korzystania innych programów tego typu również jest to napisane.
 

BURY71

Świeżak
Dołączył
10 Grudnia 2012
Posty
30
Reakcje/Polubienia
3
@BURY71 A AdwCleaner to nie jest w zasadzie prawie to samo co Malwarebytes? Skanery online raczej niespecjalnie... HitmanPro nie znam, więc sobie sprawdzę, dzięki :)
@al - dziękuję
@BURY71 A AdwCleaner to nie jest w zasadzie prawie to samo co Malwarebytes? Skanery online raczej niespecjalnie... HitmanPro nie znam, więc sobie sprawdzę, dzięki :)
@al - dziękuję
ESET Online Scanner to normalny skaner ,można do pobrać min. tutaj ,podobnie jak HitmanPro :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
;
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55667

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
W ustawieniach Malwarebytes i Emsisoft Emergency Kit można odznaczyć opcję wysyłania informacji/statystyk. Czy mam rozumieć, że to pic na wodę?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Jeżeli chcesz sprawdzić czy nie masz sprytnie ukrytego wirusa w komputerze lub masz wątpliwości czy system jest czysty od szkodnika , to najlepiej przeskanować komputer z nagranym antywirusem na pendrive lub płytę .Taki sposób skanowania daje większą większą pewność . Natomiast gdy skanery min. Malwarebytes , Emsisoft Emergency Kit Scanner ,F- Secure ,Trend Micro , ESET , skanery Microsoftowe ,Dr.Web nigdy niczego nie znajdują - to najczęściej znaczy ,że potwierdzają ,że nic nie ma lub potwierdzają ,że antywirus rezydencki nic nie przepuścił . Problem jest w tym ,że skanery nie zawsze dają 100 % pewności ,wiec w razie złej pracy i dziwnych zachowań komputera lub wątpliwości najlepsze rozstrzygniecie dają skanery jak na wstępie przykłady .
 
Do góry