NordVPN - ochrona prywatności

Andy 16 Sierpień 2016

View Users: View Users
 1. Andy

  Andy Bardzo aktywny Fąfel

  Dołączył:
  11 Czerwiec 2010
  Posty:
  1,004
  Otrzymane Polubienia:
  54
  NordVPN – program VPN do zabezpieczenia łącza i zapewnienia pełnej anonimowości.

  NordVPN
  Strona producenta:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link


  Cena:
  • Plan Simple: $8 za miesiąc (1 miesiąc)
  • Plan Standard: $7 za miesiąc (6 miesięcy)
  • Plan Najlepsza oferta: $5.75 za miesiąc (1 rok)

  Możliwości płatnicze:
  • możliwość zapłacenie w Bitcoin
  • Paypal
  • oraz za pomocą kart:

  [​IMG]
  Obecnie coraz częściej zwykli użytkownicy internetu dostrzegają korzyści płynące z zabezpieczenia swojego łączą internetowego. Przekłada się to niewątpliwe na zwiększenie ochrony prywatności i możliwości ominięcia blokad regionalnych nakładanych przez niektóre serwisy internetowe.
  Jedną z metod ochrony może być wykorzystanie serwera pośredniczącego. Niestety to rozwiązanie nie jest bezpieczne ponieważ połączenie pomiędzy komputerem a proxy nie jest w żaden sposób chronione. W praktyce oznacza to, że taka transmisja danych może zostać podsłuchana przez osobę, która ma odpowiednią wiedzę, środki i na ogół złe zamiary. Jednak nie tylko potencjalni hakerzy mogą sprawdzać działalność użytkowników Internetu.
  ISP (dostawcy usług internetowych ) zapewniają dostęp do Internetu. za każdym razem gdy użytkownik przegląda internet, łączy się z Internetem za pośrednictwem łącz swojego dostawcy Internetu. ISP. W rzeczywistości, cała komunikacja w Internecie przechodzi przez ISP. Co to znaczy? Dostawca usług internetowych IPS może zobaczyć wszystko, co robi klient w Internecie łącznie z głęboką analizą przesyłanych pakietów. Gdy ktoś korzysta z Internetu mobilnego, jego dostawca usług internetowych może śledzić jego położenie. Co więcej analiza aktywności użytkownika w sieci to wiele istotnych danych dla firm reklamowych, które mogą kupować różnego rodzaju informacje o użytkownikach od ISP.

  [​IMG]


  Co za z tego wynika? Czy oznacza to że jesteśmy zdani na życie w tzw. Matriksie jak w filmie Matrix (The Matrix) w reżyserii Lilly Wachowski oraz Lana Wachowski?


  [​IMG]
  Coś w tym jest, jednak nie każdy z nas zwykłych użytkowników Internetu jest jak główny bohater filmu Neo (Keanu Reeves) i jego dzielni pomocnicy Morfeusz (Laurence Fishburne) jego przewodnik i mentor oraz Trinity (Carrie-Anne Moss).

  Co zatem zrobić, aby utrudnić śledzenie i ochronić naszą prywatność?

  Odpowiedzią na to pytanie jest: użyć servera VPN, gdzie transmisja pomiędzy klientem a serwerem jest zaszyfrowana.

  Rozwiązanie takie dostarcza NordVPN

  [​IMG]

  Funkcje i opcje
  Usługa VPN oferowana przez NordVPN dostępna jest również na urządzenia mobilne. Dzięki czemu użytkownicy smartfonów i tabletów mogą bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu.
  Dla osób które lubią grać w gry z pewnością będzie ważna informacja, że łącza NordVPN są bardzo szybkie.
  Lista dostępnych funkcji na stronie producenta:
  Kod:
  [ Widoczne dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij aby się zarejestrować ]
  Cechy szczególne:

  Siedziba NordVPN mieści się w Panamie, co dla osób szczególnie chroniących swoją prywatność ma duże znaczenie ponieważ według obiegowej opinii firmy z USA i UE dostarczające usługi VPN nie gwarantują należytej ochrony prywatności.
  Dlatego NordVPN z siedzibą w Panamie ma tutaj przewagę nad innymi firmami.
  [​IMG]
  VPN szyfruje dane za pośrednictwem bezpiecznego tunelu przed uzyskaniem dostępu do internetu - to chroni wszystkie poufne informacje o lokalizacji użytkownika i ukrywa adres IP. Wirtualne sieci prywatne łączą się z Internetem za pośrednictwem alternatywnej ścieżki niż ścieżka ISP. Jedyna informacja widoczna dla ISP to informacja, że komputer jest podłączony do serwera VPN i nic więcej. Wszystkie inne informacje są szyfrowane protokołem VPN. Rozwiązanie takie jest szczególnie przydatne, gdy nie chcesz, aby twoje prawdziwe IP było widoczne dla innych.
  [​IMG]
  Zespół NordVPN jest zdeterminowany, aby ukryć i zabezpieczyć twoje dane wykorzystując w tym celu takie funkcje jak podwójne szyfrowanie danych. Stworzone przez zespół NordVPN podwójne szyfrowanie (double vpn) jest unikalne i daje ochronę na poziomie wojskowym.

  NordVPN/b]szyfruje dane przychodzące i wychodzące przy użyciu szyfrowania klasy wojskowej AES-256-CBC. Szyfrowanie to jest stosowane nie raz, ale dwa razy.

  Takie rozwiązanie zapewnia niemal 100-procentową ochronę przed podsłuchem. Ponadto adres IP użytkownika jest zabezpieczony przed odczytaniem na odwiedzanych stronach. Jedynie adres serwera VPN może zostać odczytany, z którym wcześniej połączył się użytkownik.

  Dla kogo program NordVPN i dlaczego korzystać z tego programu?
  Program NordVPN z pewnością docenią użytkownicy, którzy z różnych przyczyn nie mogą w pełni korzystać z Internetu. Jak wiadomo w niektórych krajach są nakładane ograniczenia na użytkowników. Przykładem może być fakt zablokowania Facebook'a w Chinach, Netflix jest ograniczony poza USA, a niektóre filmy na portalach takich jak YouTube są zablokowane dla niektórych krajów. Program typu VPN daje nam możliwość obejścia tych ograniczeń i pozwala korzystać z wolności w Internecie oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, bo nie powinniśmy używać VPN do rozsyłania spamu.

  [​IMG]

  Dlaczego używać NordVPN?
  Oczywiście nie każdemu jest potrzebna zmiana adresu IP bo nie ma u nas tak dużych ograniczeń jak w innych krajach. Ale nawet wówczas używanie VPN ma sens. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że program VPN szyfruje cały ruch internetowy i zapewnia, że dane pozostają ukryte przed ciekawskimi osobami w otwartej sieci bezprzewodowej.

  Warto skorzystać z programu NordVPN zwłaszcza wtedy gdy korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi ponieważ program szyfruje przesyłane dane. A to z pewnością poprawia bezpieczeństwo korzystania z sieci. Istotne jest to szczególnie wtedy gdy dokonujemy wszelkiego rodzaju płatności, korzystamy z konta bankowego czy robimy zakupy w Internecie.

  [​IMG]

  Co wyróżnia NordVPN?

  NordVPN nie przechowuje logów naszej działalności w internecie. Hasłem reklamowym zespołu jest zdanie „Jeśli ktoś pyta o działalność danej osoby w Internecie, najlepsze co możemy zrobić to wzruszyć ramionami. i to w ten sposób lubi.

  Kolejną rzeczą jest rozwiązanie problemu wycieku zapytań poza tunel VPN przez serwery DNS, które wysyłają niezaszyfrowane zapytania. Z programem NordVPN nie trzeba się tego obawiać ponieważ zapytania z serwerów DNS są zabezpieczone i chronione.

  Interfejs programu:

  Interfejs programu jest estetyczny, całe używanie programu sprowadza się do naciśnięcia przycisku, aby połączyć się z serwerem. Mamy tutaj dwie opcje. Możemy wybrać albo kraj albo konkretny serwer.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Serwery:
  Lista dostępnych serwerów i spis krajów w jakich są zlokalizowane jest dostępna na stronie:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  Trzeba przyznać, że serwery NordVPN są bardzo stabilne. Bez problemu można się połączyć z każdym z serwerów bez względu na to z jakiej sieci korzystamy. Nie ma różnicy czy korzystamy z Internetu oferowanego w kawiarni czy domu.

  [​IMG]

  Pomoc techniczna
  Tutaj muszę powiedzieć, że mogłem sprawdzić w rzeczywistości jak działa suport NordVPN. I muszę powiedzieć, że pomoc przez CHAT jest na bardzo wysokim poziomie.
  Przy okazji chciałbym podziękować Georgowi za pomoc w rozwiązaniu problemu.
  Tank you George for your help. I give you the highest grade.


  Ponadto odpowiedzi na pytania można szukać w instrukcji instalacji i sekcji FAQ w serwisie internetowym NordVPN. Firma prowadzi także swojego bloga, gdzie regularnie publikowane są nowe wpisy.
  [​IMG]

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  Podsumowanie

  Zalety programu NordVPN :
  • stabilne i szybkie serwery,
  • cena,
  • jakość,
  • funkcjonalność
  • szyfrowanie klasy wojskowej AES-256-CBC

  Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione funkcje i użyteczność samego programu, trzeba przyznać, że sama obsługa programu jak i jego instalacja jest bardzo łatwa.

  Rozwiązania zespołu NordVPN z Panamy pozwalają na bezpieczne korzystanie z zasobów sieci z zachowaniem pełnej ochrony danych podczas anonimowego surfowania po sieci.

  Pomoc techniczna oferowana przez producenta jest na wysokim poziomie, a do tego możliwość rozmowy na CHAT pozwala szybko rozwiązać zaistniałe problemy.

  Wszystko to sprawia, że usługa VPN oferowana przez NordVPN jest wartościowa i powinna zainteresować każdego, kto ceni sobie prywatność i bezpieczeństwo.
  [​IMG]
  Usługa dostarczona przez NordVPN pozwala chronić swoją prywatność we współczesnym Matriksie.
   
  ORGANIZAT0R and OXYGEN THIEF like this.
 2. Zeno

  Zeno Bardzo aktywny Fąfel

  Dołączył:
  25 Grudzień 2012
  Posty:
  2,443
  Otrzymane Polubienia:
  292
  [​IMG]
   
Ładuję...
Similar Threads - NordVPN ochrona prywatności Forum Date
Win 1 of 5 NordVPN annual subscriptions Konkursy ! / Giveaways ! 25 Wrzesień 2017
NordVPN z nową funkcją CyberSec Newsroom security - ciekawostki dotyczące security 3 Lipiec 2017
NordVPN do wygrania Konkursy ! / Giveaways ! 23 Styczeń 2017
NordVPN - Beta Beta (Programy w fazie Beta) / Beta softwares 10 Styczeń 2017
NordVPN - poradnik ustawień L2TP IPSec w Windows 7 Poradniki / Tutoriale 30 Sierpień 2016

Udostępnij Tą Stronę