NordVPN - ochrona prywatności

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
63
NordVPN – program VPN do zabezpieczenia łącza i zapewnienia pełnej anonimowości.

NordVPN
Strona producenta:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Cena:
 • Plan Simple: $8 za miesiąc (1 miesiąc)
 • Plan Standard: $7 za miesiąc (6 miesięcy)
 • Plan Najlepsza oferta: $5.75 za miesiąc (1 rok)

Możliwości płatnicze:
 • możliwość zapłacenie w Bitcoin
 • Paypal
 • oraz za pomocą kart:


Obecnie coraz częściej zwykli użytkownicy internetu dostrzegają korzyści płynące z zabezpieczenia swojego łączą internetowego. Przekłada się to niewątpliwe na zwiększenie ochrony prywatności i możliwości ominięcia blokad regionalnych nakładanych przez niektóre serwisy internetowe.
Jedną z metod ochrony może być wykorzystanie serwera pośredniczącego. Niestety to rozwiązanie nie jest bezpieczne ponieważ połączenie pomiędzy komputerem a proxy nie jest w żaden sposób chronione. W praktyce oznacza to, że taka transmisja danych może zostać podsłuchana przez osobę, która ma odpowiednią wiedzę, środki i na ogół złe zamiary. Jednak nie tylko potencjalni hakerzy mogą sprawdzać działalność użytkowników Internetu.
ISP (dostawcy usług internetowych ) zapewniają dostęp do Internetu. za każdym razem gdy użytkownik przegląda internet, łączy się z Internetem za pośrednictwem łącz swojego dostawcy Internetu. ISP. W rzeczywistości, cała komunikacja w Internecie przechodzi przez ISP. Co to znaczy? Dostawca usług internetowych IPS może zobaczyć wszystko, co robi klient w Internecie łącznie z głęboką analizą przesyłanych pakietów. Gdy ktoś korzysta z Internetu mobilnego, jego dostawca usług internetowych może śledzić jego położenie. Co więcej analiza aktywności użytkownika w sieci to wiele istotnych danych dla firm reklamowych, które mogą kupować różnego rodzaju informacje o użytkownikach od ISP.
Co za z tego wynika? Czy oznacza to że jesteśmy zdani na życie w tzw. Matriksie jak w filmie Matrix (The Matrix) w reżyserii Lilly Wachowski oraz Lana Wachowski?Coś w tym jest, jednak nie każdy z nas zwykłych użytkowników Internetu jest jak główny bohater filmu Neo (Keanu Reeves) i jego dzielni pomocnicy Morfeusz (Laurence Fishburne) jego przewodnik i mentor oraz Trinity (Carrie-Anne Moss).

Co zatem zrobić, aby utrudnić śledzenie i ochronić naszą prywatność?

Odpowiedzią na to pytanie jest: użyć servera VPN, gdzie transmisja pomiędzy klientem a serwerem jest zaszyfrowana.

Rozwiązanie takie dostarcza NordVPNFunkcje i opcje
Usługa VPN oferowana przez NordVPN dostępna jest również na urządzenia mobilne. Dzięki czemu użytkownicy smartfonów i tabletów mogą bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu.
Dla osób które lubią grać w gry z pewnością będzie ważna informacja, że łącza NordVPN są bardzo szybkie.
Lista dostępnych funkcji na stronie producenta:
Zaloguj się lub zarejestruj to view Spoiler content!
Cechy szczególne:

Siedziba NordVPN mieści się w Panamie, co dla osób szczególnie chroniących swoją prywatność ma duże znaczenie ponieważ według obiegowej opinii firmy z USA i UE dostarczające usługi VPN nie gwarantują należytej ochrony prywatności.
Dlatego NordVPN z siedzibą w Panamie ma tutaj przewagę nad innymi firmami.

VPN szyfruje dane za pośrednictwem bezpiecznego tunelu przed uzyskaniem dostępu do internetu - to chroni wszystkie poufne informacje o lokalizacji użytkownika i ukrywa adres IP. Wirtualne sieci prywatne łączą się z Internetem za pośrednictwem alternatywnej ścieżki niż ścieżka ISP. Jedyna informacja widoczna dla ISP to informacja, że komputer jest podłączony do serwera VPN i nic więcej. Wszystkie inne informacje są szyfrowane protokołem VPN. Rozwiązanie takie jest szczególnie przydatne, gdy nie chcesz, aby twoje prawdziwe IP było widoczne dla innych.

Zespół NordVPN jest zdeterminowany, aby ukryć i zabezpieczyć twoje dane wykorzystując w tym celu takie funkcje jak podwójne szyfrowanie danych. Stworzone przez zespół NordVPN podwójne szyfrowanie (double vpn) jest unikalne i daje ochronę na poziomie wojskowym.

NordVPN/b]szyfruje dane przychodzące i wychodzące przy użyciu szyfrowania klasy wojskowej AES-256-CBC. Szyfrowanie to jest stosowane nie raz, ale dwa razy.

Takie rozwiązanie zapewnia niemal 100-procentową ochronę przed podsłuchem. Ponadto adres IP użytkownika jest zabezpieczony przed odczytaniem na odwiedzanych stronach. Jedynie adres serwera VPN może zostać odczytany, z którym wcześniej połączył się użytkownik.

Dla kogo program NordVPN i dlaczego korzystać z tego programu?
Program NordVPN z pewnością docenią użytkownicy, którzy z różnych przyczyn nie mogą w pełni korzystać z Internetu. Jak wiadomo w niektórych krajach są nakładane ograniczenia na użytkowników. Przykładem może być fakt zablokowania Facebook'a w Chinach, Netflix jest ograniczony poza USA, a niektóre filmy na portalach takich jak YouTube są zablokowane dla niektórych krajów. Program typu VPN daje nam możliwość obejścia tych ograniczeń i pozwala korzystać z wolności w Internecie oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, bo nie powinniśmy używać VPN do rozsyłania spamu.Dlaczego używać NordVPN?
Oczywiście nie każdemu jest potrzebna zmiana adresu IP bo nie ma u nas tak dużych ograniczeń jak w innych krajach. Ale nawet wówczas używanie VPN ma sens. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że program VPN szyfruje cały ruch internetowy i zapewnia, że dane pozostają ukryte przed ciekawskimi osobami w otwartej sieci bezprzewodowej.

Warto skorzystać z programu NordVPN zwłaszcza wtedy gdy korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi ponieważ program szyfruje przesyłane dane. A to z pewnością poprawia bezpieczeństwo korzystania z sieci. Istotne jest to szczególnie wtedy gdy dokonujemy wszelkiego rodzaju płatności, korzystamy z konta bankowego czy robimy zakupy w Internecie.Co wyróżnia NordVPN?

NordVPN nie przechowuje logów naszej działalności w internecie. Hasłem reklamowym zespołu jest zdanie „Jeśli ktoś pyta o działalność danej osoby w Internecie, najlepsze co możemy zrobić to wzruszyć ramionami. i to w ten sposób lubi.

Kolejną rzeczą jest rozwiązanie problemu wycieku zapytań poza tunel VPN przez serwery DNS, które wysyłają niezaszyfrowane zapytania. Z programem NordVPN nie trzeba się tego obawiać ponieważ zapytania z serwerów DNS są zabezpieczone i chronione.

Interfejs programu:

Interfejs programu jest estetyczny, całe używanie programu sprowadza się do naciśnięcia przycisku, aby połączyć się z serwerem. Mamy tutaj dwie opcje. Możemy wybrać albo kraj albo konkretny serwer.
Serwery:
Lista dostępnych serwerów i spis krajów w jakich są zlokalizowane jest dostępna na stronie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Trzeba przyznać, że serwery NordVPN są bardzo stabilne. Bez problemu można się połączyć z każdym z serwerów bez względu na to z jakiej sieci korzystamy. Nie ma różnicy czy korzystamy z Internetu oferowanego w kawiarni czy domu.Pomoc techniczna
Tutaj muszę powiedzieć, że mogłem sprawdzić w rzeczywistości jak działa suport NordVPN. I muszę powiedzieć, że pomoc przez CHAT jest na bardzo wysokim poziomie.
Przy okazji chciałbym podziękować Georgowi za pomoc w rozwiązaniu problemu.
Tank you George for your help. I give you the highest grade.


Ponadto odpowiedzi na pytania można szukać w instrukcji instalacji i sekcji FAQ w serwisie internetowym NordVPN. Firma prowadzi także swojego bloga, gdzie regularnie publikowane są nowe wpisy.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Podsumowanie

Zalety programu NordVPN :
 • stabilne i szybkie serwery,
 • cena,
 • jakość,
 • funkcjonalność
 • szyfrowanie klasy wojskowej AES-256-CBC

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione funkcje i użyteczność samego programu, trzeba przyznać, że sama obsługa programu jak i jego instalacja jest bardzo łatwa.

Rozwiązania zespołu NordVPN z Panamy pozwalają na bezpieczne korzystanie z zasobów sieci z zachowaniem pełnej ochrony danych podczas anonimowego surfowania po sieci.

Pomoc techniczna oferowana przez producenta jest na wysokim poziomie, a do tego możliwość rozmowy na CHAT pozwala szybko rozwiązać zaistniałe problemy.

Wszystko to sprawia, że usługa VPN oferowana przez NordVPN jest wartościowa i powinna zainteresować każdego, kto ceni sobie prywatność i bezpieczeństwo.

Usługa dostarczona przez NordVPN pozwala chronić swoją prywatność we współczesnym Matriksie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3258
Reakcje/Polubienia
947

Since January 25, a number of new locations have been added to the ever growing NordVPN server network. Here’s a quick overview on what has changed in the server list over the past few weeks!

NEW SERVERS:
Canada #81-84
Costa Rica #2
Denmark #3
France #13-15
Germany #135-138
Netherlands #48-67
Spain #7-9
Sweden #19-25
Sweden Onion server #2
Taiwan #3
Turkey #2-3
United Kingdom #81-89

UPCOMING SERVERS
These new locations will be available within a few weeks:
Australia – 4 servers
Brazil – 4 servers
Japan (Tokyo) – 4 servers
Mexico – 4 servers
Singapore – 4 servers
Sweden – 4 servers
In addition, a number of servers in several countries are in the process of being replaced to ensure better speed and performance. They include locations in Indonesia, India, Australia, the UK, Netherlands, Germany, Sweden, and a number of US servers.

Service Update: All US and UK Servers Getting Ultra Fast
Regular NordVPN users are familiar with the different segments of the server list, optimized for different purposes. They can choose from Double VPN, P2P, Anti DDoS and other categories, including Ultra Fast TV servers located in the US and UK and specifically optimized for streaming.
The good news is that the Ultra Fast TV servers will no longer be available as a separate category. That’s because all NordVPN servers in the US and UK are now being optimized for streaming! All of our servers will now be able to handle more users, provide better speed and stability while maintaining our top level security practices.
This is just one of the series of improvements we’ve been implementing to enhance the streaming experience with NordVPN. Another big one is the default SmartPlay option, which now allows accessing 360+ streaming services all around the world!
With SmartPlay, you can enjoy entertainment and media content while being fully protected with military-grade encryption – no matter where you are. As SmartPlay is enabled by default in all NordVPN apps, there is nothing extra to install, activate or adjust. Simply connect to one of NordVPN’s servers, choose your favorite streaming service and enjoy!
 
Do góry