Odzyskanie utraconych danych z pendriva

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Nie wiem czy dobry dział ale jakoś nigdzie indziej mi nie pasowało wiec wrzucam do ogólnego żeby bałaganu nie robić.
Sprawa ma się tak...
Straciłem ważne dane z mojego pendriva (nie jestem w stanie określić czy zostały one po prostu usunięte czy nastąpił format). Jednego jestem pewny mianowicie, że po utracie już nic na tym urządzeniu zapisywane nie było, ufff ;)
Do odzyskania danych posłużyłem się 3 programami:
Recuva (darmowy)
EASEUS Data Recovery Wizard 5.0.1 (z jakiejś dawnej promocji)
SoftOrbits Flash Drive Recovery (również z promocji)
Najefektowniej spisał się program Recuva gdyż pozostałe dwa odzyskiwały niby dane ale niczym ich się ugryźć nie dało w większości.
I teraz tak, Recuva odzyskał mi praktycznie 100% utraconych fotek. Program twierdzi że są one nieuszkodzone i w stanie znakomitym. 90% się otwiera bez problemu, jest dostęp do szczegółów. Natomiast te 10% mimo iż program twierdzi że są odzyskane w stopniu znakomitym nie działa. Format .jpeg, żadnym programem się nie otwierają, brak szczegółowych danych o nich. Myślałem że może jednak są uszkodzone, "przeleciałem" je programem File Repair ale również twierdzi że wszystko z nimi w porządku.
Ma ktoś jakieś pomysły czym to ruszyć? To baaaaaaardzo ważne dla mnie, będę wdzięczny za pomoc i wszelakie sugestie :dziękuję
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35957
Reakcje/Polubienia
25058
Miasto
Trololololo
Undelete 360
http://programyzadarmo.net.pl/undelete- ... ie-danych/
Pandora Recovery
http://programyzadarmo.net.pl/pandora-recovery/
te są darmoszki

Ten podobno jest dobry StrongRecovery

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ale płatny.

Z promocji ostatnio był File Unreaser
http://programyzadarmo.net.pl/file-uneraser-za-darmo/
Easy Drive Data Recovery
http://programyzadarmo.net.pl/easy-driv ... -za-darmo/

Klucze do nich pewnie znajdziesz na forum lub w archiwum GOTD
programy-z-promocji-freebies-f6/archiwum-giveaway-of-the-day-t12576.html
 
A

Anonymous

eMCe, a co Ci się dokładnie pojawia jak próbujesz otworzyć te 10% plików, jaki komunikat?
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
To zależy od programu:
Przeglądarka windowsowska
"Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji"
IrfanView
irfan.jpg

Zoner Photo Studio 14
"Podgląd niedostępny"

Dzięki Oxy będę próbował. Z dzisiejszej promocji iCare data Recovery Software też niestety nie dał rady. W sumie to z tego wszystkiego tylko Recuva odzyskała prawie wszystko działające z tym że strasznie wymieszała i nie zachowała struktury katalogów.
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
eMCe, pracuję w zakładzie fotograficznym i w ramach usług również oferujemy odzyskiwanie zdjęć z nośników. Nie będę tu wychodził teraz z różnymi przypadkami, bo jest to bardzo indywidualna sprawa. Wiem jedno, dysponujemy programem który jest ukierunkowany na odzyskiwanie zdjęć... i z doświadczenia mogę powiedzieć, że odzyskują się zdjęcia jako dane i często gęsto zdarza się dokładnie tak jak mówisz, że z 10% zdjęć nie odzyskuje się wcale. Zwykle to uszkodzenia polega na tym, że:
1. Jeśli po niechcianym formacie (załóżmy) karty pamięci, ktoś coś kombinował, to bywały nawet przypadki (o dziwo), że jak mieliśmy jakieś zdjęcie, to 1/3 pasa górnego pionowego była od danego zdjęcia, a 2/3 od innego, często z poszarpanymi pikselami (jak w przypadku słabej jakości filmów divx)
2. Gdy nikt nic nie kombinował z taką kartą, a przyniósł nam ją od razu, to odzyskiwało się ok. 90% zdjęć (część wcale!), ale z tych 90% odzyskanych zaledwie ponad połowa jest całkiem zdrowych. Reszta jest uszkodzona. W czym sie to uszkodzenie objawia? Ano w tym, że przykładowo mamy prawie całe zdjęcie dobre, a na dole jest odcięty fragment i ten fragment jest cały szary. Taki przypadek łatwo naprawić większością przeglądarek do zdjęć poprzez przekadrowanie tak, żeby pozbyć się owego szarego pola - w takim razie zdjęcie uznać można za "odratowane". Gorzej, kiedy szare pole zajmuje większość zdjęcia, bo wtedy nie ma z czego kadrować.
To tak z mojego doświadczenia ;)

..::: edycja :::..

było 10% zdjęć się odzyskuje
poprawiłem na 10% zdjęć nie odzyskuje się wcale
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
mi o dziwo tak jak napisałem prawie wszystko działa prócz właśnie hmm ciężko mi się w tym połapać bo odzyskane pliki mają inne nazwy niż wcześniej, ale chyba z jednego folderu nic nie działa, tzn. rozmiar wydaje się być prawidłowy, format też, brak tylko jakichkolwiek szczegółów we właściwościach pliku a próba otworzenia w jakimś programie kończy się tym co we wcześniejszym moim poście :(
zapuściłem Digital Image Recovery czekam co będzie...
 
A

Anonymous

Jak na moje oko te zdjęcia, których nie możesz otworzyć nie odzyskały się prawidłowo, może zobacz jeszcze innym programem do odzyskiwania plików
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Polecam programik: Lexar Image Rescue - specjalista od odzyskiwania zdjęć. Odzyskał mi wszystkie foty w 100% ze skasowanej karty pamięci.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Ola napisał:
Jak na moje oko te zdjęcia, których nie możesz otworzyć nie odzyskały się prawidłowo, może zobacz jeszcze innym programem do odzyskiwania plików
no niestety na moje oko też to tak wygląda :(
próbuje dalej chociaż z każdym kolejnym programem nadzieja mnie opuszcza
 
A

Anonymous

A ja myślę, że Ci się uda. Trzymam za Ciebie kciuki. Jak coś to proszę daj nam znać czy dałeś radę
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Swego czasu rozmawiałem z gościem od informatyki śledczej ...i z tego co pamiętam każde skanowanie nośnika programem do odzysku danych coś tam zapisuje i tym samym utrudnia odzysk ( nadpisuje dane ) dlatego stosowne służby lub firmy w pierwszej kolejności zabezpieczają nośnik przed zapisem i wykonują jego
binarny zrzut ( obraz ) i na nim przeprowadzają wszystkie operacje ......także ciesz się z tego co odzyskałeś bo mogło być gorzej :mistrzunio
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Ola napisał:
A ja myślę, że Ci się uda. Trzymam za Ciebie kciuki. Jak coś to proszę daj nam znać czy dałeś radę
no niestety przerobiłem jeszcze:
Digital Image Recovery
Undelete 360
Pandora Recovery
i nic :( chyba już "pozamiatane" z tymi fotkami, trudno się mówi... fajnie jest uchwycić te ulotne chwile na dłużej ale trzeba pamiętać żeby o nie odpowiednio zadbać bo inaczej tak jak w moim przypadku pozostanie tylko pielęgnowanie ich w pamięci i nadzieja, że upływający czas już ich tam nie zamaże :( fotki były dość osobiste i ważne dla mnie, no ale czasu już się nie cofnie, będzie za to nauczka na przyszłość
remool napisał:
Swego czasu rozmawiałem z gościem od informatyki śledczej ...i z tego co pamiętam każde skanowanie nośnika programem do odzysku danych coś tam zapisuje i tym samym utrudnia odzysk ( nadpisuje dane ) dlatego stosowne służby lub firmy w pierwszej kolejności zabezpieczają nośnik przed zapisem i wykonują jego
binarny zrzut ( obraz ) i na nim przeprowadzają wszystkie operacje ......także ciesz się z tego co odzyskałeś bo mogło być gorzej :mistrzunio
masz racje remool, pliki które odzyskałem przy pierwszym podejściu w stopniu nietkniętym, po użyciu kilku "odzyskiwaczy" stawały się uszkodzone, zaczęły występować w niektórych szare pasy, rozmazania albo tak jak w tych co od początku się nie otwierały brak możliwości jakiegokolwiek podglądu
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35957
Reakcje/Polubienia
25058
Miasto
Trololololo
to teraz nauczysz się kopie robić :szydera
 
A

Anonymous

Współczuję, bardzo przykra sprawa. Dwa lata temu znajomy przypadkowo sformatował (w 25%) mój dysk zewnętrzny o pojemności 750 GB. Przechowywałem na nim kopie zdjęć, filmów, programów z promocji, itp. Do odzyskania było ok. 600 GB. Nie będę opisywał całej historii, ale przejdę do meritum. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń wybrałem program Easeus Data Recovery Wizard Pro 5.5.1. Wykorzystałem w nim wszystkie opcje: Partition Recovery, Complete Recovery, Deleted File Recovery.

Następnie użyłem programu Ontrack z czasopisma komputerowego, w dalszej kolejności Icare Data Recovery i Recuva. Skuteczność programów była odwrotna niż u Ciebie. Zdecydowanie najlepiej spisał się Easus, zawiodła Recuva. Nie wiem od czego to zależy. Czy od sposobu uszkodzenia danych, parametrów komputera, systemu operacyjnego czy rodzaju nośnika, z którego odzyskujemy pliki.

Potwierdzam wcześniejsze spostrzeżenia przedmówców, dotyczące rodzaju uszkodzeń. Nie wszystkie zdjęcia udało się odzyskać. Wszystkie opisane usterki wystąpiły w moim przypadku. W podglądzie programu Easus były one w idealnym stanie, po otwarciu już nie.

Pamiętam, że kiedyś korzystałem też z takich programów z promocji jak:
Wondershare Data Recovery 4.0
Wondershare Photo Recovery 3.0 - świetnie się sprawdził w przypadku kart pamięci
O&O MediaRecovery 6 - do plików multimedialnych
Auslogics File Recovery 3.2
Namosofts Data Recovery 2 - do plików, katalogów z uszkodzonych partycji
MultiStage Recovery 4.1 - odzyskuje uszkodzone partycje

Jeszcze są darmowe (chyba) bodajże w wersji portable:
Kickass Undelete
CardRecovery
eIMAGE Recovery

Na koniec można spróbować programu rosyjskiego DMDE - DM Disk Editor 2.4.4. W wersji darmowej odzyskuje tylko pojedyncze pliki. Program obsługuje też język polski. Po wejściu na poniższą stronę wybrać w prawym górnym rogu język polski.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Życzę powodzenia. :ok
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
ojj ta moja uparta natura... :zawsty
znalazłem coś takiego

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
gdzieś też wyczytałem, że jeśli edytuję niby uszkodzony plik .jpg i nie będzie tam samych ciągów 00 00 to jest możliwość że plik da się jeszcze jakoś odzyskać, bo może być np uszkodzony nagłówek czy coś (ja się kompletnie na tym nie znam więc wybaczcie jeśli jakieś głupoty piszę), w końcu te moje uszkodzone zdjęcia maja poprawne rozmiary, datę utworzenia a niektóre nawet informację czym zostały zrobione, edytowałem plik zdjęciowy programem Hex Editor i nie było samych ciągów 00 00
zrobiłem więc według poradnika do którego link zamieściłem wyżej:
-uruchomiłem program Hex Editor z linku
-otworzyłem w nim uszkodzony plik jpg
-wybrałem opcje Szukaj i wpisałem FF DA
-podświetliło mi się FF, nacisnąłem klawisz F3 i przeszedłem na prawo do DA
-z opcji wybrałem Zablokuj
-przeszedłem na górę do wiersza 00 i znalazłem tam FF, zaznaczyłem i z opcji wybrałem Zablokuj
-zaznaczyło mi się na czerwono i wybrałem Usuń
-zapisałem plik jako aaa.jpg
-otworzyłem inne dobre zdjęcie robione tym aparatem co uszkodzone
-w opcji Szukaj wpisałem FF DA
-podświetliło mi się FF, nacisnąłem klawisz F3 i przeszedłem na prawo do DA
-z opcji wybrałem Zablokuj
-przeszedłem na górę do wiersza 00 i znalazłem tam FF, zaznaczyłem i z opcji wybrałem Zablokuj
-zaznaczony na czerwono obszar tym razem skopiowałem do schowka
-otworzyłem wcześniej utworzony plik aaa.jpg
-wkleiłem ze schowka to co wcześniej skopiowałem
-zapisałem zmiany
niestety dalej utworzony plik .jpg nie otwiera się :(
może ma ktoś jakiś pomysł??
 
Do góry