Opera - skąd się biorą uruchomione procesy?

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Dzięki wszystkim za porady :dziękuę
Najpierw miałem Adblocka, potem dołożyłem ghostery i disconect, Adblock przepuszczał to dałem uBlock i jakoś zapomniałem Adblocka usunąć...
Ale z tego co widzę to disconnect + ghostery więcej blokuje od uBlocka - chyba że to kwestia ustawień??
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10018
Reakcje/Polubienia
10658
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie wie ktoś może czemu mimo zamkniętych kart w operze mam uruchomione 10 procesów opera.exe i to z łącznym poborem 300Mb?

@Kamelka wybacz, ale muszę zadać to pytanie: Wy coś wąchacie?.... :facepalm O czym piszecie? O zużyciu RAM przy 3 lub 7 otwartych kartach w Operze? To ja mówię sprawdzam i poproszę screena z Process Explorer (nie wymaga instalacji:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) z procesami Opery zgrupowanymi po Company Name (a w zakładce Viev - opcja "Show Process From All Users" ma być zaptaszkowana).

to co wąchamy to nasza sprawa :jaranko Tutaj nastąpiło wyraźne niewstrzelenie się w myśl autora. Pisząc o poborze myślałem o tym co przeglądarka pobiera i co wysyła w świat (zużycie sieci) i miałem wówczas 3mb a teraz mam 74mb
hSAERch.png
.
nigdzie nie było napisane o RAMie. Tak samo jak ja o nim nie napisałem a Ty od razu o tym pomyślałeś i napisałeś. Można mieć coś na myśli mimo, że nie jest o tym wspomniane? Można :zmęczony
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36012
Reakcje/Polubienia
25116
Miasto
Trololololo
Dzięki wszystkim za porady :dziękuę
Najpierw miałem Adblocka, potem dołożyłem ghostery i disconect, Adblock przepuszczał to dałem uBlock i jakoś zapomniałem Adblocka usunąć...
Ale z tego co widzę to disconnect + ghostery więcej blokuje od uBlocka - chyba że to kwestia ustawień??
Ponieważ musisz w uBlocku odpowiednie filtry ustawić.

Ghostery ogólnie ma poszarpaną opinię, oni niby mieli chronić a dane o Twoim surfowaniu sprzedawali gdzieś.

Zostaw samego uBlocka
 
Ostatnia edycja:
  • Lubię to
Reactions: wwd

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
to co wąchamy to nasza sprawa :jaranko Tutaj nastąpiło wyraźne niewstrzelenie się w myśl autora. Pisząc o poborze myślałem o tym co przeglądarka pobiera i co wysyła w świat (zużycie sieci) i miałem wówczas 3mb a teraz mam 74mb
hSAERch.png
.
nigdzie nie było napisane o RAMie. Tak samo jak ja o nim nie napisałem a Ty od razu o tym pomyślałeś i napisałeś. Można mieć coś na myśli mimo, że nie jest o tym wspomniane? Można :zmęczony
Ja nie będąc czegoś pewien w odróżnieniu od ciebie zadałem pytania? Ale widać zwracanie uwagi na interpunkcję jest ci obce. :guma
Może więc przejdę dalej (szybko - jednym zdaniem) przez przypuszczenia do stwierdzeń:
Chyba jednak sporo wąchasz, skoro tak fatalnie wychodzi wstrzeliwanie w cudze myśli, w tym również moje. :szydera
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Temat o operze i wąchaniu... To by się nawet zgadzało. Zawsze mi się tak jakoś wydawało, że ci co chodzą do opery chyba coś wąchają... :lanie
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Przykład otwieramy najnowsze filtry No Coin AdBlocka (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) zapisujemy stronę jako plik .txt, a potem importujemy (wybieramy plik) do Opery. Zresztą widać na screenach:
K1uTHmf.png

.

Sposób zapisywania filtrów jako plik .txt ma niestety jedną wadę. One same nie będą się aktualizować, więc nie nadaje się to do filtrów stale rozwijanych. No chyba, że ktoś ma ochotę pilnować częstych zmian. Jednak lista użytkownika jest oczywiście przydatna, bo można dodać coś, co nie jest uwzględnione w filtrach.

W tej sytuacji Ublock lepiej się sprawdzi, bo można dodać link do filtra i aktualizacja będzie automatyczna. Ja używam jeszcze wtyczki ScriptSafe. Można nią zablokować niemal wszystko, ale nie jest łatwa w użyciu i potrzeba jej poświęcić trochę czasu.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Sposób zapisywania filtrów jako plik .txt ma niestety jedną wadę. One same nie będą się aktualizować, więc nie nadaje się to do filtrów stale rozwijanych. No chyba, że ktoś ma ochotę pilnować częstych zmian. Jednak lista użytkownika jest oczywiście przydatna, bo można dodać coś, co nie jest uwzględnione w filtrach.
Racja dlatego w Operze można (i pewnie lepiej) podać link do filtrów i też zaskoczy oraz będzie automatycznie aktualizowany.
ESKXeHU.png

W uBlock bardziej chodziło mi o filtry statyczne np. ten do blokowania wyświetlania propozycji w trakcie oglądania filmików z YT

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Choć Google jeszcze w tym miesiącu wyłączy na YT tę przeszkadzajkę, to jednak w uBlock łatwiej taką blokadę dodać niż w Operze.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36012
Reakcje/Polubienia
25116
Miasto
Trololololo
Zamiast kombinować to lepiej zainstalować uBlocka i będzie spoko.
 
  • Lubię to
Reactions: wwd
Do góry