Ostrzeżenia przed oszustwami (phishing, literówki, SMS, etc.)

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Zobaczcie na adres z miniaturki – wygląda całkiem podobnie do online.mbank.pl. Tylko litera 'a’, nie jest do końca jest literą a (widzicie tę małą kropkę pod nią?).

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9942
Reakcje/Polubienia
10550
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wczoraj i przedwczoraj, przyszły do mnie dwa podobne.

Może Twój numer już jest dosyć "popularny" w różnych bazach danych bo ja jeszcze czegoś takiego nigdy nie dostałem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Tego nie wiem, ale wszystko możliwe.

Piszą do Was ofiary, choć o tym nie wiedzą​


Wiele wskazuje, że SMS-y są wysyłane z numerów należących do osób zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. A dostajecie je, bo Wasz numer najprawdopodobniej znajdował się w książce kontaktowej na telefonie (innej) zainfekowanej osoby i został przez złośliwe oprogramowanie wykradziony.
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18361
Reakcje/Polubienia
38898
Miasto
Gdzieś w Polsce
Tylko ja nie znam numerów, z których przyszły do mnie SMSy, historia też mi nie pokazuje, czy kiedyś mieliśmy jakiś kontakt.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Tylko ja nie znam numerów, z których przyszły do mnie SMSy, historia też mi nie pokazuje, czy kiedyś mieliśmy jakiś kontakt.
Skoro nie znasz to więc rozsyłane są masowo :) , zresztą pewnie nadawca i tak jest wirtualny tzn.korzystają z bramek internetowych :)
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19180
Reakcje/Polubienia
55810
Tylko ja nie znam numerów, z których przyszły do mnie SMSy, historia też mi nie pokazuje, czy kiedyś mieliśmy jakiś kontakt.
Nie musisz znać, bo pisze:
A dostajecie je, bo Wasz numer najprawdopodobniej znajdował się w książce kontaktowej na telefonie (innej) zainfekowanej osoby
Tak więc ktoś z twoich znajomych mógł być zainfekowany, wykradziono od niego numer i dzwonią ( jak to Oxy wspomniał) najprawdopodobniej z bramki.
 
Do góry