Outpost Firewall Free / Pro - wersje stabilne

Dozamet1

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
732
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Nowa Sól
Jeden z lepszych Firewall na rynku.Outpost ma za zadanie chronić przed atakami hakerów, trojanami oraz wirusami i robakami przesyłanymi w poczcie. Ciekawą funkcją jest możliwość ustawianie komputera w tryb "stealth" (komputer niewidzialny dla hakerów...).
Nie ma jeszcze dostępnej wersji PL.

Dostępne są wersję na systemy 32bit i 64bit ;
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!



Outpost-Firewall-Pro_1.png
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2190
Reakcje/Polubienia
2565
Miasto
Kraków
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

zapora Super tylko z polską wersją nie nadążają /jak zawsze/ ;)
 

almazaha

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
166
Reakcje/Polubienia
1
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Korzystałem dosyć długo z wersji Outposta Firewall Pro, ale w wersji na system 64 bit seven. Miałem bardzo poważne kłopoty z kompem. Antywirus to nod32. Gdy te dwa programiki mi strzegły porządku i bezpieczeństwa w kompie, to robił się problem z bardzo dużym chwilowym obciążeniem kompa. Aplikacje inne, które chciałem otwierać, mieliły się kilkadziesiąt sekund!(robiło się mleko na ekranie). Pamięci mam 4 GB. Dorwałem się nawet do forów zachodnich. A na nich zjechany był outpost w wersji 64 bit. Producent od jakiegoś czasu, nic z tym fantem nic nie robił. Czy ta najnowsza wersja już dobrze wspomaga 64bit seven? Posiadam lickę dozywotnia na firewalla i trochę mi je szkoda. Teraz jadę na bezpłatnym PC Tools. Teraz gdy tak ma system zabepieczony, to wszystko gra i buczy.
 

Olga

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
564
Reakcje/Polubienia
1
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Posiadam - polecam! :D
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
13241
Reakcje/Polubienia
44746
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

fajnie jak by był jakiś konkurs odnośnie tego programu i do rozdania 10 licencji... ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Ircus napisał:
fajnie jak by był jakiś konkurs odnośnie tego programu i do rozdania 10 licencji... ;)

hm........
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Dziś matousec.com przetestował nową odsłonę Outpost Security Suite Pro 7.0.1.3376.514.1234.401:
Product score: 97 %
Level reached: 10+
Protection level: Excellent
Więcej na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Bardzo dobra zapora. Jedna z najlepszych na rynku. Jeśli stworzysz dobre reguły to będzie chronić naprawdę niezawodnie. Przypomina mi się jak kiedyś w necie była burza, że producent tej zapory umieścił w niej rootkita, by szpiegować, którego z reszta wykrywały niektóre programy antywirusowe [w tym Eset Nod 32]. Zakończyło się na tym, że pewien moduł zapory był specjalnie ukrywany aby nie narażać go na manipulacje oraz możliwość wyłączenia i w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo :dziwak
Co do konkursu na licki z tym programem... ...hmm... ...ktos dobrze kombinuje :D Jestem za :dziwak
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

może może coś będzie.......................ale to może :|
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Spoko Oxygen, ja z tym konkursem tylko żartowałem :)

Ale zapora jest warta uwagi. Kiedyś stosowałem ja z Nod 32 i śmigało pięknie.
Jest solidna, nie tak jak Ashampoo Frewall, który bywało, że się wieszał, wyłączał, problemy były same...

Mam pytanie, wyjaśni mi ktoś na czym polega ta funkcja "stealth" - [komputer niewidzialny dla hakerów]??? Sorry ale ja tego nie łykam, to pewnie tani chwyt marketingowy, każdy komputer przecież jest widzialny w sieci a zapora nie odróżnia zwykłego człowieka od hakera :dziwak hahaha
 

aliss6

Świeżak
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
15
Reakcje/Polubienia
1
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Ponury Rumcajs napisał:
Mam pytanie, wyjaśni mi ktoś na czym polega ta funkcja "stealth" - [komputer niewidzialny dla hakerów]??? Sorry ale ja tego nie łykam, to pewnie tani chwyt marketingowy, każdy komputer przecież jest widzialny w sieci a zapora nie odróżnia zwykłego człowieka od hakera :dziwak hahaha
Też mi się tak wydaje, jak cię mają zaatakować to nic ci nie pomoże oczywiście oprócz zdrowego rozsądku. ;)
 

almazaha

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
166
Reakcje/Polubienia
1
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Jeszcze raz powrócę do wątku współpracy Outposta Pro z Nodem 32 pod systemem seven 64 bit. Ja miałem kłopoty z zawieszaniem się systemu i dużym zapotrzebowaniem na pamięć. Czy może ktoś miał podobne problemy i znalazał rozwiązanie? Chętnie skorzystam z uwag.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

aliss6 napisał:
Ponury Rumcajs napisał:
Mam pytanie, wyjaśni mi ktoś na czym polega ta funkcja "stealth" - [komputer niewidzialny dla hakerów]??? Sorry ale ja tego nie łykam, to pewnie tani chwyt marketingowy, każdy komputer przecież jest widzialny w sieci a zapora nie odróżnia zwykłego człowieka od hakera :dziwak hahaha
Też mi się tak wydaje, jak cię mają zaatakować to nic ci nie pomoże oczywiście oprócz zdrowego rozsądku. ;)


Ja używam systemowego FW i też jestem " ukryty " ta opcja jest dostępna także w programie XPAntsipy - ukryj komputer w sieci
 

aliss6

Świeżak
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
15
Reakcje/Polubienia
1
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

tak prawdę mówiąc to ciekawa jestem na czym polega to ukrywanie w sieci, przecież to nie jest możliwe przynajmniej nie na takim poziomie zaawansowania jak takie ogólnodostępne Firewalle :D
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Outpost Firewall Pro 2010 7.0.1

Nie sądzę, iż to ukrywanie komputera w sieci jest skuteczne oraz, że można nazwać to uczciwie ukrywaniem. Pewnie zapora w jakiś sposób utrudnia wykrycie komputera, lecz dla hakera czy policji namierzenie to i tak bułka z masłem i 15 minut zabawy więcej. Jak dla mnie to tani i zbędny chwyt marketingowy, bo zapora jest świetna i żadnych kitów nie muszą pociskać by przekonać kogoś, ze jest inaczej. Nie ma możliwości byś zainstalował sobie zaporę i twój komputer znika w sieci a Ty robisz co chcesz... Dodaj do tego inne programy takie jak Hide IP a jeśli będą chcieli to i tak Cie namierzą. To tylko kwestia czasu oraz umiejętności, których i policji i hakerom nie brakuje...
Podsumowując: zapora wyśmienita ale tego znikania w sieci nie łykam :D
 
Do góry